Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Fogyás? Súlymegtartás? Tapaszt...

Paradicsom31 kérdése:

Fogyás? Súlymegtartás? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Szeretnék leadni 15 kilót jövő tavaszig. Sajnos bizonyos határok bezavarnak.

Sajnos nem tudom a legegészségesebb dolgokat mindig megvenni, a cukrot szerencsére jól tudom nélkülözni, legalább 1 éve már, hogy csak abba teszek cukrot, amibe kell, de akkor is csak kicsit.

Időhiány miatt sajnos nem tudok eljárni futni, reggeltől késő délutánig dolgozom, ha hazajövök vár rám a főzés, takarítás.

Tudnátok nekem segíteni,, hogy milyen gyakorlatokat végezhetnék, amiket az otthonomban is lehet, és amik segítenek nekem? Illetve az étkezné terén.

Utóbbival kapcsolatban: a cukrot nagyon ritkán használom csak, teába se teszek már. Rizsez, tésztát, krumplit, ha főzök, csak kevés adagot eszem, ha éhes vagyok, akkor vizet szoktam inni. Délig eszem főtt ételt, utána ha éhes leszek, eszek egy almát, narancsot, vagy mandarint. Esti étkezést teljesen kiiktattam, nasizás nincs, ha mégis megéheznék, vizet iszom.

Tudom, ez így kevés, de próbálok tenni. Edzéstervet esetleg tudtok ajánlani? Mindenféle tanács jöhet, illetve személyes tapasztalat is.

Nem akarok koplalni, egészségesen, és lassan szeretnék fogyni.

Megköszönöm a segítséget!



2016. nov. 27. 13:43
 1/6 anonim ***** válasza:

Épphogy lehet, hogy túl sok megszorítás van... Délután nem eszel, éhesen sem, ezt én nem tartom jónak... (Az a kis cukor nem étel, akkor sem, ha a gyümölcs egyéb dolgaival van körítve. Nincs vele gond, de étel sem ártana, jobb összetételben.)

Mit eszel délelőtt? Mert valamikor azért be kellene vinned a szükséges dolgokat... Végig cukrokról írtál csak, egyszerűekről és összetettekről. Na, az pont nem kötelező, bár ezzel nem azt mondom, hogy ne edd, dehogynem, valamit kell. De nemcsak azt.

2016. nov. 27. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Reggelire aprószemű zabot eszek, ezt kávéba szoktam tenni, a kávémba egy mokkáskanálnyi cukrot teszek.Ha ez épp nincs, akkor tönkölyös kenyérből csinálok egy szelet szendvicset, és kávét mellé.

Délbe azt, ami éppen van, de csak kicsi adagot, általában kistányérnyit, sosem nagy, púpos adagokat. Szoktam cukrot használni, de sokkal kevesebbet, mint amennyit az adott étel kíván.

Délután már nem eszek főtt kaját, gyümölcsöt szoktam enni, abból is éppen, ami van. Sok vizet szoktam inni. Nagyon ritkán teázom, ha igen, akkor Roibos-t, és citrommal és mézzel.

Emellett zuhany előtt szoktam guggolni, de ezt csak azért, hogy ne legyek ,,löttyedt,, ettől semmit nem fogyok, csak szeretem csinálni :)

163 centi vagyok, jelenleg 70 kg.

2016. nov. 27. 14:13
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon rosszul eszel. Gyakorlatilag koplalsz, ennek semmi értelme így.
2016. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Nem akarok koplalni, egészségesen, és lassan szeretnék fogyni."


Ezzel amit leírtál ez abszolút nem valósul meg.

Délután már csak gyümölcsöt eszel és ennyi?

Egyrészt a gyümölcsöt inkább délelőtt kellene enned.

Másrészt 3-4 óránként enni kell, semmi értelme annak,hogy nem vacsorázol,csak rontasz a helyzeten.

2016. nov. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Továbbra sem írtál semmit, ami arra utalna, hogy a minimális fehérje megvan az étrendedben. Egy kevés ismeretlen anyag és némi szénhidrát. Ez nem étrend.

Ha szinte csak ebédre eszel valamit, az igenis legyen nagy, ne kistányérnyi, az még jó zsíros és tejfölös babfőzelékből is kevés lenne még kalóriában is (kerestem egy töményebb ételt, no :) de mondhatok pörköltet is, persze azt is zsírosan, különben koplalás a köbön, de a fehérjének is adtunk valamit, bár nem hiszem, hogy eleget).

Az nem mennyiség, hogy kistányér. Ha spenótból megeszel egy kilót, az is semmi. Salátából egy kazal is kevés, még némi sajttal és öntettel is. 30-40 deka hús mellé még kalória is kell... Tojásból tizet ajánlanék, muszáj, ha az az egyetlen fehérjés étkezésed...


De bizonyára jobb lenne rendesen reggelizni, ebédelni, vacsorázni. Nem tudhatom, mert nem mindenkire igaz ez, de általában ez a helyzet.


Ha nem látod reálisan a dolgokat, pár napig mérd le az ételed s nézd meg a makrotápanyagok mennyiségét. S ügyelj rá, hogy rendben legyen minden.

2016. nov. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%
Nem kell 3-4 óránként enni, egyeseknek erősen ellenjavallt is, az összmennyiség (s összetétel) az igazán fontos. Na ezzel van gond a kérdező esetében.
2016. nov. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!