Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Barna cukor vagy édesítőszer?...

Barna cukor vagy édesítőszer? Vagy?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Általában vizet vagy zöld teát iszom, ez utóbbit nem ízesítem. Napi egyszer vagy max 2szer kávézom, igyekszem ezt is csak tejjel ízesíteni, de mostanában kívánom, hogy édes legyen.

Fogyókúra /egészség szempontjából mi a legjobb választás? Mivel nem tonnaszám enném, ezért gondoltam a barnacukorra. Ti mivel ízesítetek?



2016. okt. 24. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Eritrit. A barna cukor ugyanolyan sz@r, mint a fehér.
2016. okt. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Ízesítheted esetleg kókusztejjel, mandulatejjel is, azok minimálisan édeskések.
2016. okt. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Eritritnek kicsit utána olvastam, szerintem azt veszek.
2016. okt. 24. 16:50
 4/7 anonim ***** válasza:
Barna cukor valójában fehér cukor csak kicsi melasz is van benne. Semmivel sem egészségesebb, mint a tisztított.
2016. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Stevia, eritrit, xilit.
2016. okt. 24. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én eritritet, de főleg xilitet használok, kávéba viszont általában egyiket sem. Mondjuk eltartott egy ideig, míg hozzászoktam, viszont rengeteget kávézom, nem lenne jó édesítőzni...

Ha keveset és ritkán használod, semmi sem kell, hogy akadályozza a fogyásod, persze a cukrot jobb kerülni. Ha fehér, ha barna, nagy különbség nincs köztük. A nádcukorban, kókuszcukorban és a mézben van ez-az, de attól még tömény cukrok azok is. Úgyhogy én a cukoralkoholokra szavazok (az eritrit és a xilit az), a stevia is jó, ha bírod az ízét. Más édesítők sem egyformán rosszak, vannak e témában cikkek, én nem jegyeztem meg, mert nekem tökéletes a xilit s amennyit használok, az ára sem rettent el (amúgyis olcsóbban veszem, mint a mézet, amit korábban ettem, sokkal nagyobb mennyiségben).

2016. okt. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi, aki az eritritet javasolta. "Cukorkinézet", 0 kalória és nincs béna mellékíz. És ahogy írják, egészségesebb, mint a mesterséges édesítők, amiket eddig használtam.
2016. nov. 6. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!