Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mennyit lehet hízni egy nap...

Mennyit lehet hízni egy nap maximum, ha az ember egész nap zabál?

Figyelt kérdés

Lakodalom, családi események alkalmával előfordulhat, hogy az ember nagyon-nagyon sokat eszik egy nap.


Mennyit lehet hízni egy ilyen alkalom alatt?


A mérleg perszer 2-3 kilóval is többet mutat, de az pár nap alatt kiürül.


Mennyi a nettó (tényleges) hízás? Fél kiló feljöhet szerintetek?



2016. aug. 11. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
0,5 kiló, de ha szószerint egész nap zabál, 1 kiló is. De aztán könnyebben lemegy, mert a szervezet nem kívánja annyira az ételt, másnap.
2016. aug. 11. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
1 kg hízáshoz 9000 kcal extra bevitel kell a napi szükségleten felül. Azt azért már nem olyan könnyű összehozni.
2016. aug. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Tapasztalatom szerint egy egész napos zaba után 200-300 gramm a tényleges hízás, ami aztán nem megy le. Bár sok függ a kalóriáktól is.
2016. aug. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

1-es vagyok.

Egyébként -bár fogyókúrázom, és elég jól megy eddig- nem tapasztaltam, hogy lakodalom, vagy családi események miatt olyat kellett volna ennem, amit megbántam.

Reggelire, és ebédre direkt kevesebbet ettem, és este mikor jött a tyúkhús leves, marhapörkölt és sültes tál, majd torta, nagyon egyszerű taktikát követtem. Ettem egy tál levest, tészta nélkül, majd picike krumplit marhapörkölttel (kenyér vagy az asztalokon lévő kisebb ropogtatni valók nélkül!), úgy, hogy minimális volt rajta a szaft, emellett sok vizet ittam (meg némi bort, de 2 pohár még szerintem a belefér kategória, egyébként agyoncukrozott koktélokat bár kínálták, kihagytam) és evés helyett inkább beszélgettem. A sültestálnál egy kisebb natúr, kisebb csiremellett elfeleztem (a kisebb részét választottam), és köret helyett ettem mellé egy fél rántott párizsit, amit aztán este letáncoltam, a tortát pedig egyszerűen kihagytam.

Szóval, szerintem igenis túl lehet "vészelni" diétázáskor, ezeket a helyzeteket -tegyük hozzá, én nem eszem speciálisan glutén vagy mindenmentes dolgokat, amire figyelek, hogy otthon teljes kiörlésű kenyeret, lisztet használok, tojásos helyett durum tésztát, illetve inkább kókusz, mandula tejet mint 2,8%-osat, és inkább otthon készítek el magamnak zöldséges-gyümölcsös ételeket, nem gyorsétteremben.

2016. aug. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nézzük... Egy milka csoki kb. 550 kcal. Ha egy ember egy napon keresztül félóránként megeszik egy táblával, akkor az 48*550, tehát 26400 kcal. Ebből eléget 2400-at, tehát 24000 kcal a kalória többlet. ' kg hízáshoz nagyjából 7500 kcal-t kell bevinni (a zsírszövet vizet is tartalmaz), tehát egy nap alatt elvileg 3.2 kg-ot hízik emberünk.
2016. aug. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Számokról már írtak, az az elméleti maximum, ami úgy kijön. De nem tud a test mindent felszívni komoly zabáláskor. Nem tud az étel sokáig egy helyben maradni, erőltetett menetben tör a kijárat felé... Jó kérdés, milyen hatékony így a felszívódás. Még a zsírtárolásnak is vannak korlátjai, ebben biztos vagyok.


Aztán ott van az ember típusa. Csak mert mindig túlsúlyos voltam, szóval nem az, aki bármit csinál, vékony marad, mindennapos zabálással jött fel évi egy kiló. Elég nagy többlet kell ahhoz, hogy bármi feljöjjön, alatta felgyorsul az anyagcserém és nem történik semmi. Sok ilyen ember van, persze azért a kisebbség.


S amit már írt más is, esélyes, hogy zabálós nap után másnap kevesebbet kívánsz s eszel... Ez azért ellensúlyoz, hacsak nem tolsz be 10000 kcalt, amire azért nem sokan képesek... Én sokat tudok enni, keveset pedig nem, de 4000 kcal után mosolyoghatnak a zserbók (nagy kedvenceim), egyszerűen vége van mindennemű csábítási lehetőségnek... Másnap keveset eszem, talán még harmadnap is... Persze van, aki 1300-ról felugrik 5000-re és másnap úgy eszik, mintha mi se történt volna, nála lehet pár tíz deka hízás, ha hasznosul az étel... Fél kilóhoz mindenképpen több kell.

2016. aug. 12. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!