Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A dinnye hogyhogy nem hízlal?...

A dinnye hogyhogy nem hízlal? Hiszen édes, ergo tele van cukorral!

Figyelt kérdés

Tudom, hogy sok benne a víz is, de én nem értem, hogy a sört például hízlaló italként tartják számon, amikor az is csak vizes oldat, a dinnyét pedig nem, pedig nyilvánvalóan a cukrok okozzák az édes ízét.


Nem lehet, hogy amikor a kalóriatartalmát mérték, akkor a dinnye héját is beleszámolták? :D



2016. júl. 19. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:
Nincs olyan hogy hízlaló étel vagy ital. A kalória deficit fogyaszt, a kalória többlet hízlal. Ennyi. Persze érdemes "tisztán" étkezni, de megfelelően figyelve a kalóriákra és a makrókra, bármi fogyasztható. Én -35 kg-nál járok, pedig hetente 1-3 üveg sör is lecsúszik. Ha éppen belefér a napi keretembe, gond nélkül iszom. Ahogyan pl. BigMac is alkalmanként belefér. Itt a gond sok embernél a mértéktelenség, ezért fogják rá valamire hogy hízlal. Maximum valami nem egészséges, de önmagában egy étel sem hízlaló.
2016. júl. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95 %-ban víz.
2016. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Javítok 90.
2016. júl. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Csak a kalóriatöbblet hizlal.

A dinnye nagyon cukros, igen, a dinnyés napjaimon megjelenik vagy 200 gramm extra cukor (normálisan eszem, ennél is kevesebbet én nem tudok, igazából folyadék, könnyen bemegy) és fogyásra nincs nagy esélyem olyankor. Ez van, évi egyszer belefér.


Ha nagyon zsírosan eszem, akkor tudok fogyni, dinnyével esélyem sincs :D De megfelelő aktivitással és étrenddel azért dinnyét is ehet a fogyni vágyó, már ha jól tud lakni úgy is, hogy ilyen cukros vízzel tölti meg a hasát... Vagy ha képes kis mennyiségben enni.


A sör nekem sokkal jobb fogyáshoz, mert abból nem iszom meg 6 üveggel, viszont lecsökkenti a kalóriabevitelemet.

2016. júl. 20. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Vegán vagyok, intenzíven sportolok, így a napi kalóriakeretem 3000-3800kcal. Ennek felét gyümölcsök teszik ki, és a sok cukor mégsem ártott meg eddig. A cukor nem hízlal, a zsír sem, bár az igaz, hogy 1g fehérje/szénhidrát=4 kalória, és 1g zsír=9 kalória. (szerintem zsíros ételekből könnyebb sokat enni, mint dinnyéből, banánból, almából stb) De igazából csak a kalória deficit számít.
2016. júl. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!