Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Update diétánál muszáj olíva...

Update diétánál muszáj olíva olajat használni?

Figyelt kérdés
Nem eszem zsírosan, de sütésnél, főzésnél használhatok sima étolajat, ha csak épp bekenem vele a serpenyőt? És margarint sütihez?
2010. ápr. 2. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem! A sima étolaj az egyik leghízlalóbb dolog amit elfogyaszthatsz! Tele van egészségtelen telített zsírsavakkal. Margarin szintén rossz!

Használj olívaolajat (napi 1-2 evőkanál maximum), vagy lenolajat (ez hő hatására tönkremegy).


Persze ha csak a serpenyőt akarod pár cseppel kikenni, az szinte semmi, annyit nyugodtan megengedhetsz magadnak, de semmiképp se süss benne úgy, hogy az étel beszívja.

Margarinnal kenés helyett meg inkább használj jó minőségű teflonos tepsit és jó minőségű sütőpapírt. :)

2010. ápr. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem muszáj olívaolajat használni. (Semmit sem muszáj!)

Ugyanannyi kalória van benne, mint az étolajban, csak egészségesebb. Ha te lemondasz erről az előnyéről, akkor nem muszáj használnod.

2010. ápr. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csak mert múltkor letöltöttem rengeteg update receptet, és nem értem, ha az olaj 3-as, és a margarin is, a sütis receptekben mégis margarint, vajat ír, mégis 1-es, és 2-es az így elkészített süti. Ez akkor, hogy lehet?
2010. ápr. 3. 07:11
 4/4 anonim ***** válasza:

Mivel ha megeszel egy is szelet sütit, abban nagyon kevés margarin van. A mennyisége a kulcsa mindennek. Ez olyan, minthogy a csoki nagyon rossz diétában, de mondjuk ha 1 kicsi kockát megeszel a nap bármely szakában, az nem befolyásol semmit.

Én legalábbis erre gondolok. :)

2010. ápr. 3. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!