Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Normális, hogy egy 1000...

Normális, hogy egy 1000 kalóriás diéta mellett egy hete nem fogytam egy grammot se?

Figyelt kérdés
90 kiló vagyok (180 cm, 21/L), egy 1000 kalóriás mintaétrendet csinálok egy hete és nem fogytam eddig semmit. Nem sportolok intenzíven, de a héten többször mozogtam (1 óra hegyvidéki séta, lépcsőzés). Naponta ötször eszem, a mintaétrend szerint. Kicsit kezd elegem lenni az egészből, mi lehet a gond?

2016. okt. 29. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

mit és mennyit eszel?


1 hét alatt mire számítasz? 1 hét alatt maximum glikogént és vizet veszítenél, utána meg izmot.


Zsírt kell fogyj, amit a lépcsőzés alatt fogsz, meg éjszaka, ha nem zabálsz szénhidrátot feleslegesen.


90-ről 60-ra minimum egy év diéta és sport. Napi ötször enni tökéletes, kérdés mit eszel?


Szénhidrátot csak délelőtt egyél, azt is gyümölcsből. Kenyér, cukor, csokoládé kuka.

2016. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Nagyrészt csak zöldségből és gyümölcsből áll az étrend, reggelente van néha tk. kenyér, ebédre meg vagy csirkemell vagy hal zöldséggel.

Az oké, hogy nem vártam látványos fogyást egy hét alatt, de eddig ha diétázni kezdtem az első héten legalább egy kiló mindig lement. Ez eddig a legdrasztikusabb étrendem és ennek ellenére semmi.

Egyébként csak 75-re akarnék lefogyni, vastag csontú vagyok és magas, a hatvan nekem már a csont és bőr kategória.

2016. okt. 29. 16:57
 3/11 Adaline23 válasza:
66%
Szia! A kalória számolgatás sajnos nem sokat ér... szénhidrátot kell csökkenteni napi 60 grammra. A mozgás is segít de arányaiban 80% diéta, 20% sport. A szénhidrát tartalmat könnyen tudod követni, élelmiszerek hátoldaláról. Reggel és este egyél fehérjedús ételeket, ebédre jöhet saláta, gyümölcs, levesek -akár desszert is nyugodtan kímélő alapanyagokból. És igen, működik, én is ezt csinálom. Nem, nem tudom/akarom mindig betartani. Hagyok "csalónapokat", ha nagyon megkívánok valamit, mert a folytonos hiányérzetet nem lehet hosszan fenntartani. Már laposabb a hasam, jobb a közérzetem és sokkal kevesebbel jól lakok. Akkor sportolok, ha kedvem van (heti 2-3 alkalom) és azt mindig változatosan: súlyzó, bicó, futás. (illetve szép edzőruhákkal motiválom magam :D de kinek mi.. :) ) Ésss persze sok-sok víz, zöld tea. Napi 3-3,5 l mehet nyugodtan.
2016. okt. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Csináld ezt 1 hónapig, de növeld a kalóriát 1500-ra. Mellette sportolj. 1000 kalória nokedli, nem fogod sokáig bírni, értelmetlen. 1 hét alatt meg nincs sok változás. Csak nagy túlsúly esetén.
2016. okt. 29. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Hízni sem egy hét alatt híztál. Minden fajta pozitív eredményhez az életben idő kell. Mint ehhez is. A diétában nem a nem evés hanem a türelem mindig a nagy vízválasztó. Nem azért nem tudnak lefogyni sokszor az emberek mert nem képes nem megenni valamit..hanem mert sokat kell várni, és a jövőképe amit el szeretne érni a ködbe vész. Csakhogy amikor belevágtál ezt még élesen láttad. Erre a képre vigyázni kell, és akkor kitartó tudsz maradni.
2016. okt. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztosítani kell a rendszeres székletürítést. Naponta legalább 4 km-t kell gyalogolni.
2016. okt. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

nekem fura.

mármint hogy egy szokásos életmód után valaki belevág egy fogyóba, és ráadásul ilyen alacsony energiabevitel mellett, és még mozog is...

eleinte mindenki ledob 1/2-1 kilót, csak már azért is, mert kiürül a béltartalom a "koplalás" miatt - mert 1000 kcal akárhogy is vesszük, koplalás...


szóval ahogy elkezdted, rá pár napra már kicsivel kevesebbet kellene mutasson a mérleg. (kikakilod, kimegy a megkötött víz)


szóval biztos megjött, vagy már nem most kezdted a kalóriacsökkentést. így mondjuk érthető lenne.


van egyébként olyan, hogy nem moccannak a kilók. mindig van stagnálás. (de a megfigyelésem szerint ez a súly rögzülés időszaka. pl. ha 90 kilóról leugrik majd 85-re pár hét alatt, de aztán 1-2 hétig áll, akkor legalább biztos lehetsz benne, már a 85-öt megtartod jó ideig, és ez alatt fog majd ingadozni legalább) :)


90 kilós súlynál azért még a magasabb 1200-1500 kcal bevitel is fogyaszt, mondanám, hogy ne menj ilyen alacsony energiaszintre, de ha jól esik, és működik, akkor egy kicsit szabad - jól összeszűkül a gyomrod, meg megszokod a keveset ... de hosszú távon ne ez az érték legyen, ha tényleg eredményt szeretnél.


nyugi, csoda nincs. ha ilyen keveset eszel, fogyni fogsz. főleg, ha mozogsz is.


mindig van valami "izéség" a nő életében - mensi, lelassuló anyagcsere, stb. de ha kitartó valaki, akkor eredménnyel jár.


amúgy ha az izom épül és a zsír apad, az is lehet egy stagnálás, mert az izom tömegesebb...

(190 centis, színizom és egy túlsúlyos 190 centis pasi mondjuk pont ugyanúgy 120 kilós, és mégis - szemmel látható a különbség testalkat terén)


szóval a súly nem minden.


az a kérdés, hogy látod-e magadon a változást. pl. laposabb a hasad, feszesebb a bőröd, lötyögősebb rajtad a ruha... mert ezek is a fogyásról árulkodnak.


kitartást kívánok neked! :)


ja és nagy nagy segítség neked, hogy a te életkorodban a leges legkönnyebb a fogyás, jó még az anyagcseréd. ha kitartasz és élvezed az egészséges életet, és boldog vagy és motivált, akkor BIZTOSAN fogyni fogsz :)

2016. okt. 29. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Jól esik, hogy normálisan álltatok hozzá a kérdéshez :) És hasznosak voltak a tanácsok, szóval köszi!!
2016. okt. 30. 08:01
 9/11 anonim ***** válasza:

Sport!...

Ha sport nélkül csökkented a kcalt főleg, ha ilyen drasztikusan alacsonyra, akkor a szervezet azt értelmezi, hogy éhezés van és megpróbál mindent elraktárazni.

2016. okt. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Előző, az energiahiányból nem lehet raktározni...


Kérdező, bizonyára fogytál, mondjuk egy kiló zsírból reális így, de a testsúly ennél lényegesebben többet tud ingadozni. Pont most raktározol több vizet, több a salakanyag, ilyesmik lehetségesek. Ez ilyen. Nem ez a tipikus, de ez is megtörténhet.


Válts egy jó életmódra s tarts benne ki... De ne ennyit egyél, ha lehet, hanem lényegesen többet. Ettől az anyagcseréd belassulása várható, persze akkor is marad deficit, de sokkal rosszabb és nehezebb lesz úgy. Amúgysem akárki bírnak koplalás közben edzeni, hosszabb távon főleg nem...

2016. okt. 31. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!