Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha semmi motiváció...

Mit tegyek, ha semmi motivációm nincs?

Figyelt kérdés
14kg-ot kell fogynom,de semmi kedvem diétázni. Utálom,ha korlátoznak,semmi kedvem az egészhez. Mit csináljak?
2016. febr. 29. 14:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Elkezdem veled én is. Ne hagyd, hogy előbb add fel, mint én. Na?
2016. febr. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%
vagy maradj kövér, de akkor ne ide járj sirni
2016. febr. 29. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Ha nincs motivaciod, akkor miert akarsz fogyni?
2016. febr. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
A túlsúlyos embereknek többnyire az utolsó kettőhöz hasonló lelkesítésektől nincs motivációja...
2016. febr. 29. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Azt irja hogy fogynia kell, tehat fogyni akar. Valami oka van hogy fogyni akar. Az az ok nem mas mint motivacio.


Szoval ha a kerdesben rejlo feltetel igaz, es nincs motivacioja, akkor mi inditja fogyasra? Mert ha semmi, akkor nem kell fogyni. Ha valami, akkor meg az a valami definicio szerint motivacio.


Szoval ha a kerdezo azert akar fogyni, mert

- rosszul erzi magat a sulyatol

- nem tetszik maganak

- egeszsegeert aggodik

- stb,


akkor egesz egyszeruen NEM IGAZ hogy ne lenne motivacioja, mert ez mind az.

2016. febr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne fogyókúrázz akkor, inkább menj el a mekibe, és zabálj mégtöbbet!
2016. febr. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Magamból indulok ki. Amíg nincs motivációd, valójában nem is akarsz lefogyni! Csak tudod, hogy kellene, de ezért még nem akarod feladni a megszokott dolgokat.

Ha majd egyszer valóban le akarsz fogyni, akkor egy kattanás az agyban.... És tenni is hajlandó leszel érte. És onnantól nem lesz szükséged plusz motivációra.

2016. febr. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:

Úgy látom, hasznos válaszokat nem nagyon kapsz ezen az oldalon. Kíváncsi vagyok, mikor jönnek, az életképtelen vagy hozzászólások, mert nagy eséllyel lesznek...

Én megpróbálok neked segíteni, de az az igazság, hogy erre a kérdésre magadnak kell megtalálni a választ, esetleg olyan valaki segítségével, aki jól ismer téged.

Nem tudom, meg tudod-e pontosan fogalmazni, mi tart vissza? Illetve, a mozgás sem megy, vagy csak a diéta?


Ezt az utálom, ha korlátoznak dolgot, neked nagyon hamar el kellene felejtened, főleg, ha te magad állítanád fel ezeket a korlátokat. Azt sem tudom, hány éves vagy, miért nincsenek más korlátaid az életben, amikhez már alkalmazkodnod kellett volna.


Gondolom tisztában vagy a diéta alapjaival. (Ha nem, jó olvasgatást kívánok, ami már önmagában egy picit motiváló lehet!)

Találd meg azokat az ételeket, amelyek beleillenek a diétádba és nagyon szereted is (majd) őket!

Látod, azt sem tudom, lány vagy-e, hogyan és hol étkezel, szoktál-e magadra főzni, milyen a napirended... így nagyon nehéz segíteni.


Ha megfogadod a tanácsom, előre összeállítasz egy heti étrendet, reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora! Igen, tudom, ez már "korlátozás". De! Csak egy nagyjábóli étrend is megteszi, egy körülbelüli, amikhez bevásárolhatsz a hét elején. Pl. beírod szerdára, hogy az ebéd zöldségfasírt, de te meggondolod aznap magad, a zöldségből lehet köret, leszaladsz a boltba sülthús-alapanyagért, a darálthúst pedig másnap megcsinálod spagettinek, diétás tésztával. Érted mit akarok, ugye?

Ezeknek az alapanyagoknak a bevásárlása írtó motiváló, ha szeretsz vásárolni. Csak olyan dolgokat veszel, amik illenek a diétába, aztán gyönyörködsz bennük a pénztárhoz haladva, hogy igen, ezek segítenek a fogyásban!


Ja és, amiért érdemes minimum elolvasnod az az, hogy én másfél éven át húztam magam előtt a mézes madzagot, terveztem a fogyásom, mindig majd jövőhéttől, amiből a világon semmi nem lett. Én pedig meg voltam győződve arról, hogy fogyózom...


Nagyon szívesen segítenék még, rengeteg mindent mondanék még neked, megosztanám a tapasztalataimat ezzel kapcsolatban, csakhát nem tudom, neked mire van szükséged.

2016. febr. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Ha nem érdekel az egészséged, az alakod, az energiaszinted és semmi, akkor nem fog menni.

Különösebb motiváció nélkül még lehet fogyni, nem kell ahhoz önsanyargatás és zavaró önkorlátozás, de valamiféle szabályok felállítása és követése azért kell. Én életmódot váltottam, ráadásul olyan az új életmódom, ami nekem nagyon megfelel. Nem kell extra motiváció, mivel hedonista vagyok, jókat akarok enni és jól érezni magam, amihez a jelen életmódom igazán megfelelő...


Mint ember, eleve korlátozva vagy. Még szárnyad sincs, lenyom a gravitáció, örökké sem élsz, függsz egy csomó dologtól (pl. levegő, víz)... Korlátozás az élet...


A korlátozások egyébként nagyon érdekesek tudnak lenni, mindig szerettem némely formáját... A táplálkozásban is ;)

Nyilván arról nem tiltom le magam, ami nekem fontos.

2016. febr. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Négyes: én a 2. hozzászóló vagyok, ha valakinek anonim oldalon kell lelkesedést gyűjteni fogyókúrához, az már régen rossz és bukott dolog. Jelenleg -37 kilónál járok, és nem kellett kiírnom hozzá gyakorira, hogy jajj fogyni akarok, de se sportolni, se diétázni nem akarok hozzá.
2016. febr. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!