Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogyan álljak neki a fogyókúrá...

Hogyan álljak neki a fogyókúrának?

Figyelt kérdés

Észrevettem hogy borzasztóan visszahíztam és kb 1 hete voltam orvosnál ahol megmérték a súlyom és 98 kiló vagyok ami nem kevés. szeretnék legalább 70-75 kiló lenni és úgy karakok diétázni hogy nem éhezek.

16/L



2016. nov. 21. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
69%

1. Teljes étrendváltoztatás

2. Sport.


Értsd: A jó fogyókúra sikere 70 %-ban a megfelelő étkezés és 30%-ban a megfelelő sport.

Ha 98 kiló vagy, akkor azt jelenti, hogy eddig nagyon rosszul, és sokat ettél. Ezen kell változtatni.

2016. nov. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Megértelek, én sem vagyok hajlandó éhezni, remélem, neked könnyebb elkerülni, mert én viszonylag sok kalóriával is tudok éhezni...

Ki kell tapasztalnod, mi laktat s ez alapján összeállítani egy jó étrendet. A deficitet szolidra fogd, ha nem laksz jól könnyen. Úgyse tudod az elején, hogy mekkora a kalóriaigényed, ne ess bele abba a hibába, hogy túl keveset eszel.


Válts jó életmódra, mozogj is eleget.

S azért máskor vedd észre hamarabb a hízást, de 20-30 kiló után...


Sokaknak bejön a szénhidrátcsökkentés (a legtöbbünket az laktatja legkevésbé), hogy mennyire s hogy neked bejön-e, azt ki kell tapasztalni.

2016. nov. 21. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
81%

Egy jó étrendet betartani paradox módom nem az a probléma hogy ne éhezzél, sokkal inkább hogy meg bírd enni ami elő van írva. Ha van rá pénzed/lehetőséged, személyi edző az ideális megoldás. Ha nincs, marad az internet. De ne dőlj be a divat diétáknak! Alap anyagcseré fedezetének meg kell lenni, enyhe kalóriadeficit, némi rendszeres mozgás. Kerüld a magas GI-s ételeket, sokaknak beválik a szénhidrát csökkentés/minimalizálás. Akinek megfelel (nem mindenki) a ketogén diéta is jó eredményeket (és közérzetet) hoz. Ne siess, havi 2 kg bőven elég. Első 1-2 hónapban mehet több, utána fölösleges, sőt inkább árt mint használ.

Végül egy jó tanács. Csak olyan diétába fogj bele, amit bírsz tartani (esetleg egy kis szelídítéssel) a következő 30 évben.

2016. nov. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Jo egrend mellet nem ehezik az ember, max az elejen nehezebb. Ha ehezel, akkor rosszul csinalod.
2016. nov. 22. 03:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia.Semmiképp ne fogd fel tragédiának és durr bele!Ezt tapasztalatból mondom.Az a lényeg hogy felismerted és változtatni akarsz!Ne egyik napról a másikra válts drasztikus életmódot,a legfontosabb a napi 2.5-3 liter folyadékbevitel.

Én úgy diétáztam hogy napi 1 fő étkezés,az mindegy volt hogy mi.Tészta is ha éppen azt főztem.Azon kívül kerültem a cukrot,semmijen formába nem ettem,kávé édesítővel,és a kenyér,zsemle és társait.

Felvágott,zöldség,gyümölcs,kefír,natur joghurt.Ha nehezen válsz meg a kenyértől,nekem nagyon neheten ment mert mindent imádok ami tészta,vegyél szeletelt teljes kiörlésű v szénhidrát csökkentett kenyeret és azzal kezdj,majd fokozatosan mindig kevesebbet.Mozgás is fontos,én pl itthon tortáztam Sinko Andi 3in1 you tubon is megtalálható videójára.Mindig amennyi idöm volt rá.Rágcsálj mindig vmi zöldséget,gyümölcsöt azt étkezések közbe és nem leszel éhes.én is kb 90 kg-ról indultam szülés után,2 éve tartom a kb 70-72 kg-os súlyom.Sok sikert és kitartást!Ami még lemaradt,divat diétáknak be dőlj be!

2016. nov. 22. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

kezdésnek sztem egyél többször egy nap 5-6szor, kb. 3 óránként, viszont jóval kevesebbet és jóval változatosabban..


sosem szabad tele enned magad, hanem mindig épp csak annyit, amennyitől éppen nem maradsz éhes.. (következő étkezésre meg kell éhezz!)


a sok, gyakori, kicsi étkezéstől pár nap alatt összeszűkül a gyomrod és nem is fogod kívánni a sok kaját.. a változatos étrendtől pedig egésszégesebb leszel..


már az is jóval eredményesebb lesz a jelenleginél, ha véletlenszerűen választod ki a kajádat úgy, hogy ne egyél olyat amit az elmúlt 2-3 napban ettél, de ha igazi előre lépést szeretnél, akkor odafigyelsz az alapanyagok minőségére, bevitt kalóriára, szénhidrát, rostos élelmiszer, tejtermékek stb. megfelelő arányára.


a mozgás csak ezen felül fog segíteni a bevitt kalória elégetésében, kezdetnek mondjuk heti max. 3-4 alkalommal 1-1 órás sétákat ajánlok, de ha van kedvenc sportod (úszás, biciklizés, futás, krav-maga) amit régebb óta csinálsz az is megteszi..

2016. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Kezdésnek olvass utána a dolgoknak. Ne ugorj fejjel a falnak, csak azért mert itt egy anonim idegen leírja hogy egyél x-szer egy nap y dolgot. Nyilván nem azért mert itt rossz tanácsokat osztanak, egyszerűen csak azért hogy értsd mit és miért is csinálsz. Ha nem tudod pontosan miért csökkented a CH-t vagy épp hogy kellene kalória csökkentett étrendet összeraknod kb a hajadra kenheted az egészet. Te tudod milyen táplálkozási szokásaid vannak, ehhez mérten tudsz jól összeszedett diétát kiépíteni. Hogy értsd a dolgot. Én pl nem tudok reggel enni, nem is szoktam normálisan reggelizni a legtöbb nap. Este viszont már nagyon jó étvágyam van. Na amikor elolvastam valahol hogy 6 után nem szabad enni elment a kedvem az egésztől. Persze ahogy utána jártam a dolgoknak rájöttem, hogy az nem szentírás és le tudtam diétázni szenvedés nélkül a kis 10 kg pluszomat anélkül, hogy szenvednem keljen.
2016. nov. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!