Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » 25 kg mínusz de hogyan?

25 kg mínusz de hogyan?

Figyelt kérdés

38 éves vagyok.Lánykoromban versenyszerűen sportoltam(kézilabda)így mindig 162 cm magasságomhoz 58-62 kg voltam..csupa izom lány,akinek jó teste volt..

Szültem,és később asztmás lettem,így a sport csak hobbi szinten maradt meg..A válóper utánig 60-66 kg között mozogtam amit még mindig elfogadtam,mert nőiesen lett jó alakom..

Majd újra férjhez mentem,és az életem szerelme híresen jó szakács..Finomabbnál finomabb kajákat ettünk,és megszerettem az evés élvezetét..Szép lassan felhíztam 88 kg-ra.Most írhatnám azt,hogy valami hormon miatt,vagy mert változó korba kerültem(mert ugye lassan 40 éves leszek) De egyik sem igaz! Én be tudom vallani,hogy a lustaság és az egyre finom ételeknek köszönhetem.A rendszertelen evés,és a még kevesebb mozgás is belejátszott..Ahogy már többen is írták:"csak 1 kiló? nem baj,az még jól áll...csak 2 kiló? nem baj az még belefér...etc...)Magamnak nem fogok hazudni így tudomásul vettem,hogy ezt csakis magamnak köszönhetem...Ezért úgy döntöttem ,hogy elég volt,újra 60 kiló leszek..Elkezdtem mindenféle fogyókúrát amit kaptam másoktól,amit a neten olvastam..Egyik sem jött be..de megint be kellett vallanom,hogy minél jobban akartam fogyókúrázni annál éhesebb lettem mindig..Hiába tornáztam csak annyit értem el,hogy legalább nem híztam,de nem is fogytam...

Igen az akaraterőm a béka segge alatt,és semmi kitartásom nem volt..Mivel több mint 1 év sikertelen fogyókúrám volt,ezért elegem lett,és úgy döntöttem nem fogyózom tovább..Ezért újra elkezdtem finomakat enni,élvezni az ételeket,és újra csak a kényelem lett fontos nem a mozgás..A férjemnek így is tökéletes vagyok akkor mit kínlódjak??(a többiek véleménye meg nem igazán érdekel)

Szóval mindent abbahagytam,és ment az élet tovább..

Talán itt kéne annak jönnie,hogy és hízok-hízok..de nem...

Elkezdtem fogyni..Először fel sem tűnt..Majd nagy örömömre feltudtam venni a kedvenc nadrágomat(vagyis már nem szorított) végül csak észrevettem,hogy kezdek nőiesebb lenni újra..Igaz ez nem 2 hónap alatt játszódott le,hanem lassan másfél-két év alatt..1 hónapja ráálltam a mérlegre,és nem hittem a szememnek! 63 kg vagyok...És nem fogyókúráztam!!Akkor mégis mitől fogytam le??Sportolni csak hobbi szinten sportolok...Igaz minden nap gyalogolok 4,5 kilométert és szoktam tornázni is..

Elmentem teljes orvosi vizsgálatra is,hogy kizárjam a betegség lehetőségét .Az asztmán kívül hál istenek makkegészséges vagyok..

Szóval jelen pillanatban 4 hónapja 63 kiló vagyok.nem híztam,de nem is fogytam..Megtudná nekem valaki magyarázni,hogy miképpen történhetett ez?

Az étrendem nem változott,és nagyjából ugyanannyira rendszertelenül eszem(akkor eszek amikor éhes vagyok)..

Akkor mi történt?

Köszönöm a válaszokat.


2010. ápr. 9. 14:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy a férjed fogyis kajákat csinált! :) Pont akartam mondani, hogy mázlista vagy, mert a zöldséget hússal is tudja ezerfélekképpen tálalni, és ízletesen, hogy ne und meg.
2010. ápr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, valószínű, hogy a férjed akart meglepni azzal, hogy leadod a kilókat:)

Egy jó szakács simán tud tápláló, finom és alacsony kalóriás ételeket készíteni!

2010. ápr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig onnantól kezdve, hogy nem görcsöltél rá, szépen elkezdtek olvadni lefelé a kilók. Állítólag amikor fogyókúrázol, ekörül, illetve a kövérséged körül forog minden gondolatod. Az agyad pedig hallgat a gondolataidra: "azt mondod kövér vagy? kérésed számomra parancs!" Igazából én csak erre tudok gondolni, mert ugyanebben a cipőben jártam. Mindenféle diétát kipróbáltam, és egyszerűen semennyit nem fogytam. Aztán úgy voltam vele, hogy nem érdekel, feladom. És egyszer csk elkezdtek olvadni rólam a kilók. Többet fogytm végül, mint amennyit a fogyókúrázós korszakokban terveztem.
2010. ápr. 12. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondoljátok,hogy ilyen egyszerű az egész?Lehet meg próbálom én is.Végül is mit veszíthetek?Talán pár kilót...
2010. ápr. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat...A férjem tényleg istenien főz,de nem hiszem,hogy a sajtos spagetti,vagy a kebab vagy éppenséggel a marhahúsos ragú fogyókúrás étel lenne..

Igaz több zöldséget szem mint régebben.de csak körítésként...Ezek szerint attól fogytam,hogy nem voltam rá görcsölve a fogyókúrára? Hiszen amikor fogyóztam még a mozgás is kínlódás volt nekem...

Mai napig minden nap gyalogolok majdnem 5 kilométert...Régen ezt sem csináltam...

Köszi a válaszokat

2010. ápr. 13. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!