Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Futás éhgyomorra segíti a...

Bia678 kérdése:

Futás éhgyomorra segíti a fogyást?

Figyelt kérdés
Ha minden reggel éhgyomorra futok 30-60 percet akkor lefogynék? Természetesen az étkezésemen is változtatnék, sok zöldséget és gyümölcsöt ennék, kevés szénhidrátot. A futás mellett még erösítö gyakorlatokat is csinálnék. Szerintetek ezzel így sikerülne lefogynom, vagy változztassak valamit? Mennyi idö alatt tudnék látványos eredményt elérni?

2016. ápr. 3. 20:55
 1/10 anonim ***** válasza:
68%
A nem éhgyomorra futás még jobban.
2016. ápr. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Miért? Én ùgy hallottam, hogy éhgyomorra jobban ég a zsír, mert a test az energiát a zsírszövetböl nyeri..
2016. ápr. 3. 21:07
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Elájulni lehet.
2016. ápr. 3. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen az ember mindenre képes, csak az evés önkéntes mérséklésére nem. Az én feleségem 30 éve gyakorlatilag minden nap úszik reggel 1 órát (erőteljes tempóban). Utána délig folyamatosan eszik, mert annyira lecsökkent a vércukor szintje, hogy farkaséhséget érez. Hízott is agy 20 kilót.
2016. ápr. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Anyád Gibbonja :D válasza:
Én is reggel szoktam futni éhgyomorra. A lényeg, hogy kényelmes tempóban nyomd végig (pulzus 120-140 között). Ez az aerob tartomány, ez hatásos.
2016. ápr. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

"Én ùgy hallottam, hogy éhgyomorra jobban ég a zsír, mert a test az energiát a zsírszövetböl nyeri."


Nem, az izmok glikogénraktáraiból, azok pedig a máj glikogénjéből töltődnek vissza. Zsírhoz a huskyk tudnak nyúlni megterhelés közben, az ember nem. Zsírhoz csak hosszabb nyugalmi állapotban fordul a test, hogy visszatöltse a glikogénraktárakat.

2016. ápr. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kalóriadeficittől fogysz, nem tudom, miért fontos egyáltalán, hogy glikogént vagy zsírt használsz a futáskor, deficitben úgyis sorra kerül a zsír is, ha az étrended jó.


A glikogénraktárak töltöttsége szempontjából értem a logikádat egyébként, bár egy előző esti feltöltés után az izmok glikogénraktárai elég jól állhatnak, persze ha még eszel is, akkor még később szorul a tested a zsírra (de már írtam a deficitet. nem mindegy, mikor égeti el a zsírt a tested?)

Tutibb, ha sosem töltöd fel a glikogénraktáraidat s ha még éhgyomorra is futsz, akkor maximalizálod a zsírégetést futáskor. Ezt nem ajánlom, csak mondom, hogy ekkor vagy kénytelen zsírt égetni a lehető leghamarabb, hacsak nincs valami trükkje a testnek, amiről nem tudok.


Én nem tudok s nem szeretek futni, de ürült glikogénraktárakkal, éhgyomorra szoktam súlyzóval edzeni, nekem így ideális, mindig is úgy szerettem fizikai aktivitást végezni, hogy már nagyon régen nem ettem. Van, aki nem bírja, persze. Szerintem ne a zsírégetéstől tedd függővé, hogy eszel-e előtte, hanem nézd meg, neked hogyan jobb.

2016. ápr. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Aerob tartományban igen.


[link]

2016. ápr. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%
Aerob tartományban nem csak glikogént éget a test, hanem zsírszövetet is, de hosszu távon a kaloria deficit a kulcs, nem az edzés közben elégetett zsír.
2016. ápr. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha tudsz és van is kedved ennyit futni éhgyomorral, akkor le a kalappal, klassz csaj lehetsz;)
2016. ápr. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!