Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyókúrázók! Nem aggódtok a...

Fogyókúrázók! Nem aggódtok a karácsonyi kajálások miatt?

Figyelt kérdés
Mennyire lesz nehéz továbbra is tartani a kalóriaszegény étkezést?
2016. dec. 5. 14:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem aggódom.


Egyrészt karácsonykor sem kell zabálni, mindenböl eszem egy keveset.


Másrészt nem az a három nap alatt hízok el, amikor kicsit túllépem esetleg a keretet, hanem ha az év többi napján.

2016. dec. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem aggódom , mert elég jó az önfegyelmem , plusz mindenből eszek majd de csak keveset.
2016. dec. 5. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim válasza:
Én, mint kényszeres túlevő, eléggé félek tőle. Az első ötletem a megoldásra az,hogy nem eszek egyedül, csak a családdal együtt, és kerülöm azokat a kajákat, amik túlevést váltanak ki. Fehér kenyér, zsíros és zsírban sült húsok.
2016. dec. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
44%

Nem. Egyrészt nem eszem kalóriaszegényen, csak deficitben, de azt soha életemben nem bírtam egy egész hétig, másrészt a karácsonyi ételekből sem kell sokat enni. Rokonoknál majd rárepülök a zöldségekre (lesz saláta és rántott zöldség, ez van), ami pont szembemegy az életmódommal, de vinni fogok tömény ételeket is, amik segítenek a jóllakásban.

Aztán ha borul az egész és felfalok egy rúd bejglit, akkor csak begyorsul az anyagcserém és szénhidrátmérgezést kapok, úgyhogy utána napokig zsírt eszem és fogyok. Vagy nem. Évek óta stagnálok, nekem egy nap mit se számít. Soha életemben nem híztam az ünnepek alatt, bármennyit ettem, de be kell valljam, nekem akkor is csak akkora a gyomrom s kalóriaigényem, mint máskor.

Itthon a saját ételeimet eszem, csak a mézes kísérletek kavarnak be karácsony előtt.


Úgyhogy készülök saját sütikkel és ételekkel s a nem itthon töltött karácsonyi vacsora előtt aznap nem eszem (ha éhes lennék, ami deficitben megtörténhet, akkor bekapok pár szem mogyorót). Így tudok élvezetre optimalizálni, ami a fő szempontom ilyenkor, az egészség után. Amíg a szénhidrát nem száll el nagyon, OK lesz, márpedig nem akarok rosszul lenni, így nem fog. Pedig anyós istenien süt és cukorbetegként is cukrosan és lisztesen. De most már van egyfajta fegyelmezettségem, s a bejglit úgyis nekünk csomagolja, majd beosztjuk.

2016. dec. 5. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy a rántott zöldség és a karácsonyi franciasaláta megy szembe az életmódommal, maga a zöldség nem, odavagyok a zöldségekért, csak nem fér belőle sok.
2016. dec. 5. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
37%

Ezeket a kérdéseket sose értem. Varázslatosan kitágul a gyomrotok karácsony 3 napjára és befaltok mindent az asztalról? Vagy mitől kell félni?:D

Azért, mert többféle étel kerül az asztalra, vendégség van, sütemény, stb, még nem kell zabálni. A nagyi meg fogja érteni, hogy te miért szedsz csak egyszer a sült húsból, két szem sütitől meg nem fognak visszajönni a leadott kilók.

Aki meg koplalós 500 kalóriás diétákat követ, az meg így járt, annak amúgy sem lesz sikeres hosszútávon a fogyókúrája.

2016. dec. 5. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Most súlyt tartok, de aggódom :/

Nálunk az "illemből megkóstolom" okoz problémát, a nemleges válaszokat ugyanis sértésnek veszik...

Ááh 3 nap. Azt kell túlélni. Előtte diétázom majd. Utána szintén. Utálom, hogy ilyenkor minden az evésről szól 😣

2016. dec. 5. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek!

Valoszinűleg ezeket a kérdéseket az érti meg jobban akik szeretnek enni és nehezebben türtözteti magát. Egyszerübb ugy ha nem is vagyok olyan közegbe ahol ennyi kisértés van. Ráadásul nekem nem kell zabálnom vagy tul ennem magam ahhoz hogy fel jöjjön rám pár kg. És nem csak 3 naprol van szó.mert végülis dec.31ig nagy a kisértés.mert folyton vendégjárás van. De most hogy végre fogytam..,nem akarom kockára tenni ezt,ezert mindenképpen azon leszek hogy ne hizzak egyáltalán.

2016. dec. 5. 20:54
 9/23 anonim ***** válasza:

Nos, ha neked vendégjárás van (nekem egyetlen vacsora van minden évben, pici a család, nekem már nincs is, csak messze), az komplikál. Bár én 2 nap után megelégelném a sütiket és nem vonzanának, de nem volt ez mindig így.

Nos, akkor jó, hogy most vetődött fel benned a kérdés, gyűjthetsz erőt a kemény elhatározáshoz, hogy óvatos leszel. Ha vannak rendesebb rokonok, akik figyelembe veszik az óhajod (mert ha hozzád mennek, az egyszerű), akkor előre közölheted velük, hogy mindenképpen legyen zöldségköret, natúr hús vagy ami neked megfelel vagy egyszer-egyszer belefér. Már írtam, hogy én saját sütivel is operálok, bár nem elsősorban azért viszem.

Ott van gond, ahol kizárólag előnytelen étel van (mire jóllakik vele az adott ember, csillió kalóriát vitt be vagy nehezebben áll le vele... ezt ismerem. sokunknak könnyebb a nulla, mint az 1-2 darab. ha én csak 10 sütit eszem, az komoly önfegyelem egyes bulikban) s esetleg etetősek is a rokonok. Ezt is ismerem. Kicsiny leányka voltam, de nagyon besértődtek, hogy csak egy jó adag paprikáscsirkét ettem egy halom zsíros galuskával. Pedig én tudtam enni gyerekként, ma is elhűlök, ha eszembe jut pár megmozdulásom. De a csudába is, megvoltak a határaim.

Nos, az ilyenekkel nehéz, nemet kell mondani s ha alaposan megsértődnek, akkor legalább jövőre nem lesz ilyen gond. De elég nevetséges, ha szerintük zabálni kell karácsonykor, ha akarunk, ha nem...

2016. dec. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Előtte meg utána is tartok 1-2 nap víznapot. De még így se lesz az ,hogy tele eszem magam.
2016. dec. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!