Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Híztam mégsem látszik?

Híztam mégsem látszik?

Figyelt kérdés
50-51 kilóról indultam. 1 éven keresztül ekozott a két érték között ingadozott a súlyom. Most már 53-54 is vagyok néha a mérleg szerint. Pedig mozogni is szoktam, de annyit meg nem hogy izmosodjak ami ugye nehezebb mint a zsír. Nem eszem többet mint eddig, probalok egészsegesen is etkezni de nem akar 52 kilo ala menni. Szüz vagyok tehát ez szerintem a terhességet is kizarja. Mitol lehet ez? Nagyon ketsegbe vagyok esve. Bocsi az ekezetek hianya miatt csak telefonrol irok.

2016. júl. 19. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

1. nagyok kis értékről beszélsz. 1-3 kg-ról van szó, ami a napi vízbevitel súlya....

2. Már nem azért, de a magasság és kor érdekelne. Ugyanis kevés olyan eset van, hol 52 kg alatt egészséges lennél..

3. Ha valóban nőtt a súlyod, akkor csak izom lehet. A zsírból, mivel könnyebb, kevesebb is meglátszik, míg izomból nem. Én elméletem szerint ment rád egy kis izom, meg ivás, evés után mérhetted magad és gy jött össze a súly.

2016. júl. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
19 vagyok lány és kb 163 cm. Köszönöm a választ :)
2016. júl. 19. 22:22
 3/5 anonim ***** válasza:
41%

Nőiesedsz, épp kilépsz a fejlődésből, és te ilyenkor szeretnél egészségtelenül alacsony súlyt...

Bejönnek a vékony lányok, nagyon, de én leszek az első aki azt mondja, neked nem árt ha hízol.

2016. júl. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

az izom és a zsír aránya is számít, mivel az izomszövet nehezebb, mint a zsírszövet, ezért lehetséges, hogy egy izomkolosszus testépítő pont annyi kiló, mint egy vele egy magasságban lévő hájpacni.

lehetséges, hogy nőtt az izomzatod, csökkent a zsírarányod, és az alkatod meg ugyanolyan maradt...


a másik - én pl. mensi előtt 1-2 kilót raktározok vízben (vizesedek) ezt persze a mozgás befolyásolja. ülőmunka, sok ücsörgés, lustálkodással jobban feljön (mensi előtt 1 héttel már ugrik a mérleg, és ciklus 5-10 napja között meg visszajön a régi súlyom. de én mondjuk látom a combomon, derekamon, hasamon és a cicimen a duzzadást)


az ember évről évre szed fel néhány kilót, köszönhetően az anyagcsere változásnak, illetve mert ez valószínű normális is.

pl. 20 évesen 52 kiló voltam (160centi vagyok) 25 évesen már a 55 kiló tök sztenderd volt. aztán 30 évesen akármit csináltam, 57 kiló voltam. terhes 35 évesen 60 kilósan lettem, és most, 38 évesen nem bírok az istennek se 62 alá menni (de fogok) :)

nem vagyok hízékony amúgy, szerintem egészséges az anyagcserém. a mozgáshiány, a romló életmód (huszonévesen alig ülsz a fenekeden, folyton pörögsz, 40 felé meg pihenni, aludni szeretsz, sehová nem mész, örülsz, hogy élsz) :) szóval a változó életmód teszi az emberre a plusz kilókat.


amúgy nem mindig érzékeli az ember a változásokat, a ruhái is tágulnak, ráadásul egyre durvábban csalnak a ruhagyártók a számozással (mert ez pszichológia, pl. egy nőci megveszi mondjuk a c&a-ban a 36-os farmert, mert feldobja az az érzés, hogy 36-os gatya rájött, pedig ő 40-eseket szokott hordani. nem véletlen a c&a példám, aki nem hiszi, menjen próbálni oda nacit, megérti mi az az aláméretezés)


amúgy ha csinosnak látod magad 2 kiló plusszal is, akkor ne aggódj. a mérleg csak számokat mutat, a súly önmagában nem mond el amúgy se semmit.

2016. júl. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pár kiló semmit nem jelent. Ha nem is látszik, akkor főleg ne érdekeljen. A súly NEM SZÁMÍT. Nem tudom, miért pörögtök a mérlegen, ti mai lányok, honnan jött ez?

De, 1-2 kiló izom simán feljöhetett, nem kell ahhoz hű de sokat mozogni... A páromra úgy jött fel jópár kiló, hogy nem edzett semmit, csak élte az életét, biciklizett olykor s közben felnőtt...


Ilyen miatt kétségbe esni, hát mégis mi baj van? Olyan emberekkel élsz, akik mérlegre állítanak s nem szeretnek, ha 52 kiló vagy? :D Tényleg nem számít a világon semmit, hogy konkrétan mit mér a mérleg, ha egyszer látható, hogy nem hájasodsz.

2016. júl. 20. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!