Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúra folytatása iskola...

Fogyókúra folytatása iskola mellett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kialakítottam egy új étrendet, és étkezési szokást, eddig csak ez vált be, szóval nagyon örülök.

Suli mellett nem tudom, hogy fogom folytatni, mert mondhatni így elég sok időmet elveszi.

Fél kettőtől lesz a suli 5-6-ig, egész héten.

Reggelente pedig könyvtárba szeretnék járni du 1 óráig kb.

Bejárós vagyok, ami elég sok időmet elveszi a napból, majdnem 3-4 órát.


Hogyan építsem bele a mindennapjaimba?

Illetve miken változtassak, mert pl halat nem szeretnék vinni, az erős illata miatt, meg fokhagymát sem, meg semmi ilyen intenzív illatú ételt.

Fűszerekkel szerintem nem lesz baj, igaz nagyon sokat használok.


Szerintetek az jó, ha hétvégén előre begyúrom a tésztákat, amibe majd töltöm a különféle ételeket? Meg előre megcsinálok pár ételt, amit lefagyasztok vagy valami?(Igaz nem a legjobb megoldás, de időtakarékos.)

Gyümölcslevet valószínűleg már nem fogok vinni akkor, mert addigra leszedem az összeset a fárol.


Az a baj valamiért mindig is cikinek tartottam, ha suliba valami kész ételt vittem, pl régen rántott húst. Más meg híresztelte stb...

De majd valahogy legyőzöm ezt a "fóbiámat".


Az eddzés az a reggeli, vagy esti órákba tolódna.


Ki hogyan oldotta meg? Tapasztalataitokat megosztanátok?


Köszönöm! :)



2016. júl. 28. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:

R: meg otthon citromis tea, 1 db banan (vagy valamilyen gyumis turmix)

T: 1 tk. szendvics, tk. zsemlebol, sonka, zoldseg

E: menza (ha zoldseges akkor leves, fel foetel)

U: ezt otthon eszem. 85 g joghurt, 40 g turo, 100 g gyumolcs, 3 teas kanal chia mag vagy dio-mandulafele osszekeverve, 1 csomag vanilias cukor vagy keves nadcukorral izesitve

V: dietasan, mertekkel

2016. júl. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szia!

A péktermékeket kizártam az étrendemből, legyen az bármilyen. Csak azt eszem amit magam sütök, mert laktatósabb, meg tudok bele rakni fűszereket, hagymát stb.., illetve így pont annyit sütök amennyi kell, szóval nem fogok +ba befalni belőle.

Illetve a szendvicst nem annyire preferálom, sosem laktam jól vele, mindig korgott a hasam a suliba. Meg a kenyeret maximum pirítva fokhagymásan, igazi vajjal enném, zöldségekkel, hallal. (lakto-vega vagyok + tenger gyömölcsei és néha házi zsír.)

A chia mag nem nyerte el a tetszésemet, szerintem kevés amennyit naponta meg lehet belőle enni, engem meg nem is telített.

A cukrot és társait kerülöm, maximum ha nagyon nélkülözhetetlen valamibe, akkor rakok bele.(Naponta max 30g-ot eszem, zsírból is ennyit.)


Meg szerintem nagyon kevés amit eszel(összetételben), de ha megvan a kcal fedezeted egy napra belőle, akkor nem szóltam.


De a reggeli amit írtál az jó, eddig is ilyesmiket ettem suliba frissen.

Csak a teát én mentalevéllel és citromfűvel savanyítom, és ha van c vitamin, akkor kihülve rakok bele.

De majd akkor utánanézek valami könnyű és olcsó mixnek.

Köszi! :)

2016. júl. 28. 21:22
 3/6 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

A szendvics ha nem telít el -tapasztalatból mondom-, hogy rossz helyen veszed a kenyeret. Én mikor életemben először megkóstoltam a házi, barna, sokmagos kenyeret, esküszö neked, a második szelet után (pedig csak kevés vajat tettem rá), úgy éreztem, teljesen tele vagyok. Egyszer érdemes kipróbálni, mi sok lenmaggal csináltuk.

A chia magot viszont mindenképpen ajánlom! Emésztést segítő, a fogyást nagyon bepörgeti és az íze is jó. Chia puding, vagy csak egyszerű desszerként (1 dl kókusztej + 3-4 evőkanál chia mag 20 percig a hűtőben összekeverve, majd gyümölccsel tálalva -isteni!). Tény, hogy nem a jóllakás vele a cél, de ez olyan mint a fekete csoki -nem is az a lényege, hogy sokat egyél belőle, mert pont kis mértékben tesz jót. De egyébként ha nagyon távol áll tőled, akkor mandula-dió-mazsola mixeket ajánlok.

És még néhány jó reggeli-vacsora ötlet:

-rántotta (2 tojásból, zöldséggel és akár a végén megszórhatod sajttal, 1 szelet tk. kenyérrel). Vagy akár a szendvicsedbe is belerakhatod, mert jobban laktat a fehéjre miatt.

-zabkása (tejjel vagy vízzel felforralva, mindegy, a lényege, hogy sok gyümölcsöt rakj bele).

És akkor tízóraira elrakhatsz 1 doboz joghurtot egy kanállal (egyáltalán nem ciki), ha a kettő közül valamelyiket otthon reggelizel.

Illetve: szerintem nyugodtan ehetsz menzán (én is azt teszem), a lényeg, hogy mértékkel egyél ott. Mint előbb is leírtam én levest, majd fél adag főételt szoktam enni, a végén pedig egy darab alma is belefér, hogyha még éhes vagy.

2016. júl. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Így már másabb :D

Mindenképpen kipróbálom azokat amiket írtál.

Nem tudom, nem valószínű, hogy lesz menza nekünk, mert amúgy most két éves érettségifelkészítőre fogok járni, és fél kettőtől lesznek az órák, de majd kitalálok valamit, akkortályt nem is nagyon szoktam enni melegételt, inkább gyümi vagy valami.

Köszönöm ismét! :)

2016. júl. 29. 13:00
 5/6 anonim ***** válasza:

1-es vagyok, még mindig.

Hogy állsz a fogyókúráddal?

2016. aug. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Július 24 óta(kb) lement körülbelül 7kg súlyfelesleg, 1 hét kihagyás volt. :)

Most 118-119kg vagyok.

Sokat erősödtem testileg, de lelkileg is nagyon, sok dologra rájöttem meg minden :), igaz 1-2 napja kezdtem az intenzívebb tornát, így ismét 20percre csökkent a torna, majd ezzel is feltornázom magam 50-60 percre, meg még keresek hozzá gyakorlatokat, a változatosság kedvéért :)

Aztán pedig irány futni :) (Mivel eléggé el voltam punnyadva, így csak a mai nap futottam mezítláb a szobámba, jól bírtam, szóval még majd erősítem a lábamat, és utána megyek ki, mert amúgy nem bírok ki 5 percet sem, elkezd szúródni az oldalam stb.. de ez most nem volt szerencsére, de szerintem annak is köszönhető, hogy próbálom erősíteni a tüdőmet(mert amúgy elvileg találtak valamit tüdőszűrőn, de szerintem csak egy megfázás szövődménye) :) )

Amúgy egy héten egyszer engedek ebből az egész fogyókúrásdiból, kicsit többet megendgedek magamnak :)

A vega böjt pedig abbamaradt, de ha lehet azóta is kerülöm a húst, ha lehet, mert sok energiát elvesz, de ad is egyúttal :)


Szeptemberig le szeretném magamat tornázni 115-116 kg-ra. :)

Már most jobban állnak rajtam a ruhák, örülök neki.


És te hogy haladsz? :)

2016. aug. 13. 23:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!