Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Kinek milyen furcsa vagy...

Kinek milyen furcsa vagy egyedi étkezési szokásai vannak vagy ismerőseinek?

Figyelt kérdés
Sajnos én is kialakitottam egyet és nagyon nehezen megy a leszokás róla,de igyekszem; én kb három-négy naponta telezabálom magam (persze nem szemét kajákkal) következő nap nem eszem semmit,utána levő nap csak kakaóskávét iszom,harmadik nap 1000kcal alatt eszem hajnalba,majd a kövi éjszaka megint többet eszem és ez így megy ez a körforgás.Ez nagyon egészségtelen így? Azért csak éjszaka eszem,mert ilyenkor már muszáj felkeljek,mert amig nem eszem nem tudok elaludni.

2016. nov. 3. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egészségtelen. Amúgy az anorexiásoknak vannak étkezési szokásaik. Én az vagyok és pl még az a keveset se eszem meg a tányéromról , mindig meghagyok belőle egy kicsit és én maximum 1000 kcalt eszem, csak én minden nap.
2016. nov. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az a kialakított étkezési szokásod, hogy össze vissza eszel?...
2016. nov. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy mókuskerék, tényleg nem jó.

Egyél minden nap eleget, mert tönkreteszed a szervezeted

2016. nov. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem tűnik jónak. Oké, rendes ételekből nagyságrendekkel jobb, de összevissza variálsz, tuti nem ideális a szervezetednek. Jó, a vadállatok sem rendszeresen esznek, nyilván lekezeli valahogy a test s gazdálkodik azzal, ami van, de akkor sem tűnik ideálisnak. Ha pedig átlagosan nem adod meg a testednek, ami kell neki, akkor nagyon rossz. Pl. ha sokszor alig eszel, akkor a zabálós napokon rengeteg fehérje kell... Kár, hogy azt a test nem tudja tárolni, így tuti elvész egy része, szóval nem, inkább egyél mindennap megfelelő mennyiségű fehérjét s más tápanyagot... Tizenpár óra után már nincs rendelkezésre álló aminosav, az izmokat kell bontani...


Miért nem eszel normálisan? Nem esne jól mindennap hasonló időben rendesen asztalhoz ülni?


Biztos vannak fura szokásaim, bár nekem nem tűnnek annak.

Az ebédem nagy, ez egyszerűen nálam ilyen, nem tartom furcsának. Egyszer 2800 kcal volt, mert 2500 után még éhes voltam (nem volt ideális az ételeim összetétele akkor, az bizonyos. 8 tojással szinte tuti, hogy jóllaktam volna)... Született időszakos böjtölő vagyok, általában délután 2-3-kor eszem először. A vajat meg tudom enni magában, bár ritkán teszem, túl drága hozzá s amúgyis szálkásítani próbálok.

Minden étkezésre tojást eszem, ha lehet. S a zöldséget is zöldséggel eszem. Ez biztos furcsa egyeseknek.


Viszont mindennap hasonló időben és nagyságrendileg hasonló mennyiséget eszem, nekem nagyon kell ez a rendszeresség. Nagy ebéd, kisebb vacsora. Néha zavar áll be és éjszaka is eszem, de az nem jó, csak ételfüggéses lelki probléma, nagyon ritkán van, de akkor aztán makacs, mint neked, kérdező. A rossz szokások elhagyása sokaknak nehéz. Küzdj ellene, ha látod, érzed, hogy ez így nem jó.

Sokat eszel, ez van, de másnap miért nem eszel semmit? Illetve ha tényleg sokat ettél, ezt megértem, de akkor harmadnap miért nem rendesen, a hozzád illő időpontokban eszel? Nálam minden nap tabula rasa, zabálósabb időszakban néha erősen lecsökken az evésmennyiség, de akkor eszem, amikor kell s következő nap már olyan az ebéd, mint szokott.

2016. nov. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Mert bűntudatom van,hogy sokat ettem.

ezeket szoktam enni- tejföl,natúrjoghurt,cottage cheese,mazsola olajos magvak,kölesgolyó,igazából ezeken élek,sajnos elég egy oldalú

2016. nov. 3. 17:25
 6/7 anonim ***** válasza:
54%

Hát... egészségtelen nagyon ahogy eszel.

Reggelizek. Mézes kenyeret vagy melegszendvicset. Ebéd általában főtt kaja. Vacsi vagy szendvics, saláta, sprotni. Ami egészséges. De ha nassolni szeretnék valamit vagy sütizek, akkor nincs vacsi. Legutóbb szilveszterkor ettem tele magam. Nagy hülyeség volt. Most sem kívánom a kaját. Én csak évente egyszer zabálok.

Szerintem próbálj meg egeszségesen étkezni

2017. jan. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%
Kontrollálatlan falási problémám van. Jobban mondva nem is probléma. Minden tünet megvan, kivéve a bűntudatot, az undort, az elhízást. Pedig nagyon egészségtelenül és sokat eszem. És így nincs is semmi bajom. Született csoda vagyok.
2017. jan. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!