Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hogy legyek vekony 1 ev alatt...

Hogy legyek vekony 1 ev alatt ha most nagyon dagadt vagyok?

Figyelt kérdés

Most 13 eves vagyok. 156 cm es 60 kg. En eleg kovernek tartom magam, es mas is mondta mar.

Es eddig nem nagyon figyeltem erre, a tanulassal meg az iskolai dolgokkal foglalkoztam, szabadidomben pedig jatszottam Es igy elegge elhiztam:/

De ma az oltozoben lattam hogy a 8. evfolyambol a fiuk higy neznek ki. Elegge irigykedtem mert szinte mind vekony volt es kockahasuk volt. Aztam magmra neztem ea hanyni tudtam volna.

Higy fogyjak le fokozatosan, ugy hogy izmos is legyek,pl kockahasam legyen? Milyen edzesre menjek?

Vagy az otthoni edzes is jo?

13/f


2016. nov. 23. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
68%

NEM vagy dagadt. Van rajtad 5-6 kg felesleg és ennyi.

Estére ne egyél szénhidrátot, mellőzd a sz..r minőségű kajákat és mozogj rendszeresen!!

2016. nov. 23. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Irassanak be a szuleid sportra. 20-21 eves korodig olyan hormonhaztartasod es tesztoszteronszinted van, hogy megfelelo aktivitas mellet tokeletes tested lehet meg laktato kajak mellett is.
2016. nov. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt. En ennyi idosen tulsullyal alltam neki boxolni. Ca. 2 ora volt az edzes, de abban minden volt: futas, sulyzos edzes, ugrokotelezes, sajat sulyos edzes, koorinacios gyakorlatok, onvedelem, boxtaktika. Altalaban a box klubbokrol elmondhato, hogy nagyon jo a kozosseg is. Ugy, hogy azt ettem ami a kaja volt otthon, siman tuladtam a tuslulyomon. 10 kg 2-3 honap alatt ment le. Felnottkent ezt etrend nelkul nem hozod ossze, szoval hasznald ki, hogy most olyan a szervezeted, amilyen.
2016. nov. 24. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy nagyon dagadt, kedves, és nagyon jó, hogy még idejében észbe kaptál, és változtatni akarsz.

Neked elég lesz annyi, hogy ne egyél édességet, ne egyél gyorsétteremben, csipszek, csoki, süti, fehér kenyér, tészta, ilyesmiket száműzd az ételedből.

Szerintem nagyon fontos, hogy beszéld ezt meg a szüleiddel, mert végül is te nagyrészt azt fogod enni, amit ők adnak neked, és ők is kellenek ahhoz, hogy beírassanak edzésre. Mielőbb beszélj a szüleiddel, és mondd el nekik, hogy szeretnél egészségesen enni, sok zöldség, teljes kiőrlésű kenyér, gyümölcsök, ÉS szeretnél sportolni, vigyenek el és írassanak be valahova.

Olyan sportot válassz, ami tényleg tetszik, ahol jól érzed magad, és hosszabb távon tudod csinálni. Lehet küzdősport, a boksz is tényleg nagyon jó, vagy kajak-kenu, atlétika, mindegy, csak legyen heti 3 edzésed.

Te még fiatal vagy, gyors az anyagcseréd, nagyon hamar fogod tapasztalni a változást. Ráadásul a fiatal korban végzett sport a felnőtt életedre is fog egy jó alapot adni.

Hajrá, sok sikert!

2016. nov. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítőkészségét, de a bokszolás mint sport nem tetszik:/ van valami más sport ami nagyon hatékony?

Az étkezéssel kapcsolatosan pedig annyit mondok, hogy eddigis szinte mindig vizet iszok, és chipset is ritkan eszek. Akkor már csak a csokiról és a sok fehérjéről kell leszoknom.

De néha leheg csokit enni nem?:D

2016. nov. 24. 15:40
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásihhibákért!!
2016. nov. 24. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Foci?
2016. nov. 24. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az a nagyon hatékony sport, amit nem hagysz abba...

Hanem folyamatosan, kitartóan csinálod.

Azt válaszd, amihez neked van kedved, mert neked kell majd csinálnod. Akár menj el több helyre is, nézz meg edzéseket, vegyél részt rajta, és utána tudsz dönteni.

Ha heti 2-3 rendes edzésen részt veszel (és a sport nem pont a sakk), akkor mindegy, hogy karate, atlétika vagy kenu, hatékony lesz.

2016. nov. 24. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!