Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem megfelelő a genetikám,...

Ha nem megfelelő a genetikám, lehet, hogy sosem lesz lapos a hasam?

Figyelt kérdés

Egészségesen étkezem, rengeteget edzem, sokat erősítek hasra, a súlyom pedig kevesebb, mint az egészséges, még sem lapos a hasam. Elképzelhető, hogy egyszerűen csak kiáll a hasfalam és kész, bele kell törődnöm? Alapból elég szerencsétlen csontozatom van, az orvosom is megállapította, hogy a szokásosnál nagyobb és előrébb dőlő bordakosaram van, amitől megint kicsit nagyobbnak tűnök. Még akkor is kilátszott, kidőlt a teteje, amikor 20kg több voltam mint most vagyok. Ha a genetika itt is beleszólt, lehet, hogy odalent is, és kiáll a hasfalam?

Az az igazság, hogy nem szívesen fogynék többet, mivel már így is a melleim egy része eltűnt, a maradékhoz meg ragaszkodom. Nem is hiszem, hogy fogynom kéne, maximum 1-2kg-t, ha muszáj, de többet biztos nem. Most vagyok 60/61kg, 183cm-hez.



2016. máj. 16. 00:35
 1/6 Szeder Katalin válasza:
Eszedbe ne jusson fogyni! Ha kicsit előredől a hasfalad, az szerintem (nem vagyok orvos) lehet előnytelen, de a fogyástól biztosan nem múlik el, sőt! Izom nélkül erő sincs. És elég magas vagy. Izomra eddz, ne fogyásra. Én 164 cm-re voltam 63 kiló, de sohasem fogyóztam. Igaz, most csak kb. 42 kiló vagyok, de túl a 70-en és egy viharos családtörténeten.
2016. máj. 16. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
En vilàg életemben kövér voltam, most kockàs hasam van. Jó étrend a kulcs.
2016. máj. 16. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazság szerint erősödni is igyekszem. Először konditerembe jártam két hónapig, de valamiért abbamaradt, aztán elkezdtem egy brutálisan kemény erősítőprogramot, de öt hét után abbahagytam, mert kínszenvedés volt. Most viszont körülbelül egy másfél hónapja heti kétszer jógázom és imádom. Viszont félek, hogy nem elég, talán ismét kondizni kezdek mellette. Bár attól tartok az izmosodástól nem lesz feltétlenül laposabb a hasam, kockás meg aztán pláne nem, de nem is az a cél.

Második, köszi, de őszintén nem tudom hogyan javíthatnék még az étkezésemen. Rengeteg fehérjét eszem, és mindenhez hozzá juttatom a szervezetem, anélkül hogy mesterséges anyagokat vinnék be. Nem tudom, hogy mit tudnék változtatni, vagy hogy segítene-e.

2016. máj. 17. 22:38
 4/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy belül van a gond, a beleidben. Ezt megfelelő étrenddel javíthatod. Sok gyümölcs, zöldség, kevesebb (bolti) tejtermék, kenyér, tésztafélék. Megfelelő mennyiségű hús/hal/tojás, néha belsőségek. Minél kevesebb mesterséges étel, cukor, étolaj, margarin. Probiotikumok, gyógyteák (gyömbér, borsmenta, kamilla) minden nap.
2016. máj. 19. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!:)

Talán, de nem hiszem, hogy ez a baj. Sosem eszem kenyeret (maximum rozskenyeret, de azt is csak heti egyszer), se tejtermékeket (csak sajtot heti egyszer, joghurtot heti egyszer), se tésztákat. Nem eszem margarint, étolajat, semmihez sem használok cukrot soha. Az édességeket, előre gyártott szószokat, és egyéb késztermékeket kerülöm. Az étkezésem szinte kizárólag zöldségekből, csirkéből, halból, és gyümölcsökből áll. Gyógyteákat nem szoktam inni, de nem lenne rossz ötlet rájuk szokni.

2016. máj. 28. 23:17
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy az a fajta lapos has, amire vágysz, nem mondható egészségesnek. Valahol kell egy kis hely a belső szerveidek, talán csak el kellene fogadnod magad. Esetleg tehetnél fel képet (magadról, és amire vágysz), hogy reálisabb véleményt tudjunk mondani.
2016. máj. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!