Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám egészséges,...

Hogyan tudnám egészséges, célszerű módon ezt a súlyt újra elérni?

Figyelt kérdés

Pár ember úgy fogja gondolni, hogy nagyon sovány lehetek, nem egészséges a testsúlyom, szóval aki a konkrétumok elolvasása után kiosztani kívánkozik, hogy mit kellene csinálnom és nem a kérdésemre szeretne válaszolni, illetve tanácsokat adni, az megtalálja a bal felső sarokban lévő nyilat, amely általában minden böngésző felületen megtalálható, ezzel visszatérhet a Fogyókurák témába, illetve a Kezdőoldalra.


15 éves vagyok, 172 cm, 50,6 kg. Napi szinten egyáltalán nem mozgok. 100%-ban ülőéletmódot folytatok, amit megváltoztatni nem szeretnék.

3 évvel ezelőtt 165 cm és 47 kg voltam. Ezt a súlyt szeretném újra elérni mint említettem mozgás nélkül, lehetőleg egészséges úton. Mindennek oka saját magam, a közérzetem javítása.

Nagyon gyors az anyagcserém, elvileg nagyon keveset eszek, de úgy vettem észre, hogy a körülöttem lévő tinédzserekhez képest ez elég sok.

Ettől függetlenül a gyomrom be van szűkülve, ha sokat eszek hirtelen azt a gyomrom nem tudja feldolgozni, hányingerem lesz, gyógyszereket kell bevennem, hogy ne hányás legyen a vége. Ezt körülbelül pár hete vettem észre.


Szóval hogyan tudnám egészséges úton elérni újra azt a súlyt rosszullét nélkül?

(Itt 90 napos diéták nem jöhetnek szóba, hiszen kevesebb bevitelre van szükségem, mint annak a diétának 1 napi ajánlata/étrendje.)


2016. jún. 28. 20:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Vágj le mindkét lábadból 7 centit és akkor egyszerre eléred az álomsúlyt és a magasságod is újra ugyanannyi lesz!
2016. jún. 28. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 crudy ***** válasza:

Az nem rossz h már az első bekezdésben elküldted a fa szba azokat akik nem azt akarták mondani amit te hallani akarsz. De én most jó arc leszek és megpróbálok normális választ adni annak ellenére h hidd el, nehéz erre a kérdésre. Szóóval. A súlyod tényleg ideális de tekintsünk el tőle, fogyj ha akarsz. A szervezet úgy működik h nem érdekli h néz ki, minél tovább akar élni. Ezt többek között raktározással éri el. Ha sokat eszel akkor azt mit nem tud rögtön felhasználni be rakja a spájzba, ha nagyon keveset eszel akkor meg nagyon belassul h minél többet tudjon kinyerni egy adott ételből amit bevittél. Van egy ideális mennyiség amit ki kell számolni és ki kell tapasztalni, amitől fogyni fogsz. Szóval nagy vonalakban ennyit a kajáról de itt még nincs vége.


Azt írtad h egészségesen szeretnéd ezt kivitelezni ami ellent másnak amit írtál. Nem tudom miért nem szeretnél változtatni azon h nem mozogsz semmit így a statisztikára alapozva azt gondolom h lusta vagy. No lányom ez már nem egészséges. A sport ne csak h jót tesz a közérzetnek, segít a fogyásban de azt is tudod némiképp kontrollálni h mennyt fogsz fogyni izomból és mennyit zsírból. Persze a mérlegnek tök mindegy de kívülről látszik. Ez az egész kora nyári móka azért is egészségtelen mert neked nem kell fogynod. De ezt már megbeszéltük h te tudod, de azért nem mondjuk rá h egészséges. És végül, azt tudnod kell h a testsúly az nem egy állandó szám. Ingadozik elég sűrűn. Kinél hogy, van akinél napi 1.5-2 kilót. Nálad nyilván kevesebbet. A lényeg h a fogyást nem tizedekre alapozzuk. Én mindig azt mondom h a számokkal csak számolunk de nem következtetünk semmire. Akkor vagy jó alakban ha a tükör azt mondja, feltéve ha képes vagy objektív lenni magaddal. Szóval elkezdesz fogyni, a heti egy kiló a max amit egészségesnek mondunk de általában ez az első hetekben több lesz mert eleinte ingadozik a fogyás és sok víz távozik. A te eseteben az a 3,6 kilogramm normális fogyókúra mellett két hét alatt lemegy, eléred a testsúlyt amit akartál és elég gyorsan vissza jön mert feltehetően az mind csak víz volt. Akkor honnan tudod h mennyi az a testtömeg amit ha elérsz pont ennyire fogsz visszahízni? Hát sehonnan mert nem kezdünk fogyást 3 kilóra. És végül azt is tudnod kell h van oka annak h most ennyi a súlyod. Ez passzol az életszínvonaladhoz. Nagyon könnyen elképzelhető h leadsz 3.6 kiló izmot majd vissza állsz pont ugyan ide mert ugye abbahagyod a diétát ha már meg van az állom súly. Most gondolom szarszemétszar alak vagyok mert nem azt mondtam h mit kéne tegyél, de az az igazság h korrekt voltam.

2016. jún. 28. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Koplalj (heti max 200kcal bevitellel) 2-3 hónapot, akkor leszel 47kg. Utána iskolaorvos/szüleid elküldenek pszichológushoz (18ezer ft/1 alkalom), ha kórosan sovány vagy (50kg alatt az vagy), akkor mehetsz kórházba, amíg el nem éred a 18,5-ös bmi-t. Tapasztalatból mondom... (2 hónapot voltam kórházban, 12x mentem pszichológushoz, a szüleim 340.000ft-ot fizettek, qrvára nem érte meg, bárcsak ne lettem volna ilyen hülye...)
2016. jún. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

12éves serdülés elején álló lánynál nyilván alacsonyabb a súly, mint egy serdültnél, aki már inkább nő. Plusz hét centi mellett még nagyobb hülyeség visszafogyni.


Egészséges úton nem tudsz ilyen alacsony súlyra lemenni; főleg mozgás nélkül, ami azt jelenti, hogy tönkreteszi még jobban az anyagcseréd, zsírosabb leszel, nem lesz tartása a testednek. Mozgás nélkül nem lehetsz egészséges.

2016. jún. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!