Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mik a ketogén diéta alapszabál...

Mik a ketogén diéta alapszabályai?

Figyelt kérdés
Ketogén

2016. júl. 31. 19:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Csak feherje es zsir lehet benne zsirosabb hus is heti wgy ch toltes de akkor vagy 700 ch kell az kb 1 kg rizs
2016. júl. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Amire az első gondol, az a ciklikus ketogén diéta, amit én nem tartok ketogénnek, de egyesek szeretik.


Nos, az egyetlen igazi alapszabály, hogy úgy étkezz, hogy ketózisban legyél folyamatosan.

Hogy ebbe mennyi s milyen szénhidrát fér, az nagyon emberfüggő. A többségnek napi 20 gramm alatt garantált a ketózis (bár pl. alkohol jelenlétében abbamarad a ketontestek képzése), néhány szerencsétlen embernek kevesebb kell, nekem nem tudom, de 40 gramm bőven jó még mozgás nélkül is, mozgással nyilván több is OK, de van, akinek 90 gramm ch is belefér. Nagyobb, izmosabb test, magasabb aktivitás s a genetika dönti el ezt a szintet.

A többség azért 50 gramm alatt marad s a jólfésült ketózók szerintem nem esznek tömény cukrokat :) De itt már mindenki maga dönti el, mit csinál, illetve a szervezete, hogy kilép-e a ketózisból, van, akit szénhidrátszegény dolgok is kivágnak, az inzulinválaszhoz nem kell különösebb szénhidráttartalom (főleg, mert a fehérjéknek is van, de pl. a fahéjnak is, úgy tudom, pedig abból picit használ az ember. de mintha az eritrit is bekavarna egyeseknél, hallottam már ilyet. mindenesetre sok ketós kerüli azt is).


A zsírmennyiség nincs előírva, de ha az ember nem akar koplalni, akkor nem tarthatja alacsonyan. Koplaláskor elvesztjük a ketózis számos előnyét s persze bejön a koplalás kismillió hátránya, plusz a legtöbbünknek eleve irritáló. De van, aki ketózisban csak koplalni tud, rendesen enni nem. Annak sajna nem való ez az életmód, max. módosított étrenddel.

A fehérjebevitel nem lehet magas, mert glükózzá alakul és kilök a ketózisból. Megfelelő mennyiség kell, ez aktivitástól s nyilván egyéni dolgoktól is függ. Én olyan 1,5-2 g/nettó ttkg-ot eszem, a ketó kalkulátorok alapján ez pont jó, de amúgyis ez a természetes szintem, automatikusan ez szokott összejönni, ha ketózom, ha nem s nekem jó így.

2016. júl. 31. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2016. aug. 1. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!