Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Valaki fogyott már koplalással...

Valaki fogyott már koplalással? Tapasztalatok? .18/L

Figyelt kérdés

1 hét alatt ha 3x eszek egy kevés gyümi turmixot de iszom napi 1-2 liter vizet akkor mennyit fogyhatok? Nem érzem jól magam a bőrömben. Kérlek ne sértegessetek csak a tapasztalatokra vagyok kíváncsi

pl egy napom:

reggeli: almaturmix tejjel

ebéd: (suliba) 1 db szendvics

1-2,2 Liter víz

vacsora: turmix vagy egy darab pirítós (tükörtojással)

164cm vagyok 75Kg mások azt mondják hogy nem vagyok kövér de most muszály lefogynom 3/4 hónap alatt . kérlek akár privátban is írjatok össze nekem egy étrendet vagy esetleg tapasztalatookat


és kérlek veszélyeket is mondjatok:suliba járok,reggel 5 kor kelek mert sminkelni szoktam :) na de nem is untatlak titeket tovább

de kíváncsi vagyok a veszélyekre is ..az arcom nem fog megvaltozni?mármint külsőleg ...ezzel nem kerűlhetek kórházba ugye? ..


2017. jan. 3. 20:42
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
1 nap max 1000 kalóriát szeretnék bevinni
2017. jan. 3. 20:45
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Az nagyon nem jó ha keveset eszel és az sem jó minőségű étel , mert ettől csak le fogsz gyengülni és az iskolában is képtelen leszel normálisan teljesíteni

Nem mellesleg a koplalás soha nem vezetett még jó irányba utána annyira sóvárogni fogsz hogy nagy zabálásokba fogsz kezdeni...

Inkább étkezz egészségesen és sportolj valamit

2017. jan. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

És ha fogyni is fogsz azt nem a zsírodból , hanem izomból történik ami szintén nem jó

a testzsírszázalékod még növekedni is fog ...

2017. jan. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
100%

Az a baj ezzel a módszerrel, amellett, hogy nagyon egészségtelen, hogy tartósan kb esélytelen csinálni. Két-három hétig persze elkoplal az ember, ha muszáj, de utána rohamokban fog rád törni a konkrét zabálás. Ha megvonsz magadtól mindent, ami hasznos és örömöt okoz (mert bizony az ember már csak ilyen, a jó ételek fontosak a kiegyensúlyozott hangulathoz) akkor egy idő után ez a hiány kontrollálhatatlanná válik majd benned.

Helyette próbálj meg rendszeresen sportolni, és egészséges, finom ételeket enni. Annyi lehetőség van manapság inspirációt találni. A net tele van receptekkel, edzős videókkal, stb. Ezerszer jobb módszerek vannak az önkínzásnál.

Kitartás, tudom, nehéz megtalálni az egyensúlyt, és a jó módszereket, de szépen lehet haladgatni. Hajrá :)

2017. jan. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
100%
Sportolj
2017. jan. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
100%
Én nem akarlak sértegetni. Es nem akarok rosszat. De szerintem se így akarj fogyni. Egyszer régen en is így akartam es nem lett jó vége. Inkább sportolj valamit :)
2017. jan. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy koplalsz, az egy dolog, nem jó, de hogy ezt cukrokkal akarod, az már elég nagy butaság. Oké, viszel be normálisabb ételt is, de így is fehérje- és amúgyis tápanyaghiányos lesz az étkezésed. Miért csinálod ezt? miért nem tudsz normálisan enni, ami nem hoz fokozott izombontást, anyagcserelassulást, pokoli éhséget, közérzetromlást, fejfájást, szédülést...etc.? Tényleg nem értem, mi ez a mazochistának tűnő vonzalom a koplalás iránt.


Ha már bevállalod a keményebb deficitet, legalább az étrended legyen jó. Fehérje, zöldség, kevés zsír. S azért ne extrém kevés kalória...


Miért muszáj lefogynod? Nem hinném, hogy az életed múlna rajta, te pedig az egészségeddel játszol. Mi lehet annál fontosabb?

2017. jan. 3. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
UTOLSÓ. Te hol látsz az étrendjében cukrot?
2017. jan. 3. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Koplalással nem fogyni lehet, hanem kikészíteni magad. Ezzel azt érnéd el, hogy legyengülsz, rosszul leszel, rosszul fogsz kinézni (igen, az arcod), és megbetegszel, mert nem viszel be megfelelő tápanyagokat. Ha huzamosabb ideig csinálod, kórházba is kerülhetsz, ha pl egyszer csak elájulsz és összeesel a suliban. Nem ijesztgetni akarlak, de borzalmas ötlet, amit kitaláltál. Ha drasztikusan állsz neki a változtatásnak, az eredmény is drasztikus lesz, és nem j értelemben.

Helyette mozogj rendszeresen, ez a legfontosabb. Nem az a lényeg, hogy minimum alatti kalóriát vigyél be, hanem az, hogy többet használj el, mint amit beviszel. így tudod a magadon levő zsírt hasznosítani, ha sportolsz, és odafigyelsz a kalóriára. ha csak nekiállsz koplalni, akkor izomból fogsz fogyni.

Át lehet állni diétásabb, egészségesebb étrendre, de nem ilyen drasztikusan, hanem fokozatosan. Ne legyél éhes! Naponta többször egyél keveset, mert ha éhezteted magad, akkor előbb-utóbb rád jön a zaba, és jojózni fogsz.

Vigyél be sok rostot, fehérjét, és kevés szénhidrátot (szénhidrát is kell, csak nem olyan sok). Például reggelire zab tejjel (nem, nem a cukrozott, puffasztott verzió, hanem a natúr, amit lehet főzni is, vagy tejjel enni.) Ha tejjel eszed, akkor nyugodtan tehetsz bele gyümölcsöket is. Ebédre nem tudom, a suliban mit tudsz megoldani, de suli után ehetsz párolt zöldségeket sovány hússal, hallal, gabonaféléket. Estére pedig lehet gyümölcs, zöldség, ugyanúgy zab, vagy turmix. Persze cukor nélkül.

Ha megfogadsz egy tanácsot, ne hirtelen akarj sokat lefogyni, mert annak nincs értelme. Inkább lassan, fokozatosan próbálj átállni egy másik életmódra és étrendre, még ha kicsi lépésekben is haladsz.

Gondolj bele, hogyha tavaly ilyenkor kezdesz neki az étrended fokozatos megváltoztatásának, és a sportolásnak, már milyen eredményt elérhettél volna. Elárulom, jövő ilyenkor is nagyon fogsz örülni a változásnak, ha most elkezded! Sok sikert, és kitartást! :)

2017. jan. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Koplalással löttyedt leszel, és a bőrös zsír marad meg, az izmaid pedig eltűnnek.


Nem jó.

2017. jan. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!