Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az érdekelne, hogy egy nap,...

Az érdekelne, hogy egy nap, csupán azzal, hogy 'vagyunk', mennyi kcal-t égetünk el? Mitől fogyunk, ha 1500 kcal-t megeszünk egy nap, de 'csak' 400-at égetünk el konkrét célirányos mozgással? Attól, hogy egészségesebben élünk, és egyáltalán mozgunk?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 14. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom kb olyan 1200-1500at használ fel a szervezet ha nem csinálunk semmit, de nem akarok hülyeséget mondani.
2010. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

ha beírod a google keresőbe hogy alap anyagcsere, akkor elég sok kalkulátor kijön, amivel ki tudod számolni. pl:

[link]

(ez elsősorban a bmi-t számolja, de kiírja az alap anyagcserét is.)

2010. ápr. 14. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
49%
Ahhoz h dobogjon a szived, h lélegezz...stb..kb 1000 kcal kell. Ez egyénenként változó, attól függ, h hány kg vagy. Minél több annál több kell alapból. És ha te elmész suliba vagy dolgozni, takarítassz vagy hazasétálsz...az mind mind kalóriát használ fel. De még az is ha ülsz és tanulsz. Egy ülő munkát végző embernek ezért kell kb.2000 kalóriát bevinnie, ha tartani akarja a súlyát. Ha fogyni akar akkor csökkentenie kell kb 500-zal. És ha még sportol is, akkor még ledolgoz 300-600 kalóriát, így fogyhat. 1 óra kocogással kb 5-600 kalória ég el.
2010. ápr. 15. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
kb. 1500 az emberek alapanyagcseréje. ez nemtől kortól magasságtól függ.
2010. ápr. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
....Elsősorban izomtömegtől és aktivitási szinttől függ!
2010. ápr. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
szia. múlthéeten voltam dietetikusnál, és ő kiszámolta. én összesen egy nap 1370kalóriát égetek el, ha nem csinálok semmit.
2010. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem is gondoltam rá... én kb 1500 kalóriát eszem meg egy nap, és napi két székletem van... és általába mellé még 20 percet szobabiciklizem és 20 percet sétálok. akkor bőven lemozgom amit megeszem!
2010. ápr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!