Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Szerintetek sokat ettem na...

Szerintetek sokat ettem na súlytartáshoz?

Figyelt kérdés

Reggeli: megettem egy kakaókrémes csigát, sajnos nem tudtam ellenállni, amikor elkísértem egy barátnőmet egy pékségbe, nagyon ritkán eszem péksütit, szóval ez nem mindennapos

Tízórai: 1 kisebb zöldalma, 1 presszó KV minden nélkül, plusz egy zabkeksz

Ebéd: 150 gr csirkemell,plusz sikerült innom barátnőm forró étcsokijából :(

Uzsonna: kelkáposztafőzelék, 2 db étcsokis zabmuffin

Vacsora: 4 db abonett, cottage cheese, hozzá uborka

Ezt a napot betudjam a "bűnözéses" napomnak? Vagy olyan rosszul nem ettem?

17/L

166 cm/51kg



2016. dec. 10. 20:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem mondanám ,hogy sok vagy olyan borzasztó rossz de nagyon össze vissza az egész és nincs benne zöldség?! Abból sokat kellene enned. És hát ahogy mondtad vannak benne olyanok amik nem kellenének. :)

Próbálj meg vacsorára már nem enni ch-t csak zöldség formában,chottage cheese-el,túróval vagy mozarella sajttal.

Ebédre csak húst ettél?Köret?

2016. dec. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Csomagoltam magamnak köretet a húshoz, tulajdonképpen rizst, de mivel csak fehér volt itthon, így azt tudtam hozni. És a reggeli kakaós csiga, meg a forrócsoki miatt úgy döntöttem, hogy inkább nem eszem meg, mert az sok lenne már nagyon. A zabmuffint pedig barátnőm anyukája az én tiszteletemre csinálta, így hát ettem belőle. Tudom, kellett volna több zöldség, legközelebb mindenképp ügyelek rá. Szerinted betudjam csalónapnak a mait? És akkor már decemberben nem lesz ilyen, max karácsonykor engedem el magam egy nagyon picit.
2016. dec. 10. 21:01
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
A súlyod tökéletes, tehát max az izom zsír aránnyal vagy ne haragudj, de az agyaddal van baj. Ha ezt nézzük, akkor nem kellene egy kakaós csigán és egy csokin anniyra fennakadni, hogy rizst már nem mersz enni. Ha mégis ilyen szigorúan és komolyan veszed, akkor viszont vagy ne legyen csaló napod. Hihetetlen, hogy 51 kg-mal karácsonykor is sanyargatni akarod magad, csak mert ma megettél egy rohadt kakaós csigát meg egy forró csokit.
2016. dec. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én fogyós napjaim egy kicsit lazábbak... Nem tudom így ránézésre az összkalóriát, hisz az függ a konkrét mennyiségektől s recepttől, de nem tűnik soknak. Persze nem tudhatom, mennyivel tartasz súlyt. De ez nem vészes.

Nem egy ideális tápanyagdús nap, de nekem se olyan minden napom.

Aki hiányolja a zöldséget, azzal közlöm, hogy van a napban, főve is, nyersen is, a mennyiség ismeretlen, s ez csak egyetlen nap.

2016. dec. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as vagyok. Ne haragudj, azt nem láttam, hogy súlytartásról beszélünk, azt hittem még az 51 kg-ról is fogyni akarsz. Súlytartáshoz ez az étrend tökéletes. Tudom mert ennyit én is megeszek hasonló méretekkel mitn te és nem hízok. Sőt én ennél többet is megeszek hetente-egyszer vagy kétszer. Ne az evésből vegyél vissza, ha ilyen van hanem a sportból iktass be többet és ne kínozd magad karácsonykor. Hetente egyszer, de akár még kétszer is bőven belefér, hogy annyit és azt egyél, ami jól esik vagy többet.
2016. dec. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a válaszát! Ment a zöld kezecske! Ti hogyan tartotok súlyt? Karácsonykor mennyire fogjátok elengedni magatokat?
2016. dec. 10. 22:09
 7/9 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva a karácsonyt még nem tudom, rokonokhoz megyünk, ami veszélyes :)

Rendesen eszem, viszonylag OK ételekből, viszek saját sütit s meglátjuk :) Betegre zabálni nyilván nem fogom magam, s ha picit többet ennék, másnap nem leszek éhes s keveset fogok enni, máris ki van egyenlítve a dolog.

Súlytartás szempontjából nekem még az is menne, hogy eszem, amennyi belém fér, de nem érezném magam jól. Nem véletlenül váltottam életmódot, szeretem és hozzám illő, ha megszorításokal jár is. Régebben sokszor kilengtem, de ritkán lett élvezetesebb az étkezésem. Ma már rutinos vagyok, tudom, mi éri meg.


Amit soha nem tennék karácsonykor, az problémázni azon, hogy mit eszem. Döntök és eszem, amit eszem, mindenképpen jókat, bűntudatom az tuti nem lesz.

2016. dec. 10. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Látom te már tényleg tapasztalt vagy ebben a témában. Én sajnos még nem annyira, ez lesz az első karácsonyom, miután életmódot váltottam. Picit félek, de megpróbálok minél kevesebbszer elcsábulni, hogy aztán megbánjam és megpróbálok készíteni magamnak sütiket! Esetleg tudnál írni neked beváltakat, amik tényleg finomak?
2016. dec. 11. 08:34
 9/9 anonim ***** válasza:

Nekem elég speckó sütijeim vannak, az a helyzet... Bár egy gyúrós oldal zabos islerje nem rossz, azt ajánhatom:

[link]

Én fehérjepor helyett kókuszt használtam, törékenység ellen egy tojást s mivel így zsírosabb, a hozzáadott zsír mennyiséget is csökkentettem. Aztán variáltam még (nekem ennyi zab nem fér bele) s elmászott az állaga, de törékenyen is finom, bármit csinálok vele :) Becsokizva nagyon kiadós, úgyhogy nem nehéz keveset enni belőle (bár én tartok valakit arra, hogy a többit gyorsan eltüntesse). Amúgysem éhesen esem neki.

De még ha teljesen hagyományos sütit készítenék, épp csak a bődületesen sok cukrot csökkenteném le kevesebb édesítőre (pl. xilit, az finom), akkor is jobban járnék. Sok sütinél viszont nagyon jó, ha egy kevés liszt helyett diót teszünk bele, az én szempontomból sokat javul az összetétel, laktatóbb is lesz, kevesebb is elég lehet, ami pláne hasznos... De kinek mi jön be. Nyilván elrontani, csak hogy hiperdiétás legyen, nem érdemes.

2016. dec. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!