Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ha nem ehetek tejterméket...

Ha nem ehetek tejterméket akkor miből meríthetem a fehérjét? Mondanátok egy két receptet is?

Figyelt kérdés

2016. aug. 12. 18:04
 1/5 anonim ***** válasza:
24%
Ki mondta neked azt a baromságot, hogy a tejtermékekben sok fehérje található? Egyél csirkét, pulykát, halat, tojást. Ezekben van a legtöbb fehérje.
2016. aug. 12. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hús, tojás, hüvelyesek.

Összedobsz egy csilisbabot és máris fedezve van a napi fehérjeszükségleted.

2016. aug. 12. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%
vannak vegán protein porok is, biotechnek is van, rizsfehérje, finom én is azt iszom. van még azt hiszem borsófehérje is, de még azt nem próbáltam. A tejsavós protein poroktól nagyon rosszul vagyok, szószerint futnom kell tőlük a mosdóba :D amúgy meg hús, hüvelyesek, tojás, szója-tofu.
2016. aug. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A tejben van arányaiban a legkevesebb. Attól mert a tej FEHÈR, mèg nem megfelelő fehérjeforrás. Arra ott van pulyka, csirke, hal, marha.
2016. aug. 12. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért vannak fehérjedús tejtermékek is, ahogy fehérjedús nem tejtermékek is. Hús, tojás, hüvelyesek, ez olyan meglepő? Szerintem köztudott, hogy fehérjedúsak...

Persze az egyéb zöldségek és az olajos magvak sem rosszak, de azért már kevesebb fehérjét szoktak tartalmazni (a tökmag egy fehérjedús kivétel, tökmaglisztnek pedig a nagyobbik fele fehérje), s mire azokból fedezed a fehérjét, sok kalória is jön. Ami nem gond, csak úgy kell tervezni a napot, ami sokunknak tuti nem lenne az igazi. Plusz az állati fehérjék komplettek, a növényiek nem, picit több odafigyelés kell (de változatossággal nem vészes) és egy kicsit kevésbé is hasznosulnak a növényiek.

Most kevés tojásom van, tejtermék semmi (sajtot eszem néha, az jó fehérjeforrás), húst nem eszem, ma gomba, gabona, olajos mag és magliszt is besegített a fehérjebevitelembe. Sok kicsi sokra megy. De általában tojásra alapozom, ez fogyáskor nagyon jó, mert remekül laktat, sok fehérjét és kevés szénhidrátot ad, ezek nekem igen fontosak.

2016. aug. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!