Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szokott elegetek lenni a...

Szokott elegetek lenni a fogyókúrából? Olyankor mit csináltok?

Figyelt kérdés
Nekem pár napja megmozdulni sincs kedvem,feszült vagyok,legszivesebben ennék egy jót,de nem merek. Nem tornáztam 3 napja. Ez miatt pedig lelkiismeret furdalásom van. Pedig még kellene fogynom. Szoktatok igy lenni? Mivel lendititek ujra be magatokat?
2010. ápr. 23. 09:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Feladom egy ideig


Fél hónappal ezelőtt fogyin voltam, de rájöttem, hogy rossz pillanatban fogtam bele. Vannak szakaszok az életben, amik nem alkalmasak diétázásra. Hamarosan viszont újra nekifogok és akkor gördülékenyen fog menni. Addig inkább szünetelek és élvezem az evésszabadságot :-)

2010. ápr. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szünetet tartok. Amit te csinálsz annak az lesz a vége, hogy majd jól bezabálsz. Bocs, nem akartalak bántani, ez saját tapasztalat. :( Hagyj magadnak időt a fogyókúrára, ne keseredj el. Apró dolgokkal próbáld újra beindítani a diétát: ne tornázz, de menj el sétálni, egyél rendesen, de hagyd ki a vacsit. Főleg ne görcsölj azon, hogy nem tornáztál és sok kalóriát vittél be! Ha végig szenvedsz, utálni fogod az egészet és előbb-utóbb feladod. Vedd lazábban a dolgot!
2010. ápr. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én nem fogyókúrázom, hanem normálisan táplálkozom. Abba belefér az, hogy néha "egyek egy jó", mondjuk nem tripla adagra gondolok, egy normál adagot a hízlalóbb kajákból is megeszem néha, ha megkívánom. Néha, és nem minden nap. Van, amikor a mozgás se esik jól, olyankor inkább pihenek. A rendszeresség a lényeg, nem az, hogy percre pontosan végrehajts mindent.
2010. ápr. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ne fogyókúrázzál, inkább változtassál az étrendeden, az életmódodon.


Ehhez az ideológiához legközelebb álló diéta véleményem szerint a "90 napos diéta" néven elhíresült módszer, ami nem koplalásra és a hetekig tartó tápanyag megvonásra alapszik.

2010. ápr. 23. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Előző vagyok - még annyival egészíteném ki, hogy ne rövid távra tervezz, ne két hát alatt akarj több kilót leadni.


Tervezz hosszabb távra, legyél kitartó - meglátod meg lesz az eredménye!

2010. ápr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
eleve a probléma, hogy a torna szerinted a fogyókúra része...ha az egészséges táplálkozás és a sport az életed része lenne, nem lenne tőle undorod se
2010. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
50%

Ilyen nincs, hogy "fogyókúra" és olyan sincs, hogy eleged van belőle. Amíg így gondolkozol, addig állandóan súlyproblémáid lesznek!


Életmódot kell váltani!!!!!!

Ha leakarsz adni néhány kilót, ne azonnal akard, hanem fokozatosan! Pl. hagyd el az esti csokizabálást, vagy elég ha 2 tányér pörkölt-tészta adagból egy adagot eszel!

Ez csak egy példa. Ha nincs kedved sportolni, akkor táncolhatsz is, otthon is ugrabugrálhatsz.

Elég, ha beállítod az étkezésedet egy szabályos ütemre, és max. 1350-1500 kalóriát fogyasztasz naponta. Ez már nem fogyókúra, de hosszú távon 100%, hogy nem lesz eleged belőle, és mindent ehetsz csak mértékkel!!!!

Este 18 óra után viszont ne egyél. Édescukros sz*arok

helyett ehetsz műzlit tejjel. Vagy egy narancsot, banánt...

Ezzel havonta lemegy 1-2 kiló, de nem kell éhezned, és fogysz is mellette.

Gondolom, az x-kiló felesleged nem 2 hét alatt rakódott rád.

Persze ha még súlyosabb vagy (+20-30 kg) akkor ezzel 3-4 kiló is lemehet havonta!


Én is most "diétázom",ápr. 3 -a óta , akkor voltam 52,5 kg. A diéta kimerül napi 1250-1300 kalória bevitelben, s heti 2-3-szori kocogásban. És már fogytam vele 1,5 kilót, és még 1,5 kiló a cél.

Ha sikerül akkor max. 200 kalória többletet eszem, mert különben ismét híznék.

De pl. tegnap ettem egy tányér prézlistésztát lekvárral...és nem lett bajom tőle:) A napi kalóriabevitelem így is csak 1500-at ütötte meg.

26.L

2010. ápr. 23. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

52,5 kg??? és fogyni akarsz? :-o komolyan nem értem a csont-és bőr a divat? aztán meg pár év múlva jön a nem esem teherbe, mi a gond kérdésed?


egy ülőmunkát végző nőnek napi 1600-1800 kcal van szüksége és akkor nem sportol - 1350-1500 az mindenképp fogyókúra

2010. ápr. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
4 hónapja fogyózom,azaz ahogy ti mondjátok egészségesen eszem. :) Nem koplalok,csak hús+zöldség+gyümi...Nem lesz az a vége,hogy bezabálok,1x sem fordult elö. Nekem hiányzik a fehérkenyér! :) Lehet tényleg pihentetek egy kicsit. Köszi a válaszokat!
2010. ápr. 23. 12:04
 10/10 anonim ***** válasza:
Én is nagyjából úgy eszem, ahogy te, de nem ha megkívánok egy kis sütit, vagy kenyeret vagy bármit, akkor eszem belőle. Nem sokat, csak egy szeletet, kis darabot. És a lényeg: bűntudat nélkül. Egy darabtól nem fogsz visszahízni, legfeljebb kicsit lassul a fogyás. De a közérzeted jó lesz, és nem fog folyton azon járni az agyad, hogy mit hagysz ki, amire pedig vágysz.
2010. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!