Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hízás szempontjából tényleg...

Hízás szempontjából tényleg ugyanolyan?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk egy nap nassolásnak megeszek 3-4 banánt, sok almát, barackot, ilyeneket, vagy ugyanennyi kcalt tartalmazó pizzát / sütit / kekszet? Nyilván tudom, az egyik jobbat tesz, a másik kevésbé, de én most csak a hízás részére gondolok, ebből a szempontból tényleg mindegy h gyümölccsel vagy egy pizzával viszem be ezeket a kalóriákat? Tegnap volt ilyen gyümölcs túladagolásom, de ezzel együtt is a keretben maradtam, csak ez akkor eszembejutott, h akkor már megehettem volna ugyanezt vmi sütiben is nem?:D
2016. júl. 10. 09:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag igen, mindegy. A gyümölcs is cukor, tehát CH, a pizza tesztàja is.
2016. júl. 10. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, más dolog, hogy a gyümölcstől feszes marad a bőröd, a pizzától (zsíros cuccoktól) meg plöttyedt, narancsbőrös leszel hosszútávon, nyílván heti 2 alkalomtól nem.
2016. júl. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
"A gyümölcstől feszes marad a bőröd, a pizzától pedig plöttyedt lesz" ----> mindkettőtől plöttyedt lesz.
2016. júl. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én nem hiszek abban, hogy az ételeknek csak a kalóriaértéke számít. A gyümölcs nem csak ch-ból áll, ahogy a pizza és a süti sem, ez túlságosan leegyszerűsített nézet. Ha kiiktatod az egészségtelen ételeket (így az adalékanyagokat, étolajat, cukrot stb.), és ugyanazt a kalóriát tiszta élelmiszerekből viszed be, könnyebb lesz a fogyás is, és nem utolsósorban egészségesebb leszel.
2016. júl. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Alapvetően a kalóriaérték egy dolog. Másik dolog, hogy az adott étel mennyire emeli meg a vércukor szintedet, ezzel együtt az inzulin hormon mennyiségét. Erre van a glikémiás index mérőszám.

Minél több glükóz képződik a vérben, annál több inzulin termelődik. Az inzulin szállítja a glükózt a sejtekbe. Ha nem edzetted meg az izmaidat akkor a glükóz nem oda fog beépülni, hanem a zsírsejtekbe. Vagyis hízol. Az ilyen feldolgozott kajákban lévő gyorsan felszívódó egyszerű szénhidrát pedig akkora energiabomba amelyet nem tud a szervezet hirtelen elfogyasztani tehát eltárolja.

Az alma GI-je kb. 38, ez nem magas. A barck 42 még ez is elmegy. A banáné már magasabb, főleg ha érett. Az már nem ajánlott. A pizza, süti, keksz mind magas liszt és cukortartalmú étel, tehát biztosan magasabb a glikémiás indexe mint az általad leírt gyümölcsöké, ez kb. 85 és 95 közötti lehet. Szóval a gyümölcsökkel jobban jártál :)

2016. júl. 11. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!