Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ezek lehetnek anorexia jelei?

Ezek lehetnek anorexia jelei?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Én 12 éves lány vagyok,162-3cm 52kg.

Nemrég olvastam egy kérdést és elgondolkodtam hogy lehet h én is anorexias kezdek lenni(eddig tök normalisnak éreztem magam).

Na szóval ez ott kezdődött hogy kb 3 hónap alatt felhiztam 5 kgt. Így lettem 56,5kg. Amikor ezt meglattam azt hittem összeesek. Minden lány vekonyabb nálam, nekem az egész testem csupa háj.

Úgy döntöttem fogyozni kezdek nem volt semmi komoly, de egyre kevesebbet kezdtem enni. Egy reggel amikor felkeltem az ajtót sem birtam kinyitni olyan gyenge voltam. Anyum csinált egy kiadós reggelit, megettem és nem lett semmi baj. Mivel ezek után megijedtem "normalisan" kezdtem enni. Kb 1 hónapja amikor csak jönnek a rokonok azt mondjak (ő szerintük viccbol) hogy milyen kövér vagyok,persze teljes mértékben egyet értek velük. Oké elkezdtem megint fogyozni de úgy hogy most kb 2 nap alatt lefogytam 1,5-2kgt. Minden reggel meztelenül állok rá a merlegre hogy minél kevesebbet mutatjon. Minden reggel merem a derek,comb stb..adataimat. ma reggelire egy aktiviat ettem reggelire és buntudatom van mivel ha egy álmát ettem volna abban sokkal kevesebb lett volna a kaloria. Erre anyumeknak volt kifogásom hogy fáj a hasam és ezért eszek "csak" ennyit. Ebedkor mindig magam eszek. Anyám már zsarol hogyha nem eszek levest akkor nem enged el ide-oda. Ezért mindig kiszedek egy ek. levest szetkenem a tanyerba hogy azt higyje hogy ettem..

Suliba mostanaban ha nagyon ehes lennék akkor veszek 100g sotlan mogyorot mert abban kevesebb a kaloria, de termeszetesen nem eszek meg az egeszet.

Az osztaalytarsaim már ezért is csufolnak sotlant eszek. Nem elég hogy már kb fel éve avval is cseszegetnek mert nem eszek húst(ennek semmi köze a fogyokurahoz).

Mindig ha fogyok pár dekát maris kiszamolom a BMImet hátha végre a vékony kazegoriaba fogok tartozni. A gyorsabb fogyás érdekében próbáltam hanytatni magam de nem sikerült.

Kértem már anyukamat hogy vigyen el dietetikushoz mivel túlsúlyos vagyok de nem teszi. Amúgy az alomsulyom kb 40 körül mozog. Én már a 45nek is örülnek. Anyukammal mindig csak a veszekedes van mert hogy nem eszek, persze nekem mindig sikerül talalnom kifogást.

Anyukamek persze nem képesek felfogni hogy csak azért fogyokurazok mert nem akarok nagyon hajas lenni ...ja és meg annyi hogy ha sulibol megyünk uszodába akkor vagy betegséget szintelek vagy azt mondom hogy megjött, csak hogy ne kelljen furdoruhaban lennem.



2016. jún. 26. 12:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%

Igen, beteg vagy. Biztosan nem vagy kövér, hájas ilyen adatokkal. A 40 kilós cél is elmebeteg, de nagyon.

Nem azt kell számolgatni, hogy a sovány kategóriába tartozz, hanem a normálisba. És most ott vagy bőven.

Anyukádat ne arra kérd, hogy dietetikushoz vigyen, hanem pszichológushoz.

12 évesen teljesen tönkre teszed a szervezetedet. Ha nem eszel húst, akkor tudod, hogy hogyan juss elegendő fehérjéhez? Vagy csak úgy nem eszel és lesz, ami lesz?

2016. jún. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
83%
Szia.En 14 eves lany vagyok 167 cm es 40 kilo.En is kb. ilyeneket csinaltam,mint te.Ezt szerintem meg most hagyd abba ,mert kesobb nagyobb gondjaid lesznek.Tapasztalatbol mondom.Most meg jonak tunik ez a modszer,mert fogysz,de kiurul a testedbol a vitamin,elkezd hullani a hajad,a menstruaciod nem tudom ,hogy megjott-e,de ha hosszu tavon csinalod elmaradhat es lehet gyereked se lehet majd.Szoval probalj normalisan enni legalabb nagyon sok gyumolcsot meg zoldseget vagy amiben vitamin van.Ha hosszu tavon ezeket csinalod a rabjava valsz es nem irom le mi lesz a vege.Azert gondolkodj kicsit.(Fogyozni normalisan is lehet sporttal,helyes etrenddel)
2016. jún. 26. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ezek az anorexia jelei. Ajánlom a figyelmedbe, hogy keress egy pszichológust, vagy mondd el nyukádnak, esetleg házi orvosodnak azt, amit leírtál. Én is voltam/vagyok anorexiás és nem gyerekjáték. Főleg nem a te korodban. Én idősebb voltam nálad, elvileg már nem igazán voltam fejlödő korban, de mágis tönkretettem egy két dolgot a szervezetemben. Még nem veszélyes a súlyod, de ha így folytatod hamarosan az lesz.

Széklet naponta van? Menstruálsz rendesen? Hajhullás, körömrepedezés? Sápadt vagy?

2016. jún. 26. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a valaszokat. Meg annyit hogy allandoan csak az eteleken és az evesen jár a fejem.

Hát a hajam picit jobban hull.

A menstruaciom még öszze- vissza "működik".

Nem vagyok sapadt nagyon sokat szertornazom egy nap és elegge birok is.csak néha szedulok.

2016. jún. 26. 13:05
 5/11 A kérdező kommentje:
Már kb egy éve nem eszek húst. Nincsen semmi bajom. És bármennyire probalkozok nem tudok enni húst.
2016. jún. 26. 13:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor megofadod a tanácsunkat és szólsz anyukádnak, háziorvosnak vagy egy pszichológusnak?
2016. jún. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Hát te is rövid ideig fogsz élni :)
2016. jún. 26. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan így kezdtem 13 évesen. Most 20 évesen még mindig ezzel küzdök, a dianózisom is testképzavar és anorexia nervosa. Szólj anyukádnak, vigyen el pszichológushoz minél előbb Ezek teljesen anorexiás tünetek.
2016. jún. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnos ez már anorexia, bár a súlyod még rendben van. 50 kg alatt már nagyon aggályos. Nem vagy kövér, csak érzékeny, befolyásolható tini.

Ha nem eszel húst, akkor egyél tojást, jó sokat.

A földimogyoró nagyon egészségtelen, annál még a menza is jobb.

Ha nem ennél levest, és a gyerekem lennél, biztosan meggyűlne velem a bajod. Hússal ugyanez. De persze nem vagy a gyerekem.

http://www.gyakorikerdesek.hu/fogyokurak__egyeb-kerdesek__78..

10-es válaszomat nálad is fenntartom.

2016. jún. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat. A minimum sulyom 47 volt. Hat borzalmas volt. Most mar 55kg vagyok. Vegre azt hiszem teljesen kigyogyultam. Koszonom szepen mindenkibek❤
2016. aug. 21. 14:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!