Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mi a teendő egy evészavaros...

Mi a teendő egy evészavaros de nagykorú testvérrel?

Figyelt kérdés
Van egy 21 éves nővérem.Elég magas,175 cm,de mindig küzdött a súlyával.2 hónapja azt az elmebeteg diétát csinálja,hogy 5 napig 300-400 kalóriát fogyaszt csak,majd a 6. napon kegyetlenül telezabálja magát,amire ráküld egy teljes levél hashajtót.A 7. napon pedig kiheveri az előző nap "fáradalmait" és csak vizet iszik.Kicsivel több mint 2 hónapja csinálja.105 kilóról indult,most 62,de nem hagyja abba.Mikor próbálom dicsérni hogy milyen csinos,abbahagyhatná már ezt a hülye "diétát" szó szerint elküld a p**sába,mert én vak vagyok ő meg Moby Dick a fehér bálna.Anyáéknak is mondtam már hogy vigyük már orvoshoz vagy valami,de ők letudják a dolgot annyival hogy hagyjam már,inkább örüljek hogy ilyen elszánt,és így lefogyott.Aha,csak ők nem nézték azt végig amit én mai nap folyamán.Ma volt a zabanapja,és reggeltől estig ezt sikerült összehoznia: reggelire benyomott 25 deka princess-es grillázs tekercset.Aztán 10 óraira jött egy doboz krumplis ropi és egy doboz piskótatallér,mindezt leöblítette fél liter kakaóval.Ebédre jött 20 deka bacon,4 tojással és 7 szelet szendvicskenyérrel megfejelve.Uzsonnára egy doboz mézes mogyi és egy zacskó sajtos chips.Végül jött a pont az i-re,egy 32 centis parmezános pizza.A pizza előtt bevett egy egész levél hashajtót,leöblítve 1 liter üdítővel.Aztán 9 körül szó szerint haldoklott a hasgörcsöktől,fal fehér volt és izzadt mint a ló,aztán be a wc-re és kitört a 3. világháború.Még mindig bent van,én meg lassan bepisilek de sebaj.Az még hagyján hogy ezt az elefánt mennyiségű kaját elpusztította,de közben olyan volt mint egy őrült.Meg se próbálnék belenyúlni egy ilyen napon a kajájába,mert a kezem bánná szerintem.Egész héten a pénteket várja,hogy zabálhasson.De szerintem ez nagyon durva.Ma néztem végig először,mert reggel nem mentem suliba,úgyhogy unatkoztam és átmentem az ő szobájába.Nagyon durva volt,ennyit soha életembe nem bírnék egyszerre enni.Szerintem ez már súlyos eset.Szerintetek mihez kezdjek vele?Egyáltalán szóljak bele?Mégis csak a tesóm és aggódok érte.
2016. jún. 3. 22:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Jó stílusban írsz...

Szerinted súlyos eset? Evidens, hogy ez NAGYON súlyos eset, brutális állapotban lehet a szervezete, folyamatosan sokkolja. Segíteni kellene neki, te persze nem tudsz, vagy a szüleid elviszik szakemberhez vagy... Nem tudom, de ennek nagyon rossz vége lehet. Iszonyú. Olvastam már meredek esetekről, de ez mindent visz.

A tesódnak sok esze (vagy legalábbis fogalma a helyes táplálkozásról) nincs, de óriási testképzavara igen, az evési zavarok magukért beszélnek.

2016. jún. 3. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Úgyse fogja megérteni, hogy lehet máshogy is, mert sajnos a módszere működik. Amik pedig a háttérben roncsolodnak az csak később üt vissza ( jo esetben ) ha ennyire elszánt, mert azért ehhez a marhasaghoz kell akarat, sokkal előrébb lenne ha sportolna es utána járt volna egy rendes etrendnek. De ez van ha a hülyeség elszántsággal párosul.
2016. jún. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Keress valami olyan filmet, amiben anorexiáról van szó (szerintem van ilyen), és kezdd el nézni, amikor ő is otthon van.
2016. jún. 4. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat mindenkinek!Amúgy nagyon nem buta lány,az élet többi területén igen csak okos,talpraesett és rafinált.Ez a filmes dolog nem rossz ötlet,fogok keresni.Mostanáig beszélgettünk,mert nagyon rosszul volt.Nem fogom fel egyszerűen hogy hogy teheti valaki ezt magával.Az a legnagyobb baj hogy azt hiszi hogy még mindig ő kontrollálja az eseményeket maga körül,és nem veszi észre milyen beteges a viselkedése,hiába mondom.
2016. jún. 4. 00:53
 5/9 anonim ***** válasza:

Vannak ismeretterjesztő filmek róla, de ott a véznák kontra dagik meg hasonlók.


Mivel nagykorú, így igazán nem tehetsz semmit, max. kihívod a mentőket, ha elájul, vagy tényleg nagyon rosszul van, de akkor is visszautasíthatja a kezelést.

2016. jún. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért ugye tudja, hogy ha végig zabálja a napot és este hashajtót vesz be, akkor a napközbeni kaja már rég felszívódott, hiába fosatja magát?
2016. jún. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A szüleidnek elmesélted már, hogy beszedett egy egész levél (!) hashajtót? Ez a legdurvább, ehhez képest a heti egy zabálás piskóta...

Ő az evészavar iskolapéldája. Tipikus, hogy amikor eszik is valamit, akkor is főleg egészségtelen, szénhidrátdús ételekkel tömi magát (a tojás volt tegnap az egyetlen értelmes kaja, de sanszos, hogy azt sem tudta megemészteni a hashajtó miatt). Ebből nagyon durva fehérje- és vitaminhiány alakul ki, amiből jönnek az idegrendszeri tünetek, a testképzavar, a fizikai majd a szellemi leépülés.

Sajnos tényleg nem tud reálisan gondolkodni, hiába értelmes lány. Vitamin- és ásványianyag-pótlás nagyon ajánlott lenne, kérd meg a szüleidet, hogy vegyenek neki komplex vitaminokat (B-vitaminok, A, D és K vitamin, cink, magnézium mindenképpen legyen benne), és valamilyen komplex aminosav készítményt, ezeket talán elfogadja úgy is, hogy mániákusan fogyni akar, mivel nem jelentenek nagyobb kalóriabevitelt.

Ezenkívül jó lenne, ha anyukád főzne neki húslevest sok zöldséggel, és minden nap enné a tesód, ha mást nem, egy kis levét zöldségekkel (így észrevétlenül be lehetne juttatni egy kis zsiradékot és egyéb hasznos anyagokat a szervezetébe).

2016. jún. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

#6-os: Fogalmam sincs hogy tudja-e (én amúgy nem tudtam),de én nem fogom neki mondani mert szerintem akkor hánytatná magát ami talán még rosszabb.


#7-es: A tegnapi nap eseményeit töviről hegyire elmeséltem anyának,mire a válasz: "Ne reagáld túl,csak csinos szeretne maradni." Hát köszi.Magnéziumot,kálciumot és hajvitamin szerű valamit (merz drazsé) eszik minden nap,és szerintem valamennyi fehérjét is (kalóriabázis szerint napi 20-35 grammot.Az nem kevés?).Szerintem inkább veszek neki én valami vitamint,mert anyáékra már nem számítok ez ügyben,meg amúgy is diákmelózom,szóval van félretett pénzem.Esetleg tudsz valamilyen készítményt ajánlani?Én sajnos marhára nem értek az ilyesmihez.Más által készített kaját nem fogad el.Maga csinálja az ételeit.Mindig kitalál valami 250 kalóriás mini adag ételt (pl ezen a héten saláta,amiben jégsaláta,uborka,csirkemell és natúr joghurt volt kaporral,az egész épphogy volt egy tányérral,előző héten egy kicsi darab hal rizzsel és spárgával,azelőtti héten meg egy tálka gyümölcs),ezt eszi vacsorára,napközben semmi,reggelire meg egy doboz hell.Arról nem hajlandó lemondani,akkor sem ha több normális kaját ehetne helyette.Mindent lemér,még a kaprot is kimérte a salátába hogy nehogy 1 grammnál több legyen.Esküszöm egy drogdíler nem ennyire pontos.Nézni is röhej az egészet,és nem értem anyáék miért nem veszik komolyan.

2016. jún. 4. 14:50
 9/9 anonim ***** válasza:
Nézesd meg vele a 'starving in suburbia'-át. Nekem anno segített gyógyulni, nagyon sírtam a végén.
2016. aug. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!