Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nem tudom hogy kezdjek neki a...

Nem tudom hogy kezdjek neki a fogyókúrának, mert 15kg felesleg van rajtam és 165cm vagyok, és 22 éves. Rubint Réka dvd-re szoktam tesizni. Egy étrend kéne! Nagyon édes szájú vagyok csoki helyett mit tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
2016. máj. 26. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Csoki helyett gyümölcs.

Étrend pedig a lifetilt-en

2016. máj. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Csoki helyett csak csoki jöhet szóba, max. kakaós süti vagy maximum kakaós kávé... A csoki, az édesség és a gyümölcs nálam 3 külön dolog, bár a csoki az édesség részhalmaza, de ha kakaót akarok, akkor nekem nem jó a citromkrém...


A csokival mi a gond? Egy kevés nagyon nagy kakaótartalmú étcsokival? A csoki elég tömény ahhoz, hogy kis mennyiségben is kielégítő lehessen, no persze, nem mindenkinek, de sokunknak.


Most mondhatom, hogy változtass úgy étrendet, hogy ne kívánd az édességet, én ezt tettem, de 5 éve szinte mindennap erősen alapozok rá, úgyhogy elég hipokrita lenne :) Ha valamiért nem tudod vagy nem akarod elhagyni az édességet, akkor alakítsd át. Hagyd ki belőle a cukrot, ha olyan a diétád, akkor a lisztet, jó anyagokból álljon s persze ügyelj a zsírtartalomra is, amennyire neked kell. Simán beleférhet, de az is lehet, hogy nagyon bekavar. Nekem mindegy, ha éhes korszakom van, úgysem lesz deficitem, ha nem, akkor kávékrémes piskótatortával is az lesz (az előbb az volt a vacsorám 2. fogása). Azért vigyáznom ajánlott, mert rengeteg sütit meg tudok enni s aznap már sütis hangulatban leszek, ezért is igyekszem minél későbbre tenni (szénhidrátszegény) sütijeimet. Vannak ilyen egyéni dolgok, amiket érdemes figyelembe venni. Gyümölcsöt is eszem, csak ennek semmi köze az édességevésemhez és viszont, az egyik nem pótolja a másikat, mindkettő "kell", bár egyikre sincs szüksége a szervezetemnek. Azért vannak gyümölcsök, amik éppenséggel elmennek édességnek, pl. a banán vagy a mazsola vagy a datolya, de ezekkel sokunknak jó vigyázni. Én kizárólag banánt eszem rendszeresen a fentiekből, de csak mikroszkópikus mennyiségben. Nem jól laktat, elég rossz lenne sokat ennem belőle.

2016. máj. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod
2016. máj. 26. 19:37
 4/5 anonim ***** válasza:

Én nem konkrétan édesség, hanem kakaófüggő vagyok a második terhességem óta. Három hónapja szültem, szóval remélem, hogy majd alábbhagy, bár ha nem, nekem úgyis jó, mert megtaláltam azokat a kakaós dolgokat, amiket nyugodtan ehetek, mégis fogyok mellette. A terhességem alatt töménytelen mennyiségű csokis puddingot befaltam, mondhatni azon éltem, de csak nem ehetek azt egész életemben. :D Amik nekem beváltak:

- csokis ízesítésű fehérjepor (kakaó helyett, mert arra is ráfüggtem)

- kakaós túrókrém: 3 kk kakaó, 3 kk kókuszreszelék, 150-200 g zsírszegény túró, 14-16 szem mazsola meg egy kis édesítő (ez lehet eritrit, xillit, stevia)

- kakaós-banános palacsinta: 2 tojás, egy banán, 1 kk kakaópor, fél adag fehérjepor (kb. 12-13g). A banánt villával összetöröm, összekeverem két tojással, palacsintasütőben lassú tűzön megsütöm az egyik oldalát, aztán ráapplikálom egy tányérra, visszafordítom a serpenyőbe, és megsütöm a másik oldalát is. A csokiöntethez a kakaóport összekeverem a fehérjével és egy kis vízzel, majd a még gőzölgő palacsintára öntöm. Nagyon fincsi, csak gyorsan elfogy. ;)

[link]

Itt amúgy egy csomó szimpi recept van fönt.

Én ezt tuti ki fogom próbálni:

[link]


Étrend: én szálkásító diétát csinálok, alacsony szénhidráttal, a zsír miatt annyira nem aggódok, bár nem is nagyon szoktam túllépni. A terhességek előtt paleóztam (szalonna, kolbász, tepertő, csülök stb.) és azzal is fogytam, szóval nekem nincs bajom a zsírral. A szénhidráttal annál inkább. :)

Ha ezt elolvasod, máris képben leszel, hogy mi is az a szálkásító diéta:

[link]


Sok sikert! ;)

2016. máj. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi
2016. máj. 27. 07:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!