Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mikor és milyen gyakran...

Mikor és milyen gyakran érdemes mérni magunkat?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

Sajnos abba a hibába estem, hogy folyamatosan mérem magam (naponta akár 7-8 alkalommal is). Természetesen folyamatosan kétségbeesek, amikor evés vagy ivás után többet mutat a mérleg. Most úgy döntöttem, hogy elég volt hülyeségből és abbahagyom ezt.

Nagyon sokféle választ hallottam már, hogy milyen gyakran és mikor érdemes mérni magunkat. Hetente, kéthetente, havonta, naponta...Most a ti véleményetekre lennék kíváncsi.

Valamint van még egy dolog, ami aggaszt. Attól félek, hogy ha esetleg ritkábban mérem magam, akkor majd pont akkor állok a mérlegre, amikor a szervezetem például vizet raktároz és ez elveszi majd a kedvemet a fogyástól. Erre tudnátok valamilyen tanácsot adni?



2016. ápr. 18. 23:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

A 7-es is hasonló problémákkal küzd, mint a kérdező, csak full-ba nyomja a kretént

Jelents ...

2016. ápr. 19. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Egyelőre műtéti előjegyzés (térd) miatt sajnos nem sportolhatok, valamint műtét után sem egy jó pár hétig, így az izmosodás kizárva. Inkább csak sétálni szoktam, amennyit csak tudok.
2016. ápr. 19. 07:58
 13/13 anonim ***** válasza:
100%

Én reggel mérem, felkelés és wczés (kicsi, mert olyankor nekem csak az van) után, néha lefekvés előtt is. Mostanság naponta és reggel, de amikor másfél évig stagnáltam, akkor pár naponta. Többször ráállok, mert a mérleg szeret 1 kilóval eltérni, de több mérésnél azért beáll valami hozzávetőleges értékre.

A párom hol reggel, hol este, ritkán.

Jogunk van hozzá, s elég okosak is vagyunk, hogy helyiértéken kezeljük az információt. Nyilván nem esek kétségbe, ha egyik reggel +2 kg jelenik meg, ez természetes (legalábbis ha szénhidrátosabban ettem, amúgy esélytelen). A testsúly ingadozik, így úgyis több hetes távlatokban lehet csak látni valamit, de elég stabil testsúly kell ahhoz, hogy 1-2 heti mérés tuti mutassa a tényleges fogyást. Persze egészen hosszú távon 1-2 kiló mit se számít, sőt, a testsúly eleve nem fontos, a kinézet, testzsírszázalék az. Nekem aztán tökmindegy, fogyok-e, csak nézzek ki jobban.

2016. ápr. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!