Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Lefogyhatok nyárig ennyit? Ha...

Lefogyhatok nyárig ennyit? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

170cm/62-64kg vagyok. Célom, hogy nyárra sikerüljön elérnem az 55kg-t. Elérhetem ezt valahogy?

A kalóriaszámlálás nagyon nem jött be. 2 hónapig mértem mindent. Zsír-szénhidrát és fehérje is rendben voltak, de stagnáltam...



2016. okt. 28. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Hogy emberekbe ne szoruljon ennyi logika...

Ha stagnáltál, akkor nem volt rendben... csökkenteni kellett volna...

2016. okt. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1300kcal alá nem mertem menni.
2016. okt. 28. 14:11
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mozgás?
2016. okt. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
A mozgás a lényeg. Edzeni kell, neked föleg cardio. Ha komolyan veszed és keményen edzel le fog menni, még nyár elött. Ha most elkezded még karácsony elött be tudsz menni 60 alá. Az utolsó 1-3kilo a nehéz. Az étrendedre is kell figyelned, de mindent ehetsz, sütit is csokit is, persze csak mértékkel. A legjobb ha mindig 70%-ot eszel. Nem szabad tele enni magad, így nem lustul el az ember evés után. Napi ötszöri étkezés legalább, inkább sokszor keveset. És jól rágd meg a kaját. Apróságok, de sokat számítanak. Sok vizet fogyassz, nagyon fontos. Sokan összekeverik a szomjuságot az éhséggel és inkább esznek. Ha azt érzed éhes vagy elöször igyál, garantálom, hogy utána még fél-1órát nem vagy éhes. Ha nem tudod a mértéket, óránként igyál egy pohárral edzés nélküli napon. Nehéz ez..akaraterö...hajrá.
2016. okt. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én nem garantálnék ilyet, mivel igen sokunk soha az életben nem tudná összetéveszteni a szomjúságot az éhséggel, tökmás a kettő. Ha én éhes vagyok és iszom, éhes maradok, garantáltan. Igen, biztos van, aki összekeveri, fura, de vannak ilyenek, de közel sem mindenki.

Az ötször evés sokunknak garantált stagnálás vagy hízás vagy deficitben éhezés, ez is egyedi. Úgy kell elosztani, ahogy nekünk jó.


Kérdező, a stagnálásodat nem értem, 1300 kcal mellett fogynod kellett volna ilyen számokkal, bár sok furcsaság van. Lehet, hogy extrém lassú volt az anyagcseréd s a lassú fogyást maszkolta vízvisszatartás, nem nagy esélye van, hogy 2 hónapig ez fenn tud állni, de vannak cifra dolgok e téren. Van, akit állítólag tényleg gátol a túl kevés kalória, bármilyen logikátlan is ez (nálad 1300 még koplalás se igen lehet, hacsak nem mozogsz sokat. akkor pedig az anyagcserének sem illene lassulnia). Sok tényező van, sajna, egyeseknek kísérletezniük kell, míg megtalálják azt a módszert, ami nekik is beválik.


A célod teljesen reális. Mit s mennyit mozogsz? Ilyen kis feleslegnél és kis alap kalóriaigénynél már nehéz lehet anélkül, persze máskor is kell és segít.

2016. okt. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Testmozgás nélkül nagyon kevesen fogynak, a többség csak lassítja az anyagcserét ha testmozgás nélkül keveset eszik...
2016. okt. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sportra nem igazán van időm, és ez nem kifogás. Általában suliban vagyok 12:40-ig, és 13:30-22.00-ig dolgozom. Utána általában már nincs erőm és másnapra tanulnom is kell.

Hétvégén is dolgozom mindig (szombat-vasárnap). Próbálok erre a problémára is megoldást találni.


Próbálok egészségesen étkezni. Néha beiktatok egy kicsit zsírosabb vagy szénhidrátdúsabb ételt, ha nem jön össze valamelyik makró-tápanyag.

Pl. tegnap:

Délelőtt csak egy banánra volt időm. Itthon takarítottam, boltban voltam, intéztem az intéznivalót.

Munkahelyen 2db szendvicset ettem. Sajtos baromfipárizsi volt csak benne.

Itthon pedig megettem egy szelet pecsenyezsíros kenyeret és egy fehérjeturmixot, hogy a zsír és a fehérje is meglegyen. a szénhidrát pont meglett.

2016. okt. 30. 10:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!