Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A saját magamnak összeállított...

A saját magamnak összeállított edzésterv és étrend szerintetek hatásos-é?

Figyelt kérdés

Amit most mozgok: Semmit, max a szokásos gimis tesiórai ötkörös futást tudom le heti 2x, vagy annyiszor se. Tunyulok, fehérkenyerezek, csipszezek, tea, energiaital, üdcsi', nem vetem meg a krumplit, zsírosabb dolgokat. Emellett néha jó fagyi-süti a helyi cukrászdában. Reggelente cukorral és 2 tejszínnem iszom a kávém. Na mindegy.


Évek óta megy már ez, szerencsémre nem hízok túl sokat és nem is szeretném, hogy ez bekövetkezzen.


Összeállítottam magamnak egy edzéstervet. Szeretném, ha az itt megforduló, hozzáértő emberkék ítéletet mondanának, hasznos-e avagy sem.


Hétfő:

futás, ~ 2 km


Kedd:

- 10 fekvőtámasz tricepszre

- 30 hasprés

- 7 fekvőtámasz mellizomra

- 30 másodperc plank

- 20 superman

- 20-20 sarokérintés, az a hasizomedző- féle


Ezt a sort 3x.


Szerda:

futás, ~ 2 km


Csütörtök:

A keddi összeállítás, ugyancsak 3x.


Péntek:

futás, ~ 2 km


Hétvége:

pihi


A gyakorlatok mennyiségét növelem majd, testi erőnlétemnek megfelelően.


Emellett rendszert vinnék az étkezésembe: reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora (jelenleg rettentő rendszertelenül eszek). Az ebéden nem tudok változtatni, a többin viszont igen.


Reggelire zabpehely+banán turmix kis tejjel/ 1-2 tojásos rántotta vagy tükörtojás/ egy kisebb szelet magvas barna kenyér, normális csirkemellsonkával, zöldséggel, margarinnal


Tízóraira gyümölcs (kérdés, hogy milyet)


Ebédre az iskolai koszt marad


Uzsonnára joghurt/kefir/tojás/zabpehely/banán, függ attól, melyiket ettem reggelire


Vacsorára csirkemell/rizs/túró, esetleg megbarátkozom a tonhallal


Gondolom ti is látjátok, hogy ez az egész még baromira csonka. Szeretném, ha itt-ott kiegészítenétek nekem, kijavítanátok az ordító hibákat, amik számomra nem észrevehetőek, laikus lévén.


18/L, 165/55


Előre is köszönöm a segítségeteket!



2016. ápr. 21. 15:58
 1/3 anonim ***** válasza:

Az előzmények tükrében ez is hozhat jelentősebb javulást. Észrevétel: a csirkemell sonka helyett egy szelet húst tennék a szendvicsbe. A margarin meg kuka,gyakorlatilag műanyag.

Tízórai lehetne cottage chesse olyan gyümölccsel, amit szeretsz. A lényeg, hogy ne valami konzerv legyen. Lehet beletenni egy kis utifűmaghéjat. A salátákhoz használj valamilyen hidegen sajtolt olajat (pl. lenmagolaj, tökmagolaj)!

2016. ápr. 21. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Lipton. ***** válasza:

Elsősorban az értrendre kell a hangsúlyt fektetni, fontos, hogy folyamatosan ellásd magad tápanyaggal, gondolok itt fehérjére, és lassan felszívódó szénhidrátra.

Fehérje nagy részét, sovány húsok, tojás, túró, esetleg fehérje turmixból rakd össze.

Lassan felszívódó szénhidrátot, barna rizs, puffasztott rizs, teljes kiőrlésű kenyérből fogyaszd, ezeket lehet variálni, esetleg más lassú szénhidrátot.

Figyelj a zsírbevitelre!

Mellőzd a gyümölcsöt, tejet, stb...

Csirkemell sonka helyett, rendes csirkemell, margarin felejtős, natúr zabpehely okés!


Edzés, heti 3-4 alkalommal aerob edzés, pl bicózás, futás, lassú kocogás is okés.

Más napokon mehet fekvőtámasz stb... ;)

2016. ápr. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
koszi szepen c:
2016. ápr. 24. 00:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!