Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyi lenne az ideális...

Mennyi lenne az ideális szénhidrát, zsír és fehérje bevitel, ha 52 kg-ra szeretnék lefogyni?

Figyelt kérdés
Lány vagyok, 172 cm 61 kg,nagyjából október végére szeretnék lefogyni. A diétám kb. úgy néz ki, hogy hanyagolom a kenyeret, péksüteményeket, zsíros, magas szénhidrát tartalmú ételeket, édességeket(néha eszek keveset, hogy ne essen le a vércukrom), chipset, stb. és számolom, hogy napi mennyi kalóriát viszek be(max.1200). Viszont a CH, fehérje és zsír aránya nem nagyon tudom, hogy menyi kéne legyen. Valaki tud segíteni esetleg, hogy hogy kéne, miből hány gram? Illetve ha valaki tud még tanácsot adni a diétával kapcsolatban azt is megköszönöm:)
2016. júl. 17. 23:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Nincs helyes arány. Van egy szükségleted, azon túl sokféleképpen be lehet osztani (a sok zsír és sok ch nem annyira előnyös, de van, aki nem tudja elkerülni s fogyni úgy is lehet. mondjuk nálad semmi sem sok, mert kevés a kalória).

Olyan 75-100 gramm fehérje nem ártana, zsír minimum 30-40 gramm s persze vidd be a többi fontos tápanyagot is.

Hogy a fentieken (s a kihagyhatatlan szénhidráton) túli energia zsírból vagy szénhidrátból jöjjön... Na, az merőben ember- s döntésfüggő. Az étrend is befolyásol, egy igen zsíros fehérjeforrásra alapozva nyilván nem lehet kevés a zsír...


Nem tudom, neked mitől esik le a vércukrod, ebbe nem megyek bele, de akkor tapasztald ki, hogy neked mennyi ch kell. Sokan napi 5 gramm körül élnek boldogan, másoknak sokszáz kell... Egyik sem rossz, ha az ember meg tudja oldani a megfelelő tápanyagbevitelt, jól érzi magát, megfelelő számára az étrendje.

2016. júl. 18. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Beteg vagy, ha ebből a súlyból még fogyni akarsz, fordulj pszichológushoz! Elég, ha sportolsz valamit, és a súlytartásra törekszel!
2016. júl. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!