Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Ez ugye nem számít koplalásnak?

Ez ugye nem számít koplalásnak?

Figyelt kérdés

Reggeli: 2-3 pufirízs felvágottal zöldséggel, kávé kevés tejjel édesítővel

Ebéd: Az ami van,bármi pl:rakott krumpli v pörkölt tésztával szólval bármi.

Nap közbe ha megéhezek 1-2 pufirízs,de pl tegnap bűnöztem és megettem 2 fánkot :(

Vacsora: Ismételten pufirízs és pörkölt hozzá,vagy egy alma mikor hogy

Napi fél-1 óra szobabicikli.


2016. szept. 22. 06:56
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez koplalás. Azért ettél 2 fánkot, mert azokban sok a kalória, zsír, hozzáadott cukor, és a szervezetednek kellett az energia valahonnan. Egyél normális reggelit (zabkása,/pirítós stb), az ebéd jó, bár a pörkölt elég zsíros, uzsonnára egyél gyümölcsöt, vagy aszalt gyümölcsöt, magvakat stb, és vacsorára is egyél egy normális adag ételt. (a pufirízs nem normális étel, nincs benne semmi hasznos tápanyag)
2016. szept. 22. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
De, ez az. Iktass be uzsit
2016. szept. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ebéd az ami van...

Ez alapján lehetetlen megmondani... ha azt eszed ami van és annyit amennyi éppen lemegy, az alapján lehet éhezés is meg hízás is.

2016. szept. 22. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Pufirízs helyett egyél normális ételt.
2016. szept. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriamennyiség kérdése. Aki azt mondja, hogy ez koplalás, az sosem evett még pörköltet? Abba fér kalória, persze mennyiség kérdése. Pufirizsek mellé esélyes, hogy a kérdező nem eszi tele magát pörkölttel, főleg, ha koplalásról kérdez, de ki tudja? A pörkölt csalóka lehet. A tészta is. Valahányszor bekapok pár falat töményebb szénhidrátot, mindig ámulva figyelem, mennyire szétbombázza a napomat, pedig engem nem is laktat.


Minőségi éhezés persze összejöhet, ha nem jók az ételek... De ebben is sokat számítanak a mennyiségek s a konkrét ételek. Vacsoránál nem mindegy, hogy pörkölt vagy alma, az előbbi sokkal több fontos tápanyagot ad, a hús miatt.

2016. szept. 22. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A pufirizs viszonylag normális étel, rizs, de a kis mennyiség miatt nem jelentős. Amúgy komoly magnéziumforrás is lehetne, fehérjét is ad s egy csomó más tápanyagot, de nem adatbázis a fejem. Százszor jobb lehetőségek vannak fogyáskor, persze, fogyózóknak inkább kenyérhelyettesítő mankónak tekintem, hisz sok minden nincs benne, de mégis ad egy olyan érzést, hogy evett valamit az ember, illetve sokszor kell nekünk valami száraz cucc az ételhez. Ha pufirizzsel tudja megenni a pörköltet s így ki tudja kerülni a halom nokedlit, jó ötlet lehet.

Kicsit irritál néha a "nincs benne semmi tápanyag", miközben jóformán minden ételben van egy csomó fontos mikrotápanyag. A gumicukorban pont nincs, de a gabonák már sokkal jobban állnak. Max. a mennyiség és az arány nem megfelelő, nem szabad túlzottan rájuk alapozni. Energiának pedig a színtiszta zsír is megteszi, pedig abban igazán nem lehet sok fontos tápanyag, a zsírsavakat kivéve... Csak ne vegye el a helyet mástól, hogy tápanyaghiány legyen.

2016. szept. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Hát szerintem ez nem igazán számít koplalásnak... sőt szerintem ha én ennék ennyit elöbb híznék tőle mint kezdenék el tőle soványodni.
2016. szept. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!