Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 164 centihez a 47 kg nagyon...

164 centihez a 47 kg nagyon vékony?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok 164-165 centi es 47 kilo....anno sokkal több voltam, sőt igazából mindig is az a "duci kislány" voltam. ( azert nem 200 kilora kell gondolni 78 volt a max) de ez gyerekként nem zavart...viszont egy - két éve ahogy elkezdtem felnőni elkezdett érdekelni az is hogy hogy nézek ki. ( persze azért előtte is figyeltem a megjelenésemre de nem forditottam rá ekkora hangsúlyt) a lenyeg hogy többek közt fogyókúrázni is elkezdtem. Az elején normálisan diétáztam. Egészségesen étkeztem és rendszeresen sportoltam. Aztán valamiért ( magam sem tudom miért, talán nagyon le szerettem volna fogyni mert kiskoromba sokat bántottak a súlyom miatt vagy fogalmam sincs) elkezdtem egyre szélsőségesebben dietazni...volt hogy kihagytam étkezéseket, vagy egész nap nem is ettem, volt hogy napi 2-3 órát is edzettem de általában 1 órát...folyton számoltam a kalóriáka. Soha nem hánytattam magam odáig nem mentem el, bár megfordult a fejembe...de sokszor erős bűntudatom volt ha mondjuk megettem egy szelet pizzát vagy egy hamburgert...és a legnagyobb gáz az hogy tudom hogy rossz amit csinálok de nem birok leállni...ez olyan mint mikor valaki dohanyzik ( legalabbis én ahhoz hasonlitanam) tudod, hogy rosszat teszel a testeddel , magaddal, tudod hogy a szeretteidnek mekkora fájdalmat okozol ha esetleg meghalsz tüdőrákban vagy bármi...mégsem bírod abbahagyni - jó van aki abba birja de itt most nem ez a lényeg...velem is ez van...tudom hogy nem teszek jót a testemmel megsem tudom abbahagyni....mindenki aggodik ertem mert szerintuk tul vekony vagyok. A baratom azt mondta neki jobban tetszettem husisan mert igy elfuj a szél...:/ :D a lenyeg hogy én viszont még mindig kövérnek látom magam...nagyon nagy a baj? Légyszi segítsetek!!! :((

2016. febr. 27. 00:16
 1/6 anonim ***** válasza:

Eléggé. Bár a súlyod nem életveszélyes, csak nagyon kevés, ez kezdődő vagy már előrehaladott testképzavar és anorexia, fordulj orvoshoz.

A megfelelő súly, 55-60-max 65 kg lenne.

2016. febr. 27. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagy baj van veled.


A súlyod még csak rendben is lenne, ha alkati adottság lenne nálad, de neked nem az. Szóval ha te kövérnek látod magad és bűntudattal eszel, akkor szakemberre van szükséged.

2016. febr. 27. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

#1: "A megfelelő súly, 55-60-max 65 kg lenne."


Én 168/52 vagyok, és a BMI kalkulátor szerint ez még normál kategória. Igaz, eléggé az alja, de normál, nem sovány.

Más kérdés, hogy ez nekem alkati, családi adottság, nem pedig önsanyargatás eredménye.

2016. febr. 27. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
50%
A magasságodhoz legalább 50kg kellene lenni, az életkorodhoz képest legalább 55-60kg!:)
2016. febr. 27. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem vészes.
2016. febr. 27. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsit sovány vagy. 50-53 kiló körül kéne lenned.
2016. febr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!