Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Hány percet biciklizzek, hogy...

Hány percet biciklizzek, hogy hatása is legyen?

Figyelt kérdés
Eddig itthon tornáztam,de már unom,úgyhogy úgy döntöttem,hogy megyek tekerni. De mennyit?
2010. máj. 3. 09:15
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
1 óra cardio már jó, a zsír csak 20 perc után kezd el égni
2010. máj. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
El ne hidd amit az első írt,mármint hogy a zsír kivárja a 19. percet és utána kezd csak égni,de akkor rögtön és (jó nagy lánggal). Akárhány percet bicajozol is ,az csak hasznodra válik és ha egy nap valamiért csak negyedórát tekernél az sem fölösleges időpocsékolás.
2010. máj. 3. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
annyit bringázz, amennyit bírsz anélkül, hogy utána fájjon minden porcikád....ahogy fittebb leszel, ez egyre több idő lesz ;) De annak semmi értelme, hogy bringázol x percet, majd 3 napig szenvedsz, mert fáj a lábad, hátad, és izomlázad van...
2010. máj. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

10:08as, én márpedig megkérdeztem a zsírsejtjeimet és ők is mondták, hogy így van! :)


Komolyra fordítva természetesen ne,m úgy van, ahogy Te írod, nem kell sarkítani.

A jelenség lényege az az, hogy nem túl intenzív energiaigényű tevékenységnél (a kardio edzés ilyen) a szervezet először a vérben levő aktív energiát hasznosítja, ha viszont folyamatos az igénybevétel, akkor egy idő után elkezd tartani attól a szervezet, hogy nem lesz elég a vérben levő energia ezért elkezd tartalékokat lebontani.

Persze ez nem ilyen fekete fehér, az igénbevétel kezdetekor is folyamatosan bomlik a zsír, de egyre intenzívebben és körülbelül 20 perc után van egy igen nagy ugrás.


Persze energiában ugyan annyi fogy és a zsír energia, tehát elvileg 3×20 perc edzés pont ugyan annyi energiát visz el (ezáltal zsírt), mint 1×60 perc. A különbség az, hogy az előbbi háromszor használja el a vérben lévő energiát ezért mindhárom alkalommal éhes leszel utána és háromszor fogsz enni, ami energiabevitel, utóbbi esetben pedig ez csak egyszer történik meg.

2010. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kérdés mi a cél... ha zsírleadás, akkor a kajáláson van a hangsúly, minden más csak ráadás.
2010. máj. 3. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
10:44es, 70 kilót fogytam és határozottan állítom, hogy nem így van. Alig bírtam fogyni, akárhogy koplaltam, aztán elkezdtem heti 3szor 40 percet biciklizni mellette és másfél év alatt leadtam 70 kilót.
2010. máj. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

10.44 nagyon tudományos próbáltál lenni, de attól még nem értesz hozzá... Eleve aki a kardiot keveri az aerobbal annak még nagyon sokat kell tanulnia :) A kardio edzés intenzitása magas, ezért hívják kardiónak, vagyis "szívedzésnek" amiről te beszélsz az aerob edzés, a pulzus tartomány itt 120-140, míg a kardiónál 140 felett van. Olvasgass még kicsit :)


Edző

2010. máj. 3. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

11:20as véletlenül elírtam egy szót és máris te vagy az okosabb. Gratulálok a szakbarbári kitüntetésedhez! ;-)

egy háziorvos, aki ezt tanulta is és fogyott is vele 70 kilót

2010. máj. 3. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is 10:44-es válaszolóval értek egyet, nekem is pont ezt mondták a konditeremben amit Ő leírt.


Első voltam

2010. máj. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!