Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik dieta/eletmod a legjobb...

Melyik dieta/eletmod a legjobb? Kinek melyik hasznalt? Velemenyek, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Kaukazusi dieta, Body for Life, Grazing dieta, Pritikin dieta vagy Neander-volgyi dieta? A kerdes adott..

2016. márc. 25. 08:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A fenti diéták egyikét sem ismerem, de nem is kell, hogy neve legyen. Kb. annyi a lényeg, hogy csökkentsd a kalóriabevitelt, megfelelő makrotápanyag mennyiségek meglegyenek, és sportolj.

Ha ezek a feltételek adottak, akkor bármi lehet a neve, működni fog. Az ilyen divatdiétákat én inkább kerülném, mert gyakran hülyeségek, szerintem a bulvárlapok újságírói találják ki ezeket. Pl. a kaukázusi diétával csak a feminán találkoztam, angolul nincs is rá találat.

A tuti, ami eddig mindenkinek bevált, az a testépítők szálkásító diétája.

2016. márc. 25. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

#1


+1


Én is így csinálom, közelítek a 30 kg mínuszhoz.

2016. márc. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az első válaszolót kiegészítve. Ugye csökkenteni kell a kalória bevitelt viszont,több kalóriát kell elégetned sporttal,mint amit bevittél. Persze ezt nem úgy értem,hogy sportold magad halálra minden nap,hanem mondjuk a hét napból 4-5 napon sportolsz és a maradék 2-3 napon meg pihensz. Mert az sem jó ha sokat sportolsz. De mindent csak szép lassan,hogy a szervezeted is hozzá szokjon a változásokhoz.És ne nagyon várj hirtelen nagy változásokat. Várd ki a végét. Remélem tudtam segíteni :)
2016. márc. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Kaukazusi dieta- Fehérjehiány, túl szigorú

Body for Life- Egy rosszabb minőségű alacsony fehérjetartamú por.

Grazing dieta- Ugyanaz, mint az első, de ennek, még az alapötlete is kamu, elég, ha a szervasmarha emésztőrendszere, és kialakulásának okaira gondolsz

Pritikin dieta - Magas szénhidrát 0 közeli fehérje és zsír

Neander-volgyi dieta- nonszensz kategória


Ezek lényegében ugyanazon hibás étrend többszöri átcsomagolása (új könyv, új eladások ....)


A normális étrend, ami nekem is bevált:

"magas" fehérje (bár a WHO napi minimum ajánlása is 1g/ttkg a "semmittevésre"(edzés, stressz, mozgás, diéta nélkül) nálam ez 2g/ttkg (ketonképzéshez, ezáltal a fogyáshoz szükségesek az esszenciális aminosavak, plusz az edzéshez is)

A kalóriabevitel csökkentése, főleg szénhidráté(zsírt eddig se nagyon ettem)

Rendszeres mozgás, súlyzós edzés

Főétkezéseket cseréltem először csirkemell + zöldség-re, ami már alapból elég nagy mozgásteret adott a kalóriakeret szempontjából + a fehérjebevitel is megvolt, aztán jött a többi étkezés fokozatosan.


Én ettől az életmódtól jól érzem magam, nem vagyok éhes, és nem is tervezem abbahagyni.(Persze később több szénhidrát/zsír/kalória kell, ha már nem akarok tovább fogyni)

Bárki(nem a válaszolókra, hanem a kérdésben említett diéták magyarázatára gondolok), aki azt mondja, hogy jó diétában éhezni kell a rosszullét/vágyakozás jó és "meg kell szenvedni" annak elment a józan esze/ készül az új "csodadiéta" könyvvel, aminek már most megalapozza a "csalódott a korábbi diétában" célközönségét.

2016. márc. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Utolsó! A Body for Life-al kapcsolatban... milyen rosszabb minőségű alacsony fehérjetartamú porról beszélsz? Nem értelek. Nem éheztetésről szól.. Az egy életmód... [link]


Egyébként köszönöm a válaszokat.

2016. márc. 25. 12:06
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

#5

[link]


Egy egész márkát ráépítettek.

De, hogy a te linked leírásánál maradjunk:

A diétát szigorúan be kell tartani 6 napig. A hetedik napon a diétázó azt eszik, amit csak akar

Heti 1 csalónap gyorsan 0-ra, vagy pozitívba viszi a kalóriakeretet.


"Az egyik zavaró dolog azonban a diétával kapcsolatban az, hogy Phillips folyamatosan azt tanácsolja, a diétázó fogyassza a volt cége által gyártott étrend-kiegészítőket."


A többi része a testépítő diéta "túlkötött" változata, amit az ember gyorsan elhagy a megkötések miatt, akkor is, ha amúgy ugyanazon makro-k mellett más ízű táplálékot kedvel.

A testmozgás szintén hasonlít, de azt is "túlköti" és emiatt az még az egyén szintjétől függően a kényszerítettség miatt veszélyes lehet, hasonlóan a "30 napos kihívások" kategóriájához.

2016. márc. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Es ha pl: halat, zoldseget, csirket, barnarizst, durumtesztat, teljes kiorlesu arukat,tojast, gyumolcsoket, zsirszegeny tejtermekeket stb fogyasztanek mertekkel az ugy jo lenne?
2016. márc. 25. 12:29
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

#7


Megfelelő fehérjebevitel mellett kell "játszani" a szénhidráttal és a zsírral a céltól, kalóriakerettől függően.


Az elején érdemes számolni a makrókat(fehérje-szénhidrát-zsír), később már magától jön.

Emellett jók lehetnek ezek az ételek (bár vannak olyanok, akik a tejet ellenzik)

Gyümölcs pl sok cukor/szénhidrát, azaz számolni kell azzal is.

2016. márc. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Az a jó, ami megadja a testnek, amire szüksége van s az adott emberhez passzol. Nincs étrend, ami mindenkinek beválna, a tipikus szálkásító diétától a falnak mennék, az nekem annyira rossz, hogy szabad akaratomból nem sanyargatnám magam vele, első naptól fogva kegyetlenül szenvednék (egyszer zsírszegényen ettem egy napig, részben ebből extrapolálok). Jó étrend és hatásos, de nem mindenkinek való. Aki igen drasztikus váltásokra is hajlandó, annak is vannak általában fix, "szent" pontjai, amikhez rossz ötlet nyúlni.


Nekem a saját ízlésemet tükröző erősen szénhidrátszegény diéta való (most nem részletezem, de pl. hús ne legyen benne. jó étel, ha minőségi, a fogyásban pedig sokat tud segíteni, gondolom, de nekem célszerű kihagynom), időszakos böjttel, teljes testes edzéssel és túrákkal.

Ha fogyni is akarok, akkor pedig nagyon komolyan finomhangolt tervezés, időzítés és nagyobb szigorúság is kell mellé.

De ez nem tuti, hogy másnak bármit is segít, ugye.

2016. márc. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Es meg egy kerdes; ha heti 2x masfel orat aikidozok, heti 2x 3 orat 'hegymaszok' (mufalon) es mellette heti haromszor futok, es minden nap jogazom, az jo? Ezekkel es egeszseges etrenddel tudom (elvileg) tartani a sulyomat, esetleg fogyhatok?
2016. márc. 25. 16:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!