Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezek a gondolatok másban is...

Ezek a gondolatok másban is megjelennek vagy beteges?

Figyelt kérdés

Fogyókúráznom kéne,de minden elveszi a kedvem. Sorolom:


-olyan hülyeség ez a sport, miért akarná az evolúció/sors/isten/világ/szervezetem ,hogy szenvedjek?


- nagy baromság figyelni az étkezésre hisz boldoggá,szabaddá! tesz az,hogy azt eszek és amikor akarok

-ráadásul mások sem figyelgetik sok millió ember vékony úgy,hogy nem figyel oda magára

- bezzeg xy bármit ehet,miért pont én szenvedjek?

- Legalább a mai nap hagy ehessek,miért ezt a napot rontanám el salátaevéssel? Nekem kell a csoki a boldogsághoz,kikapcsolódás,megnyugvás!


2013. nov. 8. 17:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Érdekes, érdekes.


A sport a többség számára szórakozás, szeretik csinálni :) Oké, szerintem primitív szórakozás.


Kérdezz meg egy cukorbeteget, autoimmunbeteget mennyire teszi boldoggá s szabaddá a (nem megfelelő) evés.


Sok millió ember lesz rákos és kap szívrohamot. Utólag hidd el, tudatosabbak lennének ők is.


XY is szenvedni fog. Miért gondolod, hogy csak te szenvedsz? Csak mert te már elkezdtél hájasodni? Ugyan már, mindenki szenved, bár jó hozzáállással és az egészség megőrzésével ezen lehet segíteni.


Egyél egy cukormentes csokit, cukormentesből ne is egyet, hanem többet. Vagy sima cukrozott étcsokiból kevesebbet, semmi bajod nem lesz tőle! :)

2013. nov. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nekem ez az életmódváltás nagyom sok hirtelen főként,hogy az átlag vacsorám: 3 valamilyen zsemle fél tábla csokival. Még csak rendszer sincs az étkezéseimben..Hogyan kezdjek neki?
2013. nov. 8. 17:14
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az étrendről fingom sincs, de ha sport számodra annyi, hogy keservesen végzel valami tevékenységet, akkor ott nagyon félrement valami. Olyan sport kell, ami örömet okoz és szívesen csinálod. A legkézenfekvőbb ötlet a kerékpározás: kirándulni, új utakat felfedezni csak jó, nem?
2013. nov. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Egyébként szeretek sportolni. Sokfélét mindenfélét,futás,bringa,harcművészet,tánc,labdajáték,aerobik,testépítés(gyúrásra gondolok). Mostanság annyira érdektelen vagyok nincs életkedvem. Lusta vagyok a takaró alá akarok elbújni.
2013. nov. 8. 17:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A második pont nekem fura. Én, mint hedonista, egyrészt sokáig akarok élni egészségben, másrészt sosem követek olyan diétát, ami nem tudok élvezetesebben csinálni, mint a valaha leghedonistább táplálkozásom. Nekem ez nem tűnik nehéznek.

Salátát pedig elég ritkán eszem, évi párszor, de az is baromira jólesik :)

Nem hiszem, hogy ennek az egyetlen oka az, hogy szerencsés vagyok és szeretem a zöldségeket...

Xy pedig nagy ívben nem érdekel. Azon is sírhatnék, hogy nem születtem szépnek, gazdagnak, tengerparti házba :D De ennek nem lenne semmi értelme.

2013. nov. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

En a kajalasra azt mondanam, hogy ne hirtelen valts. Ne akarj egyik naprol a masikra teljesen mashogy etkezni, mert nem fog menni. Elöször törekedj a sok vizre, a vacsora elhagyasara/jo etelekkel valo helyettesitesere, egyre kevesebb szenhidrat, egyre több feherje, stb.

Nem vagyok profi, nekem is vannak neha hasonlo gondolataim (:D), de ez az elsö dolog, amit ajanlanek. :)

2013. nov. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Hasonlo gondolatok bennem is voltak, de termeszetesen semmit nem tudtam fogyni, amig nem valtoztattam ezen gyokeresen.


A sport az eletem resze lett, elvezem, bar egy par honap kellett hozza, hogy ez igy legyen, de addig is a kituzott cel lebegett a szemem elott, igy "atveszeltem" ezt az idot, mert tudtam, hogy ez jot tesz a testemnek es nem szenvedes.


A "szabadsag" az etkezesben azt jelenti, hogy tomod magadba a kajat es ez boldogga tesz? Tenyleg boldogga tesz, hogy azzal a falattal, ami lecsuszott megint novelted a ruhamereted? Az etkezes nalam mar nem oromforras (oke, par bunozos etelt a mai napig fogyasztok mertekkel), hanem uzemanyag a testemnek. Ha rossz uzemanyagot viszek be, akkor elromlik, nem lesz egeszseges. Nem szeretnek ugy boldog lenni, hogy kozben beteg vagyok. Mert akkor mar nem is vagyok boldog. Az egeszseg es szep alak sokkal nagyobb boldogsag, mint egy tortaszelet...


Amig neked az etkezes megvaltoztatasa es a mozgas kin, addig nem fogsz fogyni. Amint sikerul ezt atertekelned, az eleted is meg fog valtozni, gyokeresen.

2013. nov. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Lehet egyik napról a másikra életmódot váltani, de nem muszáj. Nekem mindig sokkal könnyebb hirtelen váltani, de teljesen oké, ha valaki fokozatosan teszi.

1-2 helyes lépés is jobb, mint a semmi :)

2013. nov. 8. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

1.a sport egy képesség elsajátítása jó eseteben,pl elmész ökölvívó edzése,megtanulsz verekedni és meg tudsz verni más embereket a tudásod birtokában.A mellékhatása meg egy jó alak.

2.másokat pont az tesz boldoggá,hogy megtehetik azt,hogy megválogatják,és kontrollálni tudják,hogy mit ehetnek.

3.egy bizonyos korig.

4.egy bizonyos korig.

5.saláta?A diétában elsősorban húst eszel hússal,minden étkezéseben ott a fehérje,uh amit írsz ehhez a ponthoz az értelmetlen.

6.ez a csoki dolog egyszerűen egy rossz,torz nevelés következménye.A rossz szokásokon meg lehet változtatni.

2013. nov. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lehet épp most lettél depis a vacsi zsemle gluténadagjától, nem?


Még írni akartam, hogy ha pesti vagy akkor gyere hozzám önvédelmi harcművészetet gyakorolni, bízom benne hogy fel tudnám dobni az edzésedet, de.. látva hogy te szerettél edzeni, csak most van hullámvölgyed.. nézd, ilyen megesik. Sokszor létező háttere van, ami lehet az ételeidben keresendő. (lásd depresszió mint civilizációs betegség)


Akkor viszont pont úgy kell kezdeni, hogy nem veszel több zsemlét, és zellerkrémlevest eszel vacsorára (paleósan persze:)

Elhagyod a glutént, tejtermékeket, és odafigyelsz az omega3 beviteledre. Hogyan? KEMÉNYEN, céltudatosan.

2013. nov. 8. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!