Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Volt olyan, aki drasztikusan...

Volt olyan, aki drasztikusan megvonta magától a cukrot? Milyen hatásai voltak?

Figyelt kérdés

Komolyan elgondolkoztam az életmódomon, s sok más befolyásoló tényezőn, és úgy döntöttem, hogy el akarom magamtól távolítani a cukrot, mindent, ami függőséget okoz, az "üres" kalóriák ártó bevitelét, stb..

Aki ezt már megtette, vagy folyamatban van, annak milyen?



2016. febr. 23. 02:07
 1/7 anonim ***** válasza:
-attól,hogy néha eszel cukros dolgokat,még simán letudsz fogyni....
2016. febr. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
53%

Egyik napról a másikra tettem le minden gyors felszívódású szénhidrátot.

Semmi negatívumot nem tapasztaltam. Pozitívumok: előtte rendszeresen aludtam délutánonként, ez megszűnt. Régebben nagyon fejfájós voltam, a legkisebb frontot is megéreztem, gyakran volt kemény migrénem. Ez is megszűnt.

2016. febr. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Szabi.L ***** válasza:
53%
Mérhetetlenül jobb lett minden(közérzet,munkakedv stb.), ami egyébként nem is a szervezeteddel kapcsolatos, hanem az élet más területei is pozitív irányba mentek. De persze ez nem csak az egyszerű szénhidrátok megvonásától van, hanem egy jól összeállított egészséges étrend hatása.
2016. febr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A cukrot, keményítődús dolgokat egyik napról a másikra hagytam el (jó, néha eszem a curryhöz nyersen mérve max. 1 dkg rizst meg ilyesmik, de ez elég picike, azt hiszem és nincs vele baj), ahogy a tejtermékek szinte mindegyikét (a maradékból is alig eszem néha). Semmi sem történt, csak jobban éreztem magam egy egész kicsit. Mivel a testemet nem fosztottam meg semmitől, ami kell neki, s még szénhidrátot is bőven ettem, mi változott volna? Egy ideig még édességeket sem ettem, azt hiszem, de utána újra napi szintű lett a dolog, bár szénhidrátszegényebb formában.


Amikor viszont 15 gramm ch-ra mentem le, az kikészített rövid úton. Ahhoz nekem több év szénhidrátszegény étrend kellett. Most már fizikailag OK alatta is, csak a zöldséghiányt nem vagyok hajlandó bírni, ezért nem maradok olyan alacsonyan :)


Nekem inkább édességfüggőségem van/volt, a cukor, szénhidrát nem kell hozzá. A kakaó és a kávé nagyon ott van, de nincs nagy motiváció az elhagyásukra, max. a mérséklésükre. A cukoralkoholokat igyekszem minimalizálni, a kedvenc édességeimben nincs édesítő.

2016. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kb egy hétig vágyódtam utána,de kíbirható teljesen,ha elég motivált vagy..hozzá kell tennem én pizzán,csokin,péksütin,zacskóslevesen éltem évekig,teháttudom miről beszélek :)

Azóta: sokkal jobb a közérzetem,könnyeben felkelek reggel,nincsenek emésztési problémáim (ez inkább a gabona és a tej elhagyása miatt,nem a cukor szerintem ) ,és ami a legeslegjobb,bekajálok,és utána JÓLLAKOTT vagyok ..nem nassolnék még,nem akarok egyfolytában zabálni,csokizni,nasizni.. sokkal "könyebb" érzés . és a hasam mindig lapos ,oké,mensi előtt sajnos nem,ez ellen nem tudok mit tenni :)

Egyébként néha cukrot rakok a kávéba édesítő helyett,tehát nem vagyok ellene fanatikusan ,de szerintem ennyi pont elég is belőle .


Hatása még : sajnos nemrég kipróbáltam ,egy kinder buenot akartam megenni,merthogy régen mennyire szerettem... (2 van egy csomagban) émelyitően édesnek éreztem,végülis csak egyet ettem meg és csalódás volt :D Pedig volt idő,amikor kiröhögtem aki ilyet mondott egy csokira,hogy nem kívánja :P

2016. febr. 24. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
sajnos ma már szinte mindenben van cukor. még olyan ételekben is, amiről nem gondolnád(persze elsősorban a kész kajára gondolok, amit csak meg melegítesz meg ilyenek). nehéz feladat teljesen kizárni az étkezésből, de nem lehetetlen. egyébként érdekes hatásai vannak, nézz utána neten, volt egy család, akik elhatározták, hogy ezentúl nem fogyasztanak cukrot....
2016. febr. 28. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem tűnt nehéznek elhagyni. Egyszerűen alapanyagokat veszek, a szezámmagban, a tojásban és a fejes káposztában nincs hozzáadott cukor :D

A bolti cuccokban lépten-nyomon, valóban. Mivel azért abból is maradt, igen, eszem havi 1-2 gramm cukrot, plusz a kilengésekkor is jön valami... Ezzel együtt tudok élni. Főleg, hogy természetes egyszerű s összetett cukrot úgyis eszünk s tény, hogy más a kettő, de azért nem úgy megy, hogy 1 gramm kristálycukor az ördögtől való, egy kiló gyümölcsben levő pedig maga a tökély, van hasonlóság a hatásukban itt-ott (főleg a glükózt tekintve, nem a fruktózt. a gyümölcsökben jócskán akad mindkettő).

2016. febr. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!