Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Melyik a jobb diétában?

Melyik a jobb diétában?

Figyelt kérdés
Diétában általában kb olyan 3 óránként enni kell. Tegyük fel én ettem délután 16:30 körül, legközelebb már csak este 22 :30 körül tudnék.Ugye itt kimarad egy étkezés, vagyis tudnék enni de csak olyat ami nem előírt. Szóval inkább csaljak kicsit vagy ne egyek inkább?
2016. máj. 30. 21:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én azt mondom próbálj minden nap többször keveset enni 4-5 étkezés már bőven jó, az idő meg attól is függ hogy mikor kelsz és mikor fekszel.
2016. máj. 30. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Baromság, ahogyan az este 6 után tilos enni is. Egyél inkább, mert a tested éhezni fog és az sokkal rosszabb, mintha tartanád ezt a baromságot. Este 9-ig nyugodtan ehetsz, persze rendes, tiszta kaját. Ajánlom figyelmedbe a Sárga kapszulát, abban értelmes tanácsok vannak, nem ilyen hülyeségek.
2016. máj. 30. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A napi kalória-és tápanyagbevitel számít. Hogy azt hány részre osztod el,azt neked kell eldöntened. A 3 óránkénti evést azért javasolják (szénhidrátos diétában),mert így stabil marad a vércukorszint. Ha én csinálnám, akkor nem csalnék, hanem a kimaradt étkezés plusz a 22.30 étkezés fehérje részét összeadnám, a szénhidrát részt pedig kiváltanám telítetlen zsírral.
2016. máj. 30. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. Érthető volt...
2016. máj. 30. 22:13
 5/13 anonim ***** válasza:

Az a jobb, ha nem éhezteted magad és eszel, ha éhes vagy.


Nem kell 3 óránként enni. Ha én 3 óránként ennék, sose fogynék le, csak enervált és éhes lennék... Kinek napi 1 étkezés a jó, kinek 6-7, elég tipikus a 3, de nincs kőbe vésett szabály.

Nem tudom, a vércukorszintem mitől ingadozna, ha egyszer nem eszem. Pont az evés viszi fel (s nemcsak az étel mennyisége, de az összetétele is rengeteget számít), de van, akit az egész nem érdekel, úgy eszik, ahogy neki jólesik, s nem éhezteti magát a picike étkezésekkel. Van, aki remekül tud fogyni a népszerű szabályok felrúgásával. Van, aki kizárólag úgy tud...

Tévedés ne essék, nagyon jó a sok pici étkezés annak, aki azt szereti. Vagy a 3 nagy és 2 pici. Az tragikus, ha valakinek kellene 2 nagy étkezés, de nincs rá keret, de majd csak lefogyok egyszer én is.

2016. máj. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Bár értem amit válaszoltatok, de a számolás része nem megy, sajnos hülye vagyok hozzá. Tudom kell fehérje stb... De mennyi ch, hogy osszam el?
2016. máj. 30. 22:23
 7/13 anonim ***** válasza:

[link]

Nincs már lelkierőm elmagyarázni, mert fáradt vagyok, de olvasd el,amit belinkeltem! :-)

2016. máj. 30. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A ch merőben választás és működés kérdése. Lehet 5 és 500 gramm is, mindkettő jó lehet, csak passzoljon hozzád, az ízlésedhez, ételeidhez, aktivitásodhoz. Ha vega vagy, nyilván rossz ötlet az 5 gramm, ha nem vagy aktív, nem jó az 500, de az is számít, hogy tudsz-e zsírosan vagy szénhidrátosan enni, mikor hogyan érzed magad. Keveseknek mindegy.

Hormonálisan s laktatás szempontjából (bár a kettő sokszor összefügg) nem annyira jó a sok szénhidrát, de van, aki csak úgy tud működni és fogyni is s gyors szénhidráttal is tartósan jóllakik...

2016. máj. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm... Annyit már utána jártam ha pl 100kg vagyok akkor 200gramm fehérjét kell enni, annál kevesebb ch-t, olyan 150 gramm. Ezt nyilván elosztom napi 5 étkezéssel vagy mindegy a száma csak a mennyiség legyen meg. Így valahogy? A könyvet elolvasom. Köszi.
2016. máj. 30. 22:37
 10/13 anonim ***** válasza:

Bizonyára nem kell 200g fehérje, a feleslegedet ne számold, a plusz hájnak nincs fehérjeigénye...

Szénhidrát annyi kell (ha az adja az energiát), hogy megfelelő legyen a kalóriabeviteled, ez NAGYON változó.


Nem kell öttel osztani, csak ha öt egyforma étkezést akarsz, ami nem mindenkinek felel meg. Úgy oszd el, ahogy jólesik, de persze a fehérje legyen kicsit egyenletesebb, főleg az első étkezésnél s az utolsónál ne legyen elhanyagolva, mert még a lassú felszívódású fehérjék sem tartanak olyan sokáig, jó az utánpótlás. Ezzel szemben egyesek szinte merő szénhidráttal indítják a napot (bár gondolom, nem azok, akik napi 200 gramm vagy kicsit kevesebb fehérjét esznek)... Nem halálos dolog, de azért nem tűnik jónak.

2016. máj. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!