Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Sehogy sem bírok lefogyni,...

Sehogy sem bírok lefogyni, mit tegyek?

Figyelt kérdés
2-3 hónap alatt kb. 25kilót híztam.Hiába fogyókúrázom,csak felfelé jönnek a kilók!Pedig régebben mindig le tudtam fogyni.Voltam pajzsmirigy,és hormonvizsgálatokon is,de nem találnak semmit.Viszont az emésztésem sem jó,hashajtókon élek.Mi lehet a gond?
2010. ápr. 23. 12:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
77%
írd már le, mit teszel a fogyásért, napi étrend, mit sportolsz, milyen életmódot folytatsz....
2010. ápr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
33%

Megsúgok valamit: hízni csak és kizárólag úgy lehet, ha a kalóriaszükségletednél több kalóriát juttatsz a szervezetedbe, magyarul feleslegesen eszel.

Ezen gondolkozz el.

2010. ápr. 23. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Van egy speciális étrendem amit egy ismerőstől kaptam kb. 600-700 kalóriás.Ez egy kórházi diéta. Főtt tojást,csirkét,párolt marhahúst,halat,salátát, ilyesmiket lehet enni.Ezzel mindig le tudtam fogyni.Aztán pár hónapja jött ez a plusz 25 kiló,és erre már nem vált be.Akkor kipróbáltam a káposztaleves kúrát,majd éhen haltam egy hétig,az eredmény 1 kiló plusz volt.Pedig LEGALÁBB heti 3-szor 1 órát tornázom(aerobic jellegű torna).Most éppen endokrinológiai vizsgálatra várok,amit nem tudok mi,de az egy másik kérdés.Az a baj,hogy már nem is tudom kihez forduljak vele,milyen szakemberhez,vagy orvoshoz!? Arról nem beszélve,hogy lelkileg is elég nagy teher!
2010. ápr. 23. 13:09
 4/18 anonim ***** válasza:
24%
azért nem fogysz mert nem akarsz fogyni!! De ha neked így jó... hát akkor ne számíts szép, egészséges hosszú életre ha 2-3 hónap alatt 25 kilót hízol!
2010. ápr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
35%
A hiba csak benned van! Mondjuk azzal a kórházi étrenddel nincs gond. De ne a kajában, ne másban, csak is magadban keresd a hibát! A fogyást fejben kell eldönteni!
2010. ápr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Olyan régóta figyelek már a súlyomra,hogy nem kell nekem ilyesmiket suttogni.Ha a kérdésemből nem tűnt volna fel,ez nem olyan hízás,ami a nagy zabálások miatt van!! Ha egész nap ettem volna,akkor sem híztam volna 25 kilót 2 hónap alatt!!!
2010. ápr. 23. 13:13
 7/18 A kérdező kommentje:
Mint mondtam,mindig le tudtam fogyni azt a normális 5-6 kilót tavasszal.Többet sose híztam.Szerintem sok mindenkire felszalad télen pár kiló,de ez most nálam egy egészen más eset!
2010. ápr. 23. 13:17
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

de igen, nagy gond van az étrenddel - ez éhezés, a szervezeted meg raktároz és próbál túlélni


először is fel kéne keress egy dietetikust, aki az életviteled alapján egy egészséges, személyre szabott diétát fog összeállítani


illetve keress fel egy személyi edzőt, aki meg mozgást ír neked elő

2010. ápr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
70%
Valami betegség lehet a háttérben.Jól teszed,hogy kivázsgáltatod magad.Mást, nem tudok én se tanácsolni. :(
2010. ápr. 23. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem igazságtalan téged hibáztatni, mert

1. 25 kilót hízni 3 hónap alatt zabálással nem lehet,

2. kivizsgáltatod magad (tehát nem megvonod a vállad, hanem keresed a megoldást).


De az igazság az, hogy ha nem találnak semmit, akkor a helytelen táplálkozásban és állandó vagy ciklikus fogyókúrában kell keresned az okot.

A 600-700 kalóriás kórházi diétát és a helyedben azonnal abbahagynám, az nem ilyen esetekre való. Ezt mutatja az is, hogy nem működik, folyamatosan hízol. Ha nem betegség áll a háttérben, akkor a szervezeted éheztetése. Ennek az eredménye a hízás.

A rossz emésztés is lehet betegség (ezt majd kiderítik), de szintén lehet a szar kajálás eredménye is.

Jó lenne ismerni a zseniális diétádat, többet tudnánk mondani.

2010. ápr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!