Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg vele?

Hogy értessem meg vele?

Figyelt kérdés
Anyám folyamatosan keresztbe tesz a fogyásomnak. Nem vagyok kövér de bőven lenne mit leadnom! Ha reggel közlöm vele hogy most csak egy almát szeretnék enni, rögtön meg akar tömni kajával. "Kislányom egyél még egy szendvicset" "csomagolok neked kaját ha megéhezel" És nem fogja fel, hogy nekem elég egy alma és nem akarok mégjobban meghízni. Egyfolytában azon aggódik hogy milyen vékonyka vagyok. Naná hogy vékonykának lát a barátnője 70 kg-s gyereke mellet -.-" Nem menzán szoktam enni suli után, hanem anya szokott nekem főzni. Multkor majd elöntött a düh mert egy 32 cm-s pizza állt az asztalan (Don Pepe) Sajnos kénytelen voltam enni belőle mert semmi más nem volt otthon és a hasam is mardosott már. Nem azt akarja hogy egészségtelen legyek, csak nem akarja hogy fogyjak. Amúgy azért rendelt pizzát mert nem volt ideje főzni. Persze azért már elmagyaráztam neki hogy ha nincs ideje főzésre akkor hagyjon nekem az asztalon pénzt és veszek magamnak pár almát, vagy valamit. Olyan nehéz neki felfognia hogy nem akarok 100 kilós kövér disznó lenni! Nem értem, mert ő is vékony és ráadásul vegetáriánus!!
2010. ápr. 17. 15:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem anyukád csak jót akar neked, és azért nem "fogja fel" hogy neked ezzel az egésszel mi a célod, mert talán neki ugyanezt ugyanígy nem mondtad még el. Ha elmeséled neki, hogy te nem azzal a céllal nem eszel sokat, hogy a legújabb divat szerint öltözz, hanem azért mert csak egészséges akarsz lenni, akkor talán Ő is megérti.

És emiatt ne akadj ki anyukádra, mert Ő csak gondoskodni akar rólad, hanem inkább mondd el neki a célodat.

2010. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy meg, attól hogy Ő csomagol neked a suliba szenyót, az nem azt jelenti, hogy meg is kell enned. Add oda valakinek!
2010. ápr. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
vagy kivédheted anyukád magatartását azzal, hogy nem csak fogyózol, hanem elkezdesz aktívan sportolni is!
2010. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én napi két szendvicset eszem (reggelire és tízóraira),plusz minden nap főtt kaját és nem hízok,sőt! Egyre formásabb vagyok,pedig nem is tartom olyan szigorúan az étrendemet. Szóval szerintem nyugodtan egyél,csak sportolj valamit,hagyd el az édességeket,és ne kényelmesedj el pl.: ismerősöm még két utcával arrébb lévő boltba is kocsival megy,én meg inkább felpattanok a bringámra.

Amúgy neked nem fáj a hasad a sok almától? Én egynél többet nem tudok egyszerre megenni,éhgyomorra meg olyan farkaséhes leszek hogy csak na:D

15/L

2010. ápr. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
én sportolok is! heti egyszer úszok, kétszer táncolok, heti három tesióra, és szobabiciklizni is szoktam. de még az is baj, hogyha látja hogy gyorsan tekerek akkor rámszól hogy lassítsak nehogy a kórházban kössek ki ínszalagszakadással
2010. ápr. 17. 16:29
 6/13 anonim ***** válasza:
Egészség, mi? Akár fogyókúra, akár nem, reggelizni rendesen kell (nem azt mondom, hogy 6 szendvics, hanem a fogyókúrádhoz mérten), akkor indul be az agyad és "feltölt energiával". Aztán vacsorára, uzsonnára stb. már jöhet az "egyalma". Ezenkívül egy szelet pizzától nem fogsz elhízni, de ha pl. anyukádnak nincs ideje főzni, akkor készíts neki te valamit. Valami olyat, ami egészséges, biztos örülni fog, hogy segítesz neki és törődsz vele. A tízórai csomagolást védd ki azzal, hogy megelőzöd. :) Tegyél oda te valamit magadnak. És ha anyukádnak is előadod, hogy egészséges szeretnél lenni, és nem csak divatból fogyózol, akkor azt ne ilyen hangnemben tedd, mint itt, mert az elmondottak alapján tényleg nem ezt érdemli.
2010. ápr. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
nem lenne neki értelme főzni mivel pont elmegy dolgozni mire hazaérek. délután mindig megyek valami különórára úgyhogy a vacsit se tudom egyedül megoldani
2010. ápr. 17. 16:43
 8/13 anonim ***** válasza:
ha annyira aggaszt a súlyod akkor veszel magadnak , egy fej salátát, uborkát esetleg virslit és főzöl egy tojást és máris gyorsan megvan a könnyű vacsora. egyébként ne csodálkozz ha anyukád aggódik ha bejeéented reggel hogy csak egy almát eszel. valószínű anyukádnak több esze van mint neked és tudja, hogy a koplalás nem fogyaszt , sőőt. raktározó üzemmódra kapcsola a szervezeted. neked minimum 1200-1400 kalóriát kell enned (és az még csak az alap funkciók fentartásához elég) ha sportolsz is akkor meg pláne nem lehet gond. De felteszem max 55 kilós vagy.
2010. ápr. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
utolsó: az még nem koplalás ha reggelire egy kicsit keveset eszem és ebédre már többet. az lenne koplalás ha nem ennék -.-" amúgy nem vagyok hülye én is tudom hogy a koplalás lelassítja az anyagcserét
2010. ápr. 17. 19:00
 10/13 anonim ***** válasza:

úgy tudom pont fordítva kell: reggelire többet,ebédre kevesebbet. délután a szervezeted már csak raktároz,asszem.

15/L

2010. ápr. 17. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!