Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Az hogy lehetséges, hogy...

Az hogy lehetséges, hogy fogytam, de én magam eddig nem is vettem észre (pedig mások igen) és ugyanolyannak látom magam?

Figyelt kérdés

Mindig is vékony voltam, de mostanában anyukám folyton aggodalmaskodik, hogy le vagyok fogyva, a háziorvosom is megjegyezte, hogy "maga olyan, mint a nádszál. Egyre vékonyabb."

Ez megy hónapok óta, de nekem csak most tűnt fel, hogy minden ruhám lecsúszik és a gyűrűim is folyton lecsúsznak (bár nem tudom, hogy ennek ehhez van-e köze) és ráálltam a mérlegre és el sem hittem, hogy 40 kiló vagyok. Eddig 44 voltam, nem mértem hónapok óta, mert nem érdekelt.

Nem is értem, hogy mindez hogy lehetséges, hiszen én az égvilágon semmi változást nem látok a tükörben. Ennek mi lehet az oka?



2016. júl. 20. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Testképzavaros vagy.
2016. júl. 20. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hány cm vagy? Növekedésben van a szervezeted, ha nem kap elég energiát, akkor nem fogsz megnőni (nem lesz menzeszed, gyengék lesznek a csontjaid, alacsony maradsz, egyéb egészségügyi problémáid lesznek 5-10 év múlva) Nem véletlenül van megadva egy egészséges testsúly tartomány bizonyos magasághoz. Próbálj rendszeresebben enni
2016. júl. 20. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
"Egyél már rendesen drága gyermekem!" :-)
2016. júl. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok! De egy kicsit félre értettetek, szerintem azt hiszitek, hogy valami 11 éves kislány vagyok, pedig nem.

19 éves vagyok, 158 centi, szóval a 40-41 kg szerintem nem vészes ehhez a magassághoz. Nőni már sajnos semmi esetre sem fogok, kb öt éve ekkora vagyok, szóval mindenképpen alacsony maradok. Anyukám is ekkora. :-) A menstruációm is köszöni jól van. :-)

Rendszeresen eszem, napi ötször. Naponta háromszor-négyszer eszem zöldséget is, szinte minden étkezéshez. gyümölcsöt is sokat fogyasztok. Rendszeresen sportolok, heti 2x80 perc + otthon szinte minden nap végzek erősítő gyakorlatokat. Nem vagyok vézna, kockás hasam van és levertem a fiú osztálytársaimat szkanderban. :-D

Egyszerűen csak annyi változott, hogy nem nassolok már állandóan sajtot és nem eszek minden héten a nagymamám által készített sütikékből. Már igazából január óta péksüteményt sem ettem és semmilyen csokit, pudingot, stb... Viszont imádom a húst, a csirkét és a tojást minden formában, ezekből szintén eleget eszem, szóval nem nevezném egészségtelennek az étrendemet. Pláne, hogy már egy ideje csak teljes kiőrlésű rozs és tönkölybúza kenyeret eszünk itthon és tk lisztet használunk.


A kérdés az volt, hogy én magam hogy hogy nem látom a változást olyan nagyon, mint a családtagjaim és a kívülállók? Azon gondolkoztam, hogy ez normális-e?

2016. júl. 20. 15:57
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ember mindig máshogy látja magát, mint mások. Ez tök szubjektív.

Te akarsz egyébként kicsit "erősebb" lenni?

2016. júl. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A 40kg még mindig kevés, megértem anyukádat, hogy aggódik miattad. Minden nap látod magad a tükörben, sokszor, így megszokod a kinézetedet, elég gyorsan. Ha visszanéznél képeket magadról, amik a 44 és 40 kilós vagy, biztos látnál különbséget.
2016. júl. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kockahas pont a kis testzsírszázaléktól van s izmod eleve nem lehet sok ilyen számokkal.

Nem tűnik feltétlenül vészesnek a helyzet, vannak vékony emberek, de egy kis izom nem ártana, amennyiben szimpatizálsz a dologgal.

Az, hogy nem látod a változást, nem meglepő, az ember ilyen, fokozatosan megszokja a saját testének a változásait, én 10 kiló fogyásból nem láttam sokáig semmit, pedig az arcom drasztikusan lefogyott s nincs testképzavarom. Aztán egyszer láttam egy régi fotót és meglepődtem... Azóta jól látom magam.

2016. júl. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
En elegedett vagyok az izmaim mennyisegevel, kiskorom ota szertornazom, ahhoz azert kell ero. :)))))
2016. júl. 21. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!