Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha 11kor fekszel le és éjjel...

Ha 11kor fekszel le és éjjel 12.30körül megébredsz és bekapsz valamit kaját, az melyik naphoz fog számolódni? Másnap 6kor kelsz. Normális válaszokat légyszii

Figyelt kérdés
2016. márc. 22. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha éjjel felébredsz, akkor ne kapj be semmit, mert ez az, ami teljesen fölösleges és elhízáshoz vezet.


Az, hogy melyik naphoz írd, lényegtelen, mert aszervezeted nem naponkßent müködik és az energiafelhasználás hosszabb idötartamon kereszül számít - azaz egy-két hetes idöszaknál rövidebbet (átlagolva) nem érdemes figyelembe venni.

2016. márc. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%

Én mindig az előző naphoz számolom az éjfél utáni evést (ami nálam extrém ritka, ahhoz el kell rontanom a vacsorát), hisz másnap reggel mérem magam, ha mérem. Amúgyis a vacsorámhoz lesz közel, nem a másnapi első étkezésemhez.

Ez akkor is így van, ha 3-kor eszem. Eleve nekem az az előző nap, bármit mutat az óra (ami csak az ember kis találmánya, nem jelent semmit. most pláne óraállítás lesz, ami megint rámutat arra, hogy ez csak az emberek kis játéka, nem "valódi" dolog. a napkelte, az már igen).

2016. márc. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az első egyébként jól írja, ez igazából tökmindegy.

Nekem van, hogy megmarad étel a kiszámoltból, de az átlag úgyis ugyanannyi, felesleges tudni, hogy hétfőn mennyit ettem. Bár szeretem tudni, kíváncsi fajta vagyok.


Adott táplálkozásnál az is mindegy, hogy számolsz-e, hisz nem attól fogysz.

2016. márc. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az előzők írták.

Egy apró kiegészítés: nincs olyan, hogy éjjel 12.30.

Éjjel 12-kor 8 24-kor) a nap véget ér, és új nap kezdődik, 0 órától számolva. tehát vagy 11.30 vagy 0.30 van.

2016. márc. 22. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Mindegy. Ha jó lenne az ètrended, nem èheznèl meg èjszaka. Ilyen nincs. Persze ha rossz az etrend, akkor benn a pakliban. 1 nap nem a vilàg, de ne legyen rendszeres.
2016. márc. 22. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Egyikhez se ugyis zsir lesz ejjel nem fog felszivodni az izmokba vagy egetik el
2016. márc. 22. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Mindegy hova számolod itt ugye a tartós alvás az ami előtt nem szabad enni legalább 1-2 óráig mert így hízik el jobban az ember. Én régen hajlamos voltam arra hogy éjjel felébredtem olyan éjfél hajnali 2 közt és nem bírtam ki hogy ne egyek pár szem kekszet vagy egy 2-3 kocka csokit, meg mindig ittam rá egy bögre tejet. Én ettől híztam el egy picit, de amikor ugye több műszakba kezdtem el dolgozni még tavaly nyáron azóta sosem kelek fel éjjel kajálni. Ha hazaérek délutános műszakból olyan este fél 11 körül esek be akkor heti egyszer megesik hogy megeszek 1 szelet pirítóst vagy vajas kenyeret de az se rendszeres. Akkor általában hajnali fél 1 ig nem alszom el, mert akkor netezek, olvasok meg ha tudom hogy másnap délelőtt dolgom van ügyintézés, stb.. akkor a főzésre szoktam előkészülni hogy másnap amint felkelek már egyből megtudjak főzni vagy csinálni a dolgomat. Amikor éjszakás vagyok akkor szoktam bent kajálni, akkor az agyammal elhitetem hogy nappal van és hajnali 1 körül szoktam "ebédelni" de akkor amikor hazaérek nem fekszek le egyből aludni, elintézem a dolgomat, délelőtt 10 körül "vacsora van" délbe redőny lehúz és alszok este fél 8 ig, utána felkelek összerántom magam bekapok valami kaját és 9 kor indulok be dolgozni. Amikor utolsó éjjelesből hazaérek akkor este 10 ig nem fekszek le aludni, szerencsére nem fárasztó munkakörbe dolgozok.
2016. márc. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én szervezetem egyszerű, mint a faék, én csak kalóriatöbblettől tudok hízni, éjjeli evéstől nem. Fura is lenne, a termodinamika törvényei elég erősek.

(Tudom, hogy van, akinek érdekesen működik a teste, de ő is a többlettől hízik csupán. Max. bizonyos étrendi hibák csökkentik az energiafelhasználást, az lehet. Ahogy nekem plusz sokszáz kcal azt okozza, hogy automatikusan megnő az energiafelhasználásom, így nem hízom vagy észrevehetetlen mértékben. De deficitben fogyok, többletben hízom, mint mindenki. Csak épp azonos aktivitás s egyéb tényezők mellett nem ugyanaz a kalóriaégetés, mert a test trükkös.)

2016. márc. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az éjjeli evéssel az a fö gond, hogy az a normál kaján felül kerül a szervezetbe, és az ilyen "bekapok pár falatot" az, ami utána a kalóriatöbblethez vezet - de azmár lényegtelen, hogy nappal vagy éjjel kerülnek be ezek a "pár falatok".
2016. márc. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem tök mindegy, melyikhez számolod, ugyanannyit hízol tőle, bármelyik naphoz is könyveled el.
2016. márc. 22. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!