Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Koplalással mennyit lehet fogyni?

Koplalással mennyit lehet fogyni?

Figyelt kérdés

Első sorban anorexiásokhoz/étkezési zavarral küzdőkhöz fordulnék. Ha abszolút nem eszik az ember semmit, vagy mondjuk csak turmixot fogyaszt, akkor mennyit fogy LÁTVÁNYOSAN, mondjuk 1-1,5 hónap alatt?

Mielőtt belém kötnétek, jelezném, hogy nem tervezek ilyesmit, csak azért érdekel, mert még mindig tisztázatlan a számomra ez a kérdés. Egyik oldalon azt írják, hogy bullsh*t, csak izomból megy a fogyás, etc, másik oldalon meg azt, hogy zsírból IS megy a fogyás, hamar látványos eredményt hoz, ha nem eszünk. Szóval? What is the truth?:D


2016. dec. 29. 21:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem eszel, egy idő után nyilván fogysz, nekem az egyik barátnőm volt anorexiás. nem tudom pontosan mikor kezdődött nála, de irgalmatlanul lefogyott. viszont az a baj a koplalással, hogy amint enni kezdesz, triplán szalad vissza minden. ő szerencsére kigyógyult az anorexiából, de míg előtte normális alkatú volt, most hízékony lett, bármit megeszik meglátszik rajta. A szervezete emlékszik a stresszre és veszettül raktároz.


Én egszésges táplálkozással és edzéssel 6 hét alatt 7 kilót nyomtam most le és még jól is nézek ki mellé, ez nem szimpatikusabb megoldás?

2016. dec. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha vészhelyzet van, azaz nagyon kevés élelem (=energia) érkezik, a szervezet kétségbeesetten igyekszik azt maga előállítani, zsírból és izomból egyaránt. Emellett csökken némileg az energia felhasználás, amit természetesen nem lehet "büntetlenül" megtenni. A szevezet legyengül, a megfelelő tápanyagok híján pedig betegségek is jelentkeznek egy idő után. A címben feltett kérdésre nem tudok válaszolni.
2016. dec. 29. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez attól is függ, hogy mennyi súlyfelesleg van az illetőn, egyáltalán van-e. Extrém túlsúlyos embereknél pl. gyakorlatilag koplalással egyenlő, minimális energia bevitelű étrend mellett, ellenőrzött körülmények között jelentős súlyvesztés érhető el. És extrémen a jóval 100 kg felettit értem. Egy átlagos súlyú embernél nem tudom. De az biztos, hogy nem csak izmot veszít 1,5 hónap alatt, hanem zsírt is. Viszont, ha szinte semmit sem fogyaszt, csak folyadékot, akkor ennyi idő alatt bele is halhat.
2016. dec. 30. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Izomból elég sokat.
2016. dec. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2016. dec. 30. 12:38
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 8 kilót fogytam kb 1,5 hónap alatt..
2016. dec. 30. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!