Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Éhesen felkelni?

Éhesen felkelni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Lehet buta ez a kérdés, de kíváncsi vagyok.

Fogyókúránál/diétánál/stb melyik a jobb? Ha az ember felkelésnél már éhes rögtön, vagy ha nem?


Ha 'rendesen' vacsorázok (tegnap pl csirkemell) és várok is utána 3 órát a lefekvésig ahogy elvileg kell, akkor reggel 7 körül már úgy kelek fel, hogy kb korog a gyomrom, muszáj fél órán belül ennem valamit. Ez jó? Vagy pont az hogy rossz? Vagy ne foglalkozzak vele? :D



2016. ápr. 23. 16:45
 1/8 anonim ***** válasza:
Én néha 15 perccel lefekvés előtt eszek, én így is tudok aludni este. Szerintem ne foglalkozz vele.
2016. ápr. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
55%

Még sosem fogyókúráztam, nem is tervezem, de szerintem teljesen normális - ha nem így lenne, az lenne a baj. Mert hát kell a testednek energia a nap elkezdéséhez. Reggelizni szerintem bőségesen lehet, azt úgyis "elhasználod" a nap folyamán. Szerintem a vacsorát kéne előbbrehozni, vagy esetleg elhagyni (pl 6 után már nem enni).

Sok kultúrában a reggeli a legbőségesebb, a többi már csak szendvics (az ebéd is), és végülis igazuk van, mert -ahogy korábban írtam- kell a testnek az energia a nap elkezdéséhez.

2016. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én csak akkor vagyok éhes reggel, ha vacsorára eszek szénhidrátot is.
2016. ápr. 23. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez emberfüggő. Én pl. soha nem vagyok éhes felkeléskor. Jó, ma már máskor sem, de felkeléskor mindig jóllakottabb vagyok, mint lefekvéskor, évtizedek óta, s ha nem reggelizek, akkor ez általában így is marad minimum délig.

De van, aki felkelés után azonnal vagy kicsivel éhes, akkor is, ha nem kalóriadeficitben eszik, deficitben azért nem lep meg, ha valaki szinte mindig éhes (nekem ez többletben is ment már, étrendfüggő).

Ez mind normális.

Nincs olyan, hogy jobb. Az éhség teljesen irreleváns, persze éhesen lehetőleg együnk, nem jó éhezni. Bár nem mindegy, hogy a testünk éhezik vagy mi vagyunk pokolian éhesek, de a testünk megkapja, amit kell.

2016. ápr. 29. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Akármennyit eszek vacsorára,reggel felkeléskor mindig éhes vagyok. Eddig azt hittem,hogy ez mindenkinél így van. De ezekszerint nem. :D
2016. ápr. 29. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat :)


Csak azért kérdeztem, mert nem szeretném ha este az izmot bontaná le a szervezet vagy mittudomén, mert éhes. :D Jó, lehet ez hülyeség, csak szeretném jól csinálni :)

2016. ápr. 30. 15:07
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha a napi összbeviteled rendben van (elég fehérje, nem koplalsz), s mozogsz annyit, ami az izmaid fenntartásához szükséges, akkor nincs rá oka a testnek, hogy elbontsa az izmot. Az éhséggel ez nem függ össze.
2016. ápr. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2016. ápr. 30. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!