Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Nagyon sokat ettem ma. Bűntuda...

Nagyon sokat ettem ma. Bűntudatom van. Mit csinálhatnék?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy ma van a szülinapom és nagyon sokat ettem. A nap eleje még jó is volt, megettem egy zabkását, vittem rendesen gyümit suliba ahogy szoktam. De több barátnőm is meghívott valami finomságra a büfébe a szülinapom miatt, sacher szelet, túró rudi, kakaós croissant, meg hasonlók. Nem utasíthattam őket vissza, az bunkóság lett volna. Szerintem ez így magában 1000-1500 kalória lazán megvolt, aztán ebédre is szénhidrátdús kaja volt, sztrapacska, amit még korábban megettem. Most itt ülök itthon és gondolkodom, hogy ezt nagyon nem kellett volna és iszonyú bűntudatom van. Ráadásul a szüleim este jönnek haza és biztos vagyok benne, hogy este ünneplünk a családdal is és hoznak tortát, amiből rosszul venné ki magát ha nem ennék. Azzal nem lenne baj, bármennyi sütit meg tudnék enni egyszerre...Mit csináljak? Egyébként súlyt tartok, sikeresen leadtam 5 kilót és nagyon félek, hogy visszajön. Nagyon nagyot bűnöztem?

166 cm/51kg



2016. okt. 6. 17:11
 1/9 anonim válasza:
100%

esti sport kcogás, jóga,

ésakenyér elhagyása egész hétre,

vagy inkább örökre.

2016. okt. 6. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kenyeret nem igazán szoktam enni, de ha igen akkor is csak teljes kiőrlésű lisztből készültet. :) Holnap mennyire vonjam meg magamtól az ételt, hogy ne legyen a maiból bajom? Hihetetlenül rosszul érzem magam. :(
2016. okt. 6. 17:40
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

Teljesen természetes, hogy néha lazázol, nincs ezzel a világon semmi baj.

Ha én csak szülinapon csináltam volna ezt, amikor pedig számomra teljesen jól fogytam :D Nem bűnöztél semekkorát, az nem itt kezdődik.

2016. okt. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Holnap is lakj jól, ahogy az súlytartáskor normális (sokunknak fogyáskor is alap, hogy nem éhezünk)... Maximum mozogj többet, ha ez megnyugtat, annak értelme is van.

De lehet, hogy holnap eleve alig lesz étvágyad, éhséged a mai nap miatt.

2016. okt. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
24%

komolyan van aki elhiszi ezta teljes kiürlésű dumát?:D

mindegyik buzaliszből van amit NEM lehet megemészteni normálisan!!!!

Próbáljatok liszt nélkül élni EGY HÉTIG és egy életre megérted miről beszélek!:)

2016. okt. 6. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
79%

Miért nem tudtam egybe leírni, na mindegy. Nem bunkóság visszautasítani az ételt és nem számít, mi veszi ki magát rosszul egyesek szerint. Azt eszel, amit akarsz és tudsz, ebbe senkinek nincs beleszólása, amennyiben nem roppant egészségtelenül csinálod.

Amikor a kórusos lányok összejöttek cukrászdában, ásványvizet ittam, mert eszembe sem volt az életmódi szabályaimat olyan süti miatt felrúgni, ami csak rosszul esik. Jogom volt hozzá.

Megértem, hogy van ilyen szál az embernél, hogy meghívtak meg tortát hoztak, de NEM bunkóság nem enni, nem bunklóság nem inni, ha itallal kínálnak, nem bunkóság nem nyúlni a saját szülinapi tortádhoz, amit azért vesznek, mert szeretik a tortát. Ha neked veszik, akkor közöld előre, hogy te ilyesmit nem eszel, ne vegyenek. Vagy valld be, hogy most eszel, mert belefér és jólesik. De nem tartom jó iránynak a "nem akarom megenni, káros, előnytelen, de nehogy már bunkónak tűnjek" gondolkodást.

Simán visszautasíthatod azt, amit nem tartasz megfelelőnek, egy szülinapos nem egy rabszolga, akibe mindenki azt töm, amit akar és nem tehet semmit.


Lehet, hogy túlreagáltam, de tényleg veszélyes lehet az ilyen gondolkodás. Persze 1-1 napnál fizikailag nem ér nagy károsodás. De mi van, ha sok jó barátnőd van, akik gyakran elhívnak pizzázni, sütizni, csokizni? S nehogy már visszautasítsd... S egy alkalomnál sem jó, ha a saját vágyaidat és véleményedet háttérbe szorítod merő udvariasságból.

2016. okt. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem cilícium, korbács, hüvelykszorító lesz a megoldás a bűntudatodra 51 kilósan.
2016. okt. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
28%
166 centi magas vagy, 51 kiló, és azon rinyálsz, hogy sokat ettél? Ha hájasnak látod magad, akkor nem koplalni kéne, hanem elmenni sportolni, és jól néznél ki. Nem kövér vagy, hanem löttyedt.
2016. okt. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%

Mint minden ilyen kérdésnél, ismét leírom, hogy egyetlen nap alatt sem hízni, sem fogyni nem lehet.


Szülinapod van, engedd már el magad kicsit, mert nem normális, amit művelsz. Ma így ettél, holnaptól majd visszatérsz a normális étrendhez, és kész.


A lisztes fröcsögőnek meg üzenem, hogy kipróbáltam több hónapig és semmi érdekeset nem éreztem. Mérsékelni érdemes a fogyasztást, de egészséges embernek lisztmentesen (gluténmentesen, laktózmentesen vagy bármi-mentesen) étkezni fölösleges.

2016. okt. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!