Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Fogyás-Menszesz...

Mit csináljak? Fogyás-Menszesz probléma

Figyelt kérdés
Mit csináljak szerintetek? Egy 166 cm-es, 17 éves lány vagyok, 49-50 kg-mal, ez változó. Az a helyzet, hogy egy az elmúlt évben életmódot váltottam. Amennyire tudtam kiiktattam a fehérlisztet, cukrot, gyorskajákat, csak vizet és teát iszom, stb. Ez a módszer mellett sportolok, heti 2-3x egy órás úszás edzésem van, plusz néha itthon is szoktam edzeni, saját súllyal, kisebb kézi súlyzókkal. Év elején 56-57 kg voltam, ezzel nem voltam megelégedve, így váltottam életmódot, kalóriát kezdtem számolni, azon belül is figyeltem a makrókra, a kalóriabázisba írtam mindent. Először 1200 kalóriát ettem,vagyis nyár előtt,akkor fogytam le, nyáron tartottam a súlyom ,de nem számoltam, de próbáltam betartani, hogy mértékkel egyek. Nem volt menszeszem egészen február környékétől, nyárig. Nyáron volt két hónapig, majd augusztusban volt az utolsó. Szeptembertől újra elkezdtem a kalóriaszámlálást, most 1200 helyett 1500-at eszem minden nap, plusz hogyha edzek akkor olyan 1800 körül. De szeptember óta megint nincs menzeszem. Áprilisban voltam még nőgyógyásznál, akkor ő azt mondta, hogy nincs semmi baj, ha júniusig sem lesz, akkor menjek vissza. Akkor megint megjött. Aztán most megint nincs és teljesen tanácstalan vagyok. Ezt mi okozhatja? Szerintem eszem eleget, az 1500 kcal szerintem pont elég. Eddig nem volt ilyen problémám. Bocsi hogy egy kicsit kusza lett, most nagyon be vagyok parázva... Kérlek segítsetek!

2016. dec. 8. 19:08
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Az esszenciális zsírsavak is fontosak a hormonszabályozáshoz. A legtöbb ember túl sok omega 6, és túl kevés omega 3 zsírsavat fogyaszt, utóbbiból sok növényi olaj és olajos mag jóval többet tartalmaz, mint az előbbiből. A túlzott omega 6 bevitel káros hatásairól (pl. gyulladás) sok olvasnivalót találhatsz a neten. Az étolajat és a hidrogénezett növényi olajokat (pl. margarin) jobb kerülni, és sütéshez, főzeshez stabilabb zsírokat használni, pl. kókuszzsír, vaj. Sokan átkozzák a telített zsírokat, szerintem viszont sokkal jobbak, mint a transzzsírsavak (olajban sütött ételek) és a sok káros anyagot tartalmazó finomított növényi olajok. Egyébként az állati zsírok (és húsok, tojás) sem csak telített zsírokat tartalmaznak, hanem különböző arányban telítetleneket is.

EPA és DHA bevitelhez a halolaj a legjobb, érdemes szedni. A növényi olajok elsősorban ALA zsírsavat tartalmaznak, amiből a szervezetünk elvileg elő tudja állítani az EPA és DHA zsírsavakat, de ennek mértéke, hatásfoka egyénileg változó lehet.

Az ember (minimális) zsírigénye testsúlykilogrammonként 1 gramm, ennek egy részét az ételek (pl. húsok, magok) tartalmazzák, de nem árt kiegészíteni. Én halolajat szedek, kókuszzsírral és állati zsírral főzök (nem használok sokat, sok párolt/főtt ételt eszek), mellé eszek dióféléket és olivaolajat (hidegen). A vérképem rendben van, a ciklusom is szabályos, a bőröm is sokkal szebb, amióta így táplákozom. Feldolgozott ételt nagyon ritkán eszek.

[link]

[link]

2016. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm minden kedves válaszolónak a válaszát! Ment a zöld kéz!
2016. dec. 10. 20:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!