Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ti milyen diétát javasotok...

Máté1999 kérdése:

Ti milyen diétát javasotok egy 13 éves 64kg-os 174cm magas fiúnak, úgy hogy azt karácsonykor és iskolaidőben elfoglaltságok mellett is lehessen tartani?

Figyelt kérdés
Valami egyszerű kéne, hogy olyan 5-6 kg-tól szabaduljak meg. Szerintetek mennyi lenne a normális kalóriamennyiség napi szinten?

2012. dec. 8. 22:01
 1/9 anonim ***** válasza:
70%
nem fogynod kéne hanem nyomni a 150 gramm fehérjét per nap és sportolni heti 5x hogy izmos és szexi legyél:D
2012. dec. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

az az igazság, hogy sportolok heti 3x 2-2.5 órát (sportlövök), meg otthon is szoktam fekvőzni, hasizmozni hébe-hóba, de... hát inkább hadjuk

mindenesetre, tudnátok ajánlani valami olyan étrendet ami segítene?

2012. dec. 8. 22:38
 3/9 anonim ***** válasza:

Étrendet? Nem.

Helyes táplálkozást? Igen.

Egyed meg a zöldséget, és fogyassz hozzá húst.

Nem kell sok, de minden nap lehet gyümölcsöt enni.


Kenyérféléket, tejtermékeket, cukros ételeket minél inkább hanyagolod, annál könnyebben meg fogod tudni őrizni az egészségedet, meg persze most fogyásról van szó.. ebben is segíteni fog.

2012. dec. 8. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szálkásító étrend: Testtömegkilogrammonként 2-3 gramm fehérje és 2-1 gramm szénhidrát. Fehérje: sovány húsok(csirke, pulyka, hal) túró, tojásfehérje. Szénhidrát: Zab, barna rizs, zöldség, teljes kiőrlésű kenyér. Étkezz gyakran, 5-6-7 étkezés is simán belefér. Vacsorára csak fehérjét egyél. Igyál 2-3 liter vizet! Suliba, ha van rá lehetőséged, teljes kiőrlésű kenyér közé rakj csirkemellet, vagy más sovány húst, szendvicsben. Ha nincs hús, akkor csirke/pulykasonka.

Edzés: Végezz legalább fél óráig tartó aerob edzést(futás, gyors séta, biciklizés) heti 4-5-ször. A kaján múlik a fogyás kb. 70%-a. 25% az edzés, 5% a kellő mennyiségű pihenés, alvás.

2012. dec. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

sportlövészet?

ennyi erővel azt is írhattad volna,hogy sakkozok napi 2 órát,uh keményen napi szinten sportolok.:D

kezd el valami rendes sportot,pl az ökölvívást.

13 évesen meg kizárt,hogy magadra főzz,te vásárolj,uh edd amit adnak otthon és keress rendes edzést.

heti 5 ökölvívó edzés mellett nem lesznek súlyproblémáid.

2012. dec. 8. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ez egy nagyon jó adottság én kihasználnám napi 5x fehérjedús étkezés és legalább 1 óra edzés. Otthon is megoldható akor pár vizes palack segítségével olvass utána a neten.
2012. dec. 9. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

13 évesen: menj el futni, úszni, biciklizni. (ezeket akár teremben s lehet végezni... úszni nyilván uszodában) vagy próbálj ki a sportlövi mellett valami küzdősportot, amolyan kiegészítésféleképpen. Nem tudom, mennyire csinálod komolyan, és azt sem, hogy egyáltalán melyik ágát (lpi,lpu. stb)de 13 évesen a jobb kondit eszedbe ne jusson gyúrással elérni! :)

a táplálkozást illetően kerüld a cukros dolgokat, a szénhidrátot főleg gyümölccsel vidd be. Egyél sok (fehér)húst+túrót.


Egyébként nem hiszem, hogy sokat kéne fogynod, sőt! én ugyanennyi vagyok, csak 9 évvel idősebb :D:D:D


Zseniknek üzenem, hogy a sportlövészet igenis sport!!!! annak ellenére, hogy nem olyan látványos, mint a labdarúgás, iszonyatosan nagy szellemi koncentrációt igényel és fizikailag sem kíméli az embert. (kérdező: ebből kifolyólag ajánlom a lövészet mellé a kiegészítő mozgásokat, amelyek nem csak a jobb erőnlét, hanem a mentális pihenést is elősegítik)

2012. dec. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Igen, a többi izmot is kell dolgoztatni, ennyi.


A túró viszont nagyon rossz kaja, és a sok gyümölcs helyett is inkább sok zöldség, és kiegészítő gyümölcs legyen, szerintem.


A túró azért rossz, mert ugyan úgy mint a tej nagyon sok marhának (borjúnak) való hormont tartalmaz, növekedési faktorokat, és bizonyos fehérjéi csúnya immunológiai válaszokat okoznak a testünkben.


A gyümölcsre azért írtam, mert a (túl)sok fruktóz egyszerűen nem jó az anyagcserénknek. Legyen gyümölcsfogyasztás ésszel, a zöldség és húsok mellett.

2012. dec. 9. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

6-7-8. válaszoló: köszönöm szépen, a válaszotokat, és hogy sportnak tartjátok az egyébként légpisztolyos lövészetet is :D a tanácsaitokat is köszönöm és meg is fogom fogadni :)

továbbra is várom a válaszokat

2012. dec. 9. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!