Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szeretnék néhány kilót ledobni...

Szeretnék néhány kilót ledobni, de nem szeretem a húst túlzottan?! Többi lent.

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, így meg úgy káros, meg majd jönnek a testépítők biztos leoltani, de tudom az életmódom veszélyeit, nem arra vagyok kíváncsi.

Igazából rosszul vagyok a húsféléknek a szagától is, szóval nem divatból vagyok majdnem hogy vegetáriánus. Szóval nem bírnék ellenni ilyen csirkemelleken stb. Viszont a zöldségből, gyümölcsből nagyon sokat meg tudok enni, tojást is fogyasztok, tejtermékeket is. A baj csak az, hogy most le szeretnék dobni néhány kilót. Az mindegy, hogy mennyi idő alatt,az se baj ha lassan, nekem nem az a lényeg. Egy 5-8 kilóról van szó, mert nem vagyok elhízva, csak van egy kis feleslegem, ami csak esztétikailag zavar egy kicsit. Mit tanácsoltok, szerintetek menni fog így is? Van akinek megy úgy is a fogyás, hogy nem eszik húst? Köszönöm a válaszokat!


2016. aug. 2. 14:43
 1/9 A kérdező kommentje:
Egyébként 22 éves vagyok.
2016. aug. 2. 14:47
 2/9 anonim ***** válasza:

Lehet venni fehérjeport ezer féle ízben.


A csokis whey protein mint a kakaó, jéggel felütöd és eszedbe sem jut, hogy fehérjét viszel be.

2016. aug. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi :) Ez jó ötlet!
2016. aug. 2. 14:55
 4/9 anonim ***** válasza:
Kalóriát (illetve szénhidrátot) számolj mindenképp. EZt ne lépd túl, gyakorlatilag a fogyász szempontjából mindegy mit eszel. Persze nyilván jobb egészséges dolgokat tolni, főleg fehérjét. De ez nem csak húsból lehet. Hüvelyesekben is van, tej, tojás, túró, cottage cheese, ilyenek.
2016. aug. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Semmi gond nincs hús nélkül, fehérjeporra sem feltétlenül van szükséged, hisz még komplett állati fehérjéket is eszel, nemhogy növényieket, amit pont ugyanúgy felhasznál a test, csak az aminosavak mennyisége legyen rendben.


Évi párszor ettem húst, amikor fogytam 20 kilót. Most már sosem eszem s nyilván le fogok szálkásítani, majd izmot felszedni, hisz ezeknek semmi köze ahhoz, hogy eszik-e húst az ember.


A sovány hús kiesésekor azért nehezedik a szénhidrátosan evő, de állati fehérjére alapozók élete, azt hiszem. Bár léteznek sovány fehérjedús tejtermékek, amiket én soha életemben nem kóstoltam, mert kizártnak tartom, hogy ne legyenek rosszak, de ez én vagyok, másnak azért jó is lehet valamelyik.

A tojás az, aminél a fehérjét természetesnek (hisz az) és egész jónak tartok, csak valakinek a sárgáját is fel kell ennie, hacsak nem veszünk tojásfehérjerudat vagy port. Nekem ez kiesik, kizárólag nagyon jóféle házi tojást eszem.

De a zsíros fehérjeforrásokkal sincs baj, ha kevés szénhidrátot eszünk, akkor igazán remek étrendünk is lehet így. Fehérje, zöldség s máris nem kell gondolkodnunk, hogy mi adja a kalóriát, mert már sok zsírt is bevittünk... Ez kinek fekszik, kinek nem, fizikai, lelki inkompatibilitás is lehet e téren s persze az ember körülményei is ott vannak.

De a sok kalória sem gond, nem kell kis kalóriakeret. Csak akkor legyen nagyobb az aktivitás és kész, az úgysem árt.

2016. aug. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ!:)
2016. aug. 2. 17:18
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm! Mindenkinek megy a zöld kéz!:)

Igazából én is vigyázok a tejtermékekkel, de azt találtam ki, hogy esténként sovány túrót fogok enni friss zöldségekkel, a sajtokkal viszont vigyázok, azok amúgy sem a kedvenceim, max mozzarellát, fetát salátába stb. Azt tudom, hogy a gombában és a babban is van fehérje, azokat pl imádom nagyon. És a kenyérfélét meg mellőzöm, csak és kizárólag délelőtt, és így menni fog szerintem.:)

2016. aug. 2. 19:49
 8/9 anonim ***** válasza:

Első válaszoló vagyok, még annyit, hogy mozzarella light sajtot is ehetsz, elég magas a fehérjetartalma, 22g /100g mozzarella. Csak light-ot vegyél, íze ugyanaz csak kevesebb a szírtartalma s több a fehérje 5g-mal.


Sóval, paradicsommal.

2016. aug. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm utolsó, amúgy mindig mozzarella light-ot használok, és valóban semmivel sem rosszabb, mint a sima.
2016. aug. 3. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!