Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány gramm szénhidrát bevitele...

Hány gramm szénhidrát bevitele az optimális egy szervezetnek / nap? Gondolom, hogy ez testsúly/magasság függő is, de hogy lehet kiszámolni? Fogalmam sincs, mi a sok/kevés. Nem találok sehol korrekt és hiteles választ rá.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 12. 12:00
 1/7 anonim ***** válasza:
34%
150 Gramm, 3 zsömle, vagy annak megfelelő mennyiség...
2010. ápr. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
33%
Testsúlykilónként 2 g fehérje, 4 g zsir és 5 g szénhidrát az átlag szükséglet.
2010. ápr. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
13:01-es: ezt honnan veszed: "150 Gramm, 3 zsömle, vagy annak megfelelő mennyiség..." - mivel nem mindegy, hogy egy 150 cm-es 40 kg-os nö, vagy egy 180 cm-es 90 kg-os férfiröl van szó!
2010. ápr. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
5 g/kg??? 51 kg vagyok 5x51=255 gramm!!nemsokez?
2010. ápr. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Én is olvastam ilyesmit, de nekem is soknak tűnt... Én azt olvastam, ideális(!) testsúlyra vonatkoztatva 4-6g kilónként, de hát ez néggyel mérve is 240g, és ez nekem is piszok soknak tűnik...
2010. ápr. 12. 16:09
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem én írtam, de egyáltalán nem sok !

(a 4 g zsír viszont sok :-)))


A szénhidrát igény elsősorban az ember aktivitási szintjétől függ, csak másodsorban a testsúlytól.

A mozgás energiafedezetére kell elsősorban szénhidrát, valamint az alap-anyagcsere is igényel szénhidrátot az életfunkciók (légzés, emésztés, ideg-agyműködés, keringés) fenntartásához.


Alap-anyagcsere kiszámítása (a legegyszerűbb képlet, van ennél összetettebb is):


Nőknél: 700+ (7 x Testsúly kg.).


Ez azt jelenti, hogy egy 50 kg-os hölgy 1050 kilokalóriát használ el NYUGALMI ÁLLAPOTBAN egy nap.


Ezt az óránként ~44 kilokalóriát kell felszorozni az egyén aktivítási szintjével.


Ha pl ülő munkát végez + házimunka + alvás, akkor 1,3 körül lesz a szorzó. (ezt leírni most nem fogom, hosszú lenne, bocsi)


A makronutriensek arányára átlagembereknél ez a hivatalos ajánlás:


Szénhidrát 50%

Fehérje 30%

Zsír 20%


(kalóriában, nem grammban kifejezve)


Fenti példa (~1300 Kcal, inaktív 50 kg, nő)


163 g Szénhidrát, 98 fehérje, 29 zsír.


Ez a minimum, teljesen inaktív, ülőmunkát végző nőnek.

Ez alá senkinek sem javaslom, hogy menjen, aki pedig sportolásra is "vetemedik" annak az 5g. szénhidrát/testsúlykilogramm sem sok.

2010. ápr. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ejha... köszönöm a hosszú és tartalmas választ!:)
2010. ápr. 14. 10:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!