Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy tudnék lefogyni? Sokat...

Hogy tudnék lefogyni? Sokat dolgozok.

Figyelt kérdés

Sokat dolgozok, általában 12 órát minden nap, egész nap állok meg pakolok a munkahelyemen. Mire haza érek annyira fáradt vagyok, hogy semmi energiám mozogni. A talpam fáj, takarítani sincs sok energiám. Sajnos a munkahelyemen sok édességet eszek unalmamban.

Tudom, hogy ez csak rajtam múlik, de nem tudom mit kellene csinálnom.

Eladó vagyok kisboltban, van amikor másfél óráig nem jön be senki, olyankor eszegetek, sajnos imádom az édességet.

Szeretnék változtatni az életmódomon, szeretnék egészségesen enni meg sportolni valamit, legalább hétvégén.

Valakinek valami ötlet hogy mivel tudnám magamat lekötni amikor épp nem jön be vásárló az boltba?

Esetleg valami egészséges étrendet tudna nekem valaki mondani? Recepteket vagy valamit? (Tudom hogy ezért le fognak szólni sokan, de azért is nehezebb ez nekem, mert vegetáriánus vagyok, tehát csirkemell meg ilyenek kilőve)

Kötekedő, sértegető válaszolókra nem vagyok kíváncsi.

Előre is köszönöm a válaszokat! :)



2016. aug. 16. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vihetnél eészséges ételeket a munkahelyedre, és ha pl.épp nem jön be senki, mondjuk stálgathatsz odabent, jobb, mint a semmi.

Rengeteg jó recept van a neten, keresélj, ajánlom a ch csökkenteteket.

Az édességet, fehér lisztet, chipset, üdítőket pedg hagy el.

Igyál minél több vizet!

2016. aug. 16. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Bent nem igazán lehet sétálni mert kicsi a hely, de mondjuk zöldséges van a szomszédban, szóval ott tudnék venni kaját, de nem ehetek mindig nyers zöldséget meg gyümölcsöt. Leginkább főtt ételeket szeretnék enni. Az a baj hogy neten nem nagyon vannak fent vegetáriánus fogyókúrás ételek, vagyis én nem nagyon találtam. Sokan nem értik hogy mitől vagyok ilyen jó húsban hogyha vegetáriánus vagyok, pedig attól eszek szénhidrátot meg cukrot(sajnos).

Olyasmi elfoglaltságra gondoltam, mint pl az olvasás. (Mondjuk olvasni pont nem szeretek.) Ha lenne olyan hobbim hogy nem azon járna az eszem hogy mit egyek, az jó lenne, mert régebben volt olyan, hogy alig ettem, mert annyira lekötöttem magam. Mióta itt dolgozok először híztam :/ bár most kicsit lejjebb ment, mert próbáltam visszafogni magam, de teljes étrendváltás kéne. Pl reggelire meg vacsorára nem kiflit kéne ennem(mert itt kb azt a tudok venni magamnak, amibe a lekvesebb a kalória), hanem tényleg kitalálni hogy mit vigyek magamnak. Az a baj hogy így magamtól ötletem sincs.

2016. aug. 16. 19:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok nagon otthon a vgetáriánus témában, bocsi..

De pl.halat eszel? Mert ha igen, zt eheted, vagy mit szólsz a főtt tojáshoz zöldséggel?

Kifli helyett pedig teljes kiörlésű vagy rozskenyér kéne, azt be tudsz szerezni? Csinálhatsz belőle főtt tojásos vagy sült tojásos fincsi szendvcset kevés sajttal.

Ha szereted, tofut is egyél, és ajánlom a kalóriabázis.hu-t, oott tudod vezetni

Néhány gyümit is vihetnél magaddal. Édesítőszeres édességrecepteket is találsz a neten, azok bőven vannak.

Túrót zöldséggel esetleg? Vagy édesítővel?

Az olvasás jó elfoglaltság lenne, vannak jó könyvek.

Vagy netről ments le olyan "infókat" a netről, amik érdekelnek, és ha ott nincs net, másnap el tudod olvasni.

Nem tudom mekkora hely van, de vannak gyakorlatok, melyek kis helyiségben is végezhetők.

No, de tényleg nem tudom mekkora a hely.

Miket eszel most egy nap?

1voltam.

2016. aug. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Természetesen nem eszek halat.

Köszi a tanácsokat. :)

Most egy nap kb ezeket eszem:

Reggelire egy kifli kefírrel, ebédre szerencsére anyukám hoz enni nekem főtt kaját, az változó szokott lenni pl főzelék, leves, krumplisaláta, és ez még jó is lenne, csak délután alig van forgalom... és ilyenkor kezdek enni édességet pl fagyi, süti... de nem eszek ezekből sokat tehát 1 szelet sütit eszek vagy ha fagyit akkor 1-2 gombócot. Utána vacsora ami megint kifli sajttal vagy valamivel. Ja meg majdnem minden nap energiaital. :/

2016. aug. 16. 20:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Fejben kell rendbetenned, hogy ne nyúlj az édességekhez...

S azt sem tudom helyetted eldönteni, hogy mit csinálj, hisz nem tudom, mi érdekel, mi köt le :(


Vegának lenni tök könnnyű, én ketogén étrenden vagyok vega, plusz eléggé kiesik a tejtermék is és ez is könnyű, már ha az ember szeret így enni. Változatosságban igazán nincs hiány, ahogy tápanyagokban sem, csak a magnéziumos ételeket nem szeretem, ez a gyönge pont. Oké, az elején nehezebb volt, de már évek óta élek hasonlóan, mint most.

Szóval ez igazán nem lehet akadály.


Miért nem tudsz vinni főtt ételt, plusz olajos magvakat, gyümölcsöt, zöldséget vagy ami neked megfelel?

Akár sütit vagy más édességet is, csak jó összetételben. Nem tartom ideálisnak ezt csinálni sűrűn, de kifejezetten egészséges tud lenni s ember- s helyzetfüggő, hogy bekavar vagy segít.


A számodra megfelelő étrendhez tudni kéne, hogy mit igényelsz, hogyan vagy képes és hajlandó enni. Nincs étrend, ami minden vegának jó s akkor még finoman fogalmaztam. Engem enervál s éhessé tesz a sok ch, a páromnak (aki már nem vega, de max. havi egyszer eszik húst) alap a sok szénhidrát, szinte képtelen minimalizálni a szénhidrátot egyetlen étkezésre is, rosszul esik neki szénhidrát nélkül a rengeteg zsír, ami azzal jár (egyikünk sem tud keveset enni egyszerre). Időzítésben még nagyobb a szórás, kinek gigászi reggeli kell, kinek kicsi, kinek semekkora.

Egy jó étrenden szerintem nem igazán jut eszedbe a nassolás, ha kell, ha nem... Én szinte egész nap itthon vagyok s rengeteget foglalkozom evés témával, de nem kívánok nagyon sokat, bármilyen evős is voltam egykor. A vágyaimat pedig simán beépítem a nagy kalóriadeficites étrendembe. Ezen mondjuk 2-3 óra mozgás segít - nem sok, mert nem intenzív, de valami.

Persze sokunknak ez nem megy hipphopp. De legalább pár lépést tegyél, aztán majd jöhet a többi... A jó étrend nagyon fontos.

2016. aug. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hat pl rakhatnal egy szeket vagy hokedlit mikor nem jonnek raulsz meg edeseg helyett eszel rendes kajat
2016. aug. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!